Nors dienos sparčiai trumpėja, tačiau saulė tikrai nešykšti glamonių. Tai pats tinkamiausias laikas buvusių bendramokslių susitikimams, jaunystės prisiminimams. Dairydamiesi po lapkričio dangumi alsuojantį Jiezno miestelį , praėjusį savaitgalį lapkričio 15 dieną iš visų Lietuvos kampelių pėsti ir važiuoti į klasės susitikimą rinkosi Jiezno vidurinės mokyklos 26 – iosios laidos klasių abiturientai. Visi troško susitikti, pasimatyti, pabendrauti, mokykloje prabėgusias dienas prisiminti po 40 – ties nesimatymo metų.

10368215_609764889127653_3050109687938627705_n
Jiezno vidurinę mokyklą (dabar Jiezno gimnaziją) 1974 metų birželį baigė 2 paralelės abiturientų klasės, ( 52 abiturentai.) Į klasės susitikimą atvyko 26 buvę abiturientai.Tiesiog atsitiktinai skaičiai sutapo; 26 abiturientai iš 26 laidos.
Atvykusius pasitiko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Bajorienė.
Buvę 26 osios laidos abiturientai – dabar solidūs ponai ir ponios – pirmiausia rinkosi gimnazijos vestibiulyje. Lydimi gimnazijos direktorės pavaduotojos D. Bajorienės . Buvę klasės draugai apžiūrėjo renovuotą gimnaziją, dalijosi prisiminimais. Paskui atvykusieji į susitikimą skubėjo į trečiąjį aukštą, ieškojo fizikos kabineto kuriame vyko paskutinė pamoka, kur nuskambėjo paskutinis skambutis, iš kur buvo palydėti kurti savarankišką gyvenimą. Labai įdomu buvo dabartiniame kabinete susirasti savo vietą, kur prieš 40metų buvo sėdėta, svajota, tikėta…
Fizikos kabinete susitikimo pamoką pradėjo tylos minute. Buvo pagerbti į Amžinybę išėję jau aštuoni bendraklasiai .
1974– ųjų abiturentai apie 2 valandas klasėje maloniai bendravo, apžiūrinėjo atsineštas senas nuotraukas, netilo kalbos. Irena Ališauskaitė-Sipavičienė paskaitė tai progai sukurtą eilėraštį.
15 val Jiezno bažnyčoje Rolanda Bičkauskas laikė ŠV. Mišias kur pasimeldė už anapilin išėjusius klasės draugus ir buvusius mokytojus.

Po mišių buvę abiturientai šventę tęsė Tamošiūno sodyboje. Kiek prisiminta mokyklinių nuotykių, kiek dainų sudainuota…. Tikėtina, jog buvę abiturientai – dabar šeštą dešimtį metų bebaigią vyrai ir moterys bandys dar kartą susitikti pabendrauti, pasidžiaugti, tiesiog pabūti šalia. Tik susitikimai atgaivina jaunystės prisiminimus, vardus ir žmones.

Irena Ališauskaitė- Sipavaičienė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close