home Kultūra „Knygų mugė“ lankėsi Prienuose jau šeštąjį kartą (GALERIJA)

„Knygų mugė“ lankėsi Prienuose jau šeštąjį kartą (GALERIJA)

Gruodžio 3 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko 6-oji KNYGŲ MUGĖ, kurią organizavo Prienų krašto kūrėjų klubas „Gabija“. Mugėje buvo galima įsigyti naujausios grožinės ir pažintinės literatūros, kuria prekiavo leidyklos „Gimtasis žodis“ ir „Terra Publica“/„Debesų ganyklos“. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka surengė „Metų knygos“ rinkimų parodą ir visuomenę supažindino su 2014 m. geriausių metų knygų vaikams, paaugliams bei suaugusiesiems penketukais.  DSC_3563 galerija0906 „Knygų mugę“ atidarė Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai, pristatę savo kūrybos knygą „Katino Lino nuotykiai“ ir literatūrinę inscenizaciją. Mokiniai ir juos ruošusios mokytojos Vytautė Kurtovienė ir Aušra Deltuvienė padėkojo knygą padėjusiai parengti Prienų rajono savivaldybės tarybos narei Loretai Jakinevičienei, primindamos, jog ši mokinių kūrybos knygos paroda aplankys ir miesto įstaigas bei organizacijas.   Mugės tikslas – kviesti skaityti „Žodis labai svarbus jaunajai kartai ir mums visiems. Džiugu, kad tokios iniciatyvos vyksta, ir jos turėtų tęstis ne tik metai iš metų, bet ir karta iš kartos“, – kalbėjo L. Jakinevičienė, džiaugdamasi kasmetine „Knygų mugės“ viešnage Prienuose ir dėkodama jos organizatorei Prienų krašto kūrėjų klubo „Gabija“ vadovei Rasai Zdanevičienei, apsilankantiems knygų autoriams ir leidykloms, suteikiančioms galimybę susipažinti su naujausiomis knygomis. „Kol randame leidyklų ir rašytojų, kurie maloniai sutinka atvažiuoti, tol tradicija gyvuos. Didžiosios metinės Vilniaus knygų mugės tradicija gyvuoja jau 15 metų. Mugės tikslas aiškus – kviesti skaityti. Sekant įvairių tyrimų pavyzdžiu, kiek laiko per metus mes praleidžiame prie televizoriaus, būtų įdomu žinoti, kiek vidutiniškai laiko mes skiriame skaitymui? Viename iš šaltinių skelbiama, jog skaitome vidutiniškai keturias dienas per metus. Tikimasi, kad ne internete. Kasmet mūsų šalyje didžioji Knygų mugė sutraukia vidutiniškai 60 tūkst. skaitytojų. Tai fantastinis skaičius tokiai mažai šaliai kaip Lietuva. Ir Knygų mugė, kurią bepaimtume – Vilniaus, Kauno ar mažytę Prienų – nėra vien knygų skaityba, tai pirmiausia visų žmonių – prisiekusių ar būsimų skaitytojų – susitikimo šventė. Negana to, skatinanti skaityti, nes išsilavinusi ir skaitanti visuomenė – kiekvienos tautos ir valstybės ateitis“, – tokiais žodžiais apie skaitymą ir jo reikšmę šventę pradėjo jos vedėja R. Zdanevičienė.  

Svečiuose – kraštietė rašytoja Virgina Šukytė

Ne naujiena, kad geriausias skaitymo skatinimas yra gyvas bendravimas su rašytoju. Smagu buvo regėti renginyje Prienų krašto kūrėjas – Ireną Sipavičienę su savo knyga ir poetę Stefutę Juršienę su naujausiąja sonetų knyga. Renginio dalyviai galėjo šių knygų įsigyti ir kartu gauti autorių autografus. Šiais metais knygos šventė sulaukė ypatingų viešnių, atvykusių susitikti su Prienų skaitytojais. Viena iš jų – rašytoja Virgina Šukytė-Genienė, kurios knyga „Laimės formulė“ yra 2014 m. geriausiųjų knygų vaikams penketuke. V. Šukytė – Lietuvos rašytojų sąjungos narė, prozininkė, išleidusi penkias knygas vaikams. Už pjesę „Kaip ežiukas norėjo tapti žvaigžde“ rašytoja yra pelniusi nominaciją 2008 m. konkurse „Šiuolaikinė dramaturgija vaikams XXI a. kontekste“, o 2012 m. už mitologinę temą knygoje „Karalaitis ir šunys“ rašytojai skirta Martyno Vainilaičio literatūrinė premija.  

„Laimė – tai savęs atradimas“

Penkių knygelių vaikams autorė V. Šukytė-Genienė kilusi iš Jiezno. Dvejus metus ji mokėsi Birštono vidurinėje mokykloje, o vėliau su tėvais išsikėlė gyventi į Alytų. Šiuo metu rašytoja kartu su vyru poetu, vertėju Arvydu Geniu gyvena Vilniuje, daugiausia kuria vaikams. „Niekada ne vėlu pradėti daryti gyvenime tai, ką nori. Pasakas rašyti daug įdomiau nei rimtus straipsnius. Juk pasakos padeda vaikams užaugti dorais ir drąsiais žmonėmis“, – teigė V. Šukytė, po 30 metų žurnalistikos pasukusi individualiu rašytojos keliu. Pirmoji jos knyga buvo pasakos, kurias kažkada pati sekė savo vienturčiui sūnui, krikšto vaikams, pusseserėms ir pusbroliams. Vėliau skaitytojus pasiekė kitos knygos vaikams. Šiandien rašytojos kūrybos kraitėje – penkios išleistos knygos, šešta ir septinta – jau parašytos, mintyse – aštunta ir devinta... „Laimės formulė“ – keistų, kvailų, baisių ir nebaisių istorijų rinkinys“, – šmaikštavo viešnia. O jeigu rimtai, tai knygoje pateikiamos dvidešimt aštuonios istorijos, kuriose autorė bando atskleisti neregimojo pasaulio ir pomirtinio gyvenimo paslaptis. Šios istorijos, jos nuomone, padeda nugalėti žmonėms baimes, kurių visi turime, bet ne visi galime prisipažinti. Į renginio vedėjos klausimą, kokia jos pačios laimės „formulė“, rašytoja atsakė: „Laimė – tai savęs atradimas. Kiekvienas atranda savąją, bet svarbiausia – daryti tai, kas patinka, užsiimti tuo, ko trokšta širdis, imti iš gyvenimo kiekvieną galimybę ir džiaugtis kiekviena diena. Pati gyvenime vadovaujasi krikščioniškuoju mokymu: „Nedaryk kitam to, ko nenorėtum, kad tau darytų“. Šventės metu rašytoja pasakojo knygelių atsiradimo istorijas, apibūdino pagrindinius knygų veikėjus, atskleidė rašymo virtuvę, atsakinėjo į klausimus.  

Leidyklos pristatė naujausias knygas

Apie leidyklos darbo užkulisius papasakojo ir naujausias knygas pristatė leidyklos „Gimtasis žodis“ redaktorė Vida Bekštienė. Kitos viešnios – leidyklos „Terra Publica“/„Debesų ganyklos“ atstovės pasidalino knygų Lietuvai ir apie Lietuvą naujienomis. Tokias knygas, anot viešnių, galima padovanoti ne tik užsieniečiams, bet ir patiems lietuviams. Leidykla jau 13 metų leidžia pažintinę, turizmo ir vaikų literatūrą. „Knygų mugėje“ buvo galima pavartyti, o kas norėjo – ir įsigyti įspūdingo dydžio ir ne mažiau įspūdingai iliustruotą knygą „Lietuvos miestai ir miesteliai“, kurioje yra puslapis, skirtas ir Prienams, taip pat leidinį „Lietuvos dvarai ir pilys“ ir knygų apie kelionių maršrutus Lietuvoje. Šios leidyklos knygų galima rasti ir didesniuose prekybos centruose. Po leidyklos ženklu „Debesų ganyklos“ – pažintinės knygos smalsiems vaikams, pasakos ir kitos knygelės, tarp kurių piešta knyga „Pasaulio atlasas“ yra tapusi bestseleriu, išleista 15-je šalių. Leidykla, skatindama keliavimą, leidžia ir elektroninį žurnalą „Platumos“. Šiemetinė „Knygų mugė“ sutapo su „Knygų Kalėdų“ akcija, kurią inicijuoja ir globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Krašto kūrėjų klubo „Gabija“ vadovė R. Zdanevičienė kvietė prisijungti prie akcijos ir ragino dovanoti lietuvių autorių grožines, pažintines bei istorines knygas, enciklopedijas mokiniams, vaikų globos namų globotiniams, nepasiturinčių šeimų vaikams.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close