Šios žiemos karščiausia tendencija – balta, porcelianinė oda

Kiekviename pasaulio krašte vyrauja saviti grožio standartai. Ryškiausią skirtumą galime matyti tarp rytų ir vakarų: Pietų Korėjoje puoselėjama balta oda, o amerikiečiai ligi šiol vaikosi kiekvieno saulės spindulio. Keletas pasaulio įžymybių net buvo įsivėlusios į odos balinimo skandalus, o kai kurios ir toliau puoselėja savo aristokratiško baltumo odą natūraliais produktais. Šiuolaikinės tendencijos rodo, kad aktyvi klimato kaita, paskatinusi mus naujai pažvelgti į ekologiją, sveiką gyvenimo būdą ir natūralumą, gali pastūmėti įsivyrauti pasauliniam baltos odos grožio kultui.

 korejietes kraustosi is proto del baltos odos

Balta oda padeda įstoti į universitetą

Pietų Korėja garsėja kaip šalis, turinti griežčiausius grožio standartus visame pasaulyje. Čia vienas iš svarbiausių grožio kultų – balta oda. Po 1950 m. Korėjos karo, kuris truko trejus metus, šalis labai nuskurdo ir korėjiečiams tekdavo dirbti visą dieną juodus darbus laukuose. Taip įdegis pavirto vienu iš juodadarbio žmogaus bruožų. Pasibaigus karui bei gerėjant šalies ekonominei ir socialinei situacijai, žmonės visais įmanomais būdais stengėsi pamiršti slegiančią praeitį. Išstumti istorinius prisiminimus iš kasdienybės jiems padėjo noras keisti save, todėl didelį dėmesį jie skyrė savo grožio puoselėjimui. Taip įsivyravo naujas grožio etalonas – balta oda, kuri tapo prestižo, pripažinimo ir aristokratijos simboliu bei privalumu, padedančiu įsitvirtinti visuomenėje, gauti darbą ar net įstoti į universitetą.

Moteris, tiesiog, turi būti įdegusi

Šiandien porcelianinio baltumo oda virto daugumos pietų korėjiečių tikslu. Pasiekti jam sukurta daug preparatų, kremų, lazerinių procedūrų, nepamiršti natūralūs būdai, kaip antai, ryžių vanduo, jogurto kaukės, sraigės mucina, dar vadinama sraigių sekretu, ir kita. Nors odos balinimas labai paplitęs ir priimtinas daugelyje pasaulio šalių, tampa ironiška, kam balinti odą, jeigu tamsi oda jau nuo 20 a. pradžios tapo visų siekiamybe? Taigi, mes visada norime ko negalime turėti. O už tokį įdegio populiarumą pasaulyje ir įdegio kremų išpopuliarėjimą visus laurus galime priskirti tik vienam žmogui – mados ikonai Coco Chanel. Ji dažnai mėgaudavosi saulės voniomis plaukiodama po Viduržemio jūrą su jachta. 1929 m. nuskambėjo jos garsusis teiginys, privertęs pakeisti požiūrį į įdegį: „moteris, tiesiog, turi būti įdegusi“ (angl. girl simply has to be tanned).

Toks drastiškas mados namų įkūrėjos teiginys paskatino milijonus žmonių sekti jos neigiamu pavyzdžiu. Pietų Korėjos Nacionalinio Vėžio instituto užsakyto tyrimo metu buvo siekiama išsiaiškinti odos vėžio paplitimą Amerikoje ir Pietų Korėjoje. Gauti duomenys atskleidė, kad Amerika pasaulyje užimą net 4-tą vietą pagal odos vėžio paplitimą, o Pietų Korėja net nepatenka į 100-ką. Tai patvirtina faktą, kad amerikiečiai priešingai nei pietų korėjiečiai suvokia saulės vonių žalą.

Amerikiečius šokiravo baltos odos kultą propagavusi reklama

Siekdami atkreipti dėmesį į įdegio daromą žalą Pietų Korėjos organinės kosmetikos prekinio ženklo „Elisha Coy“ kūrėjai  Niujorke iškabino kontraversišką reklamą. Reklamoje esantis užrašas praeivių klausia retorinio klausimo: „Ar jūs norite būti baltas?“ (angl. Do you Wanna be white?). Toks „baltos odos pardavimas“ sukėlė nerimą amerikietiškos kosmetikos potencialiems vartotojams. Reklamoje vaizduojama korėjietė, kurios oda sveika ir idealiai balta, mergina tarsi sako, jog tokia oda gali tapti prieinama kiekvienam. „Ji parduoda neįmanomą svajonę ir kartu verčia įdegusius vartotojus pasijusti prastai“, – rašo Noonchi, vienas iš autoritetingiausių Korėjos kultūros ir stiliaus naujienas rašančių tinklaraščių.

Amerikoje odos balinimo tematika jau „nudegė“ kelios įžymybės

Didžiausias pasaulyje odos balinimo skandalas – susijęs su M. Džeksonu. Jis buvo kaltinamas dėl odos spalvos keitimo, tačiau taip įvyko, nes dainininkas sirgo reta liga baltme, kurios metu nyksta odos pigmentas ir oda bėgant laikui pasidaro visiškai balta. Į panašius skandalus įsivėlė visiems žinomos šių laikų amerikietiškos „žvaigždutės“, tokios kaip: Rihanna, Nicki Minaj ir Beyonce, kurioms taip pat primetami žiniasklaidos kaltinimai dėl odos balinimo. Vienas iš didžiausių tokių skandalų, susijęs su atlikėja Beyonce. 2008 m. rugpjūtį žinomiausias pasaulyje kosmetikos prekinis ženklas „L’Oreal“ pats įmetė save į karštą vandenį, kai buvo apkaltintas „pabalinęs“ dainininkės odą komercinėje kosmetikos priemonių reklamoje.

 

Natūralūs odos balinimo būdai, kuriuos naudoja žvaigždės

Nors pietų korėjiečiai nesistengia suprasti įdegio mados, kurios vaikosi amerikiečiai, įdomu tai, kad jie labai žavisi vakariečiais ir bando būti į juos panašūs naikindami savo rasės bruožus: ryžtasi plastinėms operacijoms, kurių metu didinamos akys, ilginamos kojos ir kt. Jeigu ir Jūs norite turėti egzotiškųjų rytų šalių odos baltumą ir pajusti jos privalumus, siūlome išbandyti kelis natūralius odos balinimo būdus, kuriuos naudoja žymioji Amerikos burleskos karalienė – Dita Von Teese. Jau į ketvirtą dešimtį įkopusi šokėja, modelis, kostiumų dizainerė gali pasigirti savo porceliano baltumo oda. Viename socialiniame tinkle savo gerbėjams atsakydama į klausimą kaip pasiekti odos baltumą, ji paminėjo nuolatinį saulės kremų naudojimą ir pačios namuose pasigamintas veido odos balinimo priemones. Kaip bebūtų keista, bet vienas iš šių procedūrų ingredientų yra miltai.

„Nejuokauju, bet aš net sapnuoju košmarus apie tai, kad galiu įdegti“, – paniškai bijodama įdegti priduria Dita Von Teese. Šokėja siūlo paprastą ir greitai paruošiamą natūralią priemonę: miltų ir vandens mišinio kaukę, šveitikį veidui. Miltus užpilkite vandeniu ir gautą mišinį sukamaisiais judesiais tepkite ant veido, palikite 10-15 min, kai jis sudžius, nuplaukite veidą šiltu vandeniu. Iš tų pačių miltų galima pasigaminti drėkinimui, riebalų pertekliaus šalinimui ir balinimui skirtą kaukę, kuriai reikės dar šiek tiek medaus ir citrinos sulčių. Viską sumaišius tepti ant švarios odos ir palaikyti apie 20 min. Tai tik keli paprasti būdai, padedantys įgauti aristokratiškąjį baltumą, o ingredientai slepiasi mūsų virtuvėse.

SVARBU. Nepamirškite, kad po veido balinimo procedūrų reikia vengti tiesioginių saulės spindulių, todėl šias grožio procedūras geriausia atlikti vakarais. Siūloma pasirinkti ne visą kompleksą priemonių, o vieną iš čia išvardintų būdų.

Erika Raziūnaitė

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close