home Gamta Nenuodykime kaimynų

Nenuodykime kaimynų

Žiema – tai metas, kai dėl didesnio šilumos poreikio intensyviau kūrenami katilai ir didėja aplinkos oro tarša. Tai akivaizdžiai pastebima, kai įsivyrauja saulėti ir ramūs orai. Dėl to susidaro itin nepalankios sąlygos teršalams išsisklaidyti. Miestai, miesteliai ir net tankiau gyvenami kaimai paskęsta dūmų debesyje. O dūmuose, priklausomai nuo naudojamų kuro rūšių, gausu anglies dvideginio, azoto oksidų, sieros dioksido, kietųjų dalelių.   Aplinkos oro užterštumas, ypač kietosiomis dalelėmis KD10, daro didelę žalą sveikatai. Oro užterštumui ypač jautrūs vaikai ir senyvo amžiaus bei kvėpavimo organų ligomis sergantys ar alergiški asmenys. Todėl labai svarbu, kad būtų kvalifikuotai prižiūrimi ir gerai veiktų katilai, būtų naudojamas kokybiškas kuras. Aplinkai ir žmonių sveikatai ypač pavojingos deginamos įvairios atliekos: plastikai, tepaluoti skudurai, panaudotos alyvos, tepalo filtrai, senos padangos, dažyta ar impregnuota mediena. Atliekos nėra kuras ir jų deginimas yra neleistinas bei labai kenksmingas. Siekdami mažinti aplinkos oro teršimą, vasario mėnesį vykdysime akciją „Kaminėlis“, kurios metu bus stebimi kaminų dūmai. Kilus įtarimui, kad deginamos atliekos ar kurą deginantis įrenginys veikia netinkamai, vykdysime patikrinimus. Noriu atkreipti visų dėmesį, kad deginant atliekas aplinkai padaroma žala, kuri visais atvejais yra ne mažesnė kaip 100 eurų. Taip pat atliekų deginimas užtraukia administracinę atsakomybę nuo 28 iki 115 eurų. Gerbkime kaimynų ir ypač vaikų teisę gyventi švarioje ir sveikoje aplinkoje, nenuodykime vieni kitų, netoleruokime nederamo elgesio. Apie galimą atliekų deginimą praneškite darbo metu tel. 868676001, o po darbo valandų – 112.   Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūros vedėjas  Česlovas Meržvinskas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close