Konteineriai prie daugiabučių – ne stambiųjų atliekų surinkimo aikštelės!

Ar senus langų rėmus nuvežti ir iškrauti prie atliekų konteinerių, esančių kitame miesto gale, daugiabučių namų kieme, yra paprasčiau, nei nugabenti juos į stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikšteles? Toks klausimas kilo Alytaus regiono atliekų tvarkymo kontrolieriams, praėjusią savaitę Alytuje, Vilties gatvėje, užtikusiems vyriškį, kuris prie komunalinių atliekų konteinerių krovė senus langų rėmus, ketindamas juos čia palikti.

Patalpų remontu užsiimantis vyriškis kontrolieriams ir jų iškviestiems Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnams prisipažino taip darantis ne pirmą kartą. Žmogus aiškino žinantis, kad senus rėmus reikia vežti į atliekų surinkimo aikšteles, ir kartą taip padaręs.

Tačiau už tai jam reikėjo sumokėti kelis litus (dabar – apie 1,5 euro), mat specifinių atliekų surinkimo aikštelėse nemokamai priimamos tik gyventojų atvežtos atliekos. Įmonėms ir su verslo liudijimais dirbantiems asmenims už priduotas atliekas tenka mokėti nustatyto dydžio mokesčius.

Jų tarifai yra patvirtinti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus įsakymu ir skelbiami svetainėje www.aratc.lt/tarifai/. Statybos ir griovimo atliekų priėmimo ir apdorojimo šiose aikštelės kaina yra nuo 5,21 iki 56,70 euro už toną.

Už šias atliekas, paliktas prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių ar kitose netinkamose vietose, žmogus gali būti baudžiamas įspėjimu arba bauda iki 579 eurų (2 tūkst. litų).

Langų rėmus į Vilties gatvę atvežęs vyriškis beveik nebeturi vilties išsisukti nuo baudos. Be to, jam dar reikėjo tuos langus susikrauti atgal į automobilį, nuvežti į aikštelę ir sumokėti už atliekų pridavimą.

„Pastaruoju metu intensyviai tikriname situaciją prie daugiabučių namų, stebime, ar prie čia esančių mišrių komunalinių atliekų konteinerių nepaliekamos stambiosios, remonto ar gamybos atliekos. Bendraujame su bendrijų pirmininkais, raginame juos pranešti apie pastebėtus neleistinus atvejus, laiptinėse kabiname informacinius lapelius, kur reikia pristatyti stambiąsias, remonto ir kitas atliekas bei primename, kad daugiabučių namų savininkų bendrijos arba administratoriai yra tiesiogiai atsakingi už netinkamą atliekų tvarkymą, o už taisyklių nesilaikymą gali būti baudžiama“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Kontrolės padalinio vadovas kokybės inspektorius Martynas Krasauskas.

Anot jo, gamybos atliekų prie daugiabučių namų esančiose konteinerių aikštelėse paliekama vis mažiau. Jau pasitaiko atvejų, kai apie bandymus palikti tokias atliekas prie konteinerių praneša patys gyventojai, nenorintys, kad po jų langais kauptųsi svetimų atliekų kalnai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close