Po filmo apie Krikšto slėpinį peržiūros

Sausio 23-osios vakarą Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko filmo „Avinėlio vartai“ peržiūra. Džiugu, kad per 130 prieniečių, užuot sėdėję namie, prie televizorių, panoro pamatyti dokumentinį filmą, atskleidžiantį Krikšto sakramento slėpinį, ir susitikti su jo prodiuseriu bei idėjos autoriumi pranciškonų vienuoliu Gediminu Numgaudžiu.

 

Filmas supažindina, kaip Krikšto sakramentas teikiamas skirtingose krikščionių bažnyčiose: išvydome stačiatikių dvasininko krikštijamą mergytę, visiškai panardinant ją į vandenį, kelis Pakutuvėnuose ir Vilniuje krikštijamus lietuvių vaikus, matėme ir Jordano upės vandenyje, Izraelyje, besikrikštijančius protestantus, skirtingų tautų žmones. Po emocingo ruandiečių krikšto Jordano upėje sekė scena, kaip šaltą lietuvišką žiemą lediniame vandenyje Krikšto įžadus atnaujina stačiatikiai…

Lietuvos gamtovaizdžius keitė uolėta Izraelio panorama, vaizdus iš Lietuvos bažnyčių – Jeruzalės ir Izraelyje atkasto V amžiaus miesto griuvėsiai, tarp kurių ir išlikusios senovinės krikštyklos…

Tai vienoje, tai kitoje filmo scenoje išvydome ir besiganančius avinėlius. Nepaprastai simboliška scena, kai, lietuvių šeimai ruošiantis krikštynų puotai, vienas avinėlis nešamas skersti. Tai – puikus priminimas apie Dievo Avinėlį, kuris buvo paaukotas, kad mums būtų atleistos nuodėmės ir mes galėtume bendrauti su Dievu, pažinti Jį ir priimti amžinąjį gyvenimą.

Po peržiūros filmo idėjos autorius brolis Gediminas Numgaudis atsakė į susirinkusiųjų klausimus, papasakojo, kad idėją sukurti filmą apie Krikšto sakramentą širdy nešiojo ne vienus metus. Mat jis tiki, kad vaizdų kalba gali būti labiau paveiki nei žodžiai, kad vaizdais galima pasiekti daugiau į bažnyčią retai beateinančių žmonių. Prisiminęs, kaip sovietiniais metais vaikai būdavo krikštijami slapta, dažnai ne bažnyčiose, bet kunigų namuose, pranciškonų vienuolis apgailestavo, kad vėliau šio sakramento teikimas virto rutina, nei iš tikinčiųjų, nei iš dvasiškių pusės neskiriant tam tinkamo dėmesio: „Liūdna, kad ir šiomis dienomis ne visi gavusieji Krikšto sakramentą suvokia jo esmę. Mes vis dar stengiamės Dievo malonę pelnyti gerais darbais, o Dievo bijome kaip negailestingo Valdovo. Bet juk Krikšto sakramentas kalba apie Šventosios Dvasios patepimą, kuris suteikia galimybę pažinti Dievą kaip mylintį Tėvą ir, jei atsiveriame Dievui, keičia mūsų mąstymą, suteikia jėgų gyventi pagal Dievo valią, atsispiriant nuodėmės gundymams.“

„Jei šis filmas apie Krikštą paskatins susimąstyti, jei tai sužadins norą pažinti Dievą ir atsiverti Jam, mūsų darbas buvo ne veltui“, – sakė šio filmo idėjos autorius Gediminas Numgaudis, linkėdamas nenurimti, bet siekti pažinti Dievą ir dėkoti Jam už kasdien teikiamą malonę.

Žaneta Lazauskaitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close