home Gamta Surašyti septyni administraciniai teisės pažeidimų protokolai

Surašyti septyni administraciniai teisės pažeidimų protokolai

Gruodžio mėnesį vyko akcija „Medžiok saugiai“ ir akcija „Vėgėlė“. Akcijos „Medžiok saugiai“ metu patikrinta 11 medžiotojų, visi jie medžiojo nepažeisdami reikalavimų. Akcijos „Vėgėlė“ metu patikrinti 42 žvejai, iš kurių tik vienas žvejojo neturėdamas Žvejo mėgėjo bilieto. Mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimas užtraukia įspėjimą arba piniginę baudą su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.  IMG_1462gamtosauga Vykdant aplinkos apsaugos kontrolę per gruodžio mėnesį surašyti dar 7 administraciniai teisės pažeidimų protokolai. Du administracinio teisės pažeidimo protokolai surašyti už nupjautus medžius neturint leidimo pjauti medžius ne miško žemėje. LR ATPK 78 str. 1 d. sankcijoje už padarytą administracinį teisės pažeidimą numatyta bauda nuo 200 iki 1000 Lt. Įmonei, esančiai Prienų r. sav., surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas už teršalų išmetimą į atmosferą viršijant leidime nustatytus į atmosferą išmetamų teršalų normatyvus. Pažeidimas užtraukia baudą nuo šešių šimtų iki keturių tūkstančių litų. Surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už nevalytų buitinių nuotekų išleidimą į aplinką, pažeidžiant Nuotekų tvarkymo reglamento II sk. 27 p. reikalavimus. Tokiu būdu išleidžiant nuotekas padaryta 517 Lt. dydžio žala aplinkai bei LR ATPK 516 str. 2 d. sankcijoje už padarytą administracinį teisės pažeidimą numatyta bauda nuo 200 iki 1000 Lt. Surašytas vienas administracinis teisės pažeidimo protokolas už Lankymosi miške taisyklių pažeidimą. Asmuo miške buvo paleidęs šunis be antsnukių. Pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo dvidešimt penkių iki penkiasdešimties litų ir baudą pareigūnams – nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų. Planinio rotacinio patikrinimo metu buvo nustatyta, kad tikrinamoje įmonėje nesilaikoma pavojingų atliekų identifikavimo, deklaravimo ir (ar) pakavimo ir ženklinimo reikalavimų. Taip pat nustatytas atliekų apskaitos netvarkymas, atliekų apskaitos ataskaitos nepateikimas iki nustatyto termino. Pritaikius administracinį nurodymą atsakingam asmeniui skirta 250 Lt bauda. Taip pat 2014-12-17 nustatyta, kad Balbieriškyje, neturint suderinto projekto, Peršėkės upėje pastatyta užtvanka iš akmenų, paaukštintas tekančio vandens lygis. Tuo pažeisti Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų 28 str. 124.3 p. reikalavimai. Už pažeidimą 512 str. 2 d. numatyta atsakomybė nuo 1000 iki 2000 Lt.  

Parengta pagal Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūros informaciją

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close