Festivalyje „Linksminkimos“ visi dainavo kartu (GALERIJA)

Sekmadienį į Prienų kultūros ir laisvalaikio centro didžiąją salę sugužėjo didelis pulkas tų, kurie panoro prieš adventą pasilinksminti.

DSC_9054

 

galerija0906

Čia triukšmingai ir nuotaikingai skambėjo tarprajoninė liaudiškų kapelų šventė „Linksminkimos“. Simboliškai į ją kvietė a. a. maestro Vytauto Kernagio daina „Linksminkimos“.

 

Į kapelų šventę atvyko keturi kolektyvai iš Simno, Jungėnų, Baraginės ir Prienų, o jų pasižiūrėti ir paklausyti susirinko pilna salė žiūrovų. Renginyje dalyvavo ir maestro Stasys Liupkevičius.

 

Pirmieji į sceną žengė ir linksmomis melodijomis klausytojus ir žiūrovus pažadino Marijampolės laisvalaikio užimtumo centro Baraginės laisvalaikio salės jaunimo liaudiškos muzikos kapelos „Svaja“ saviveiklininkai. Antano Maziliausko vadovaujamas kolektyvas jau nuo antros dainos pavergė klausytojus ir šie pradėjo šėlti kartu. Jaunas kolektyvas greitai išjudino ir jaunus, ir garbaus amžiaus žiūrovus, kurie čia pat buvo išmokyti įmantraus priedainio ir skambant dainai vis pakeisdavo kapelos dainininkus.

 

Nors kolektyve groja ir dainuoja tik jaunimas, tačiau kapela turi netrumpą istoriją. „Svaja“ – nuolatinė televizijos laidos „Duokim garo“ bei respublikinių liaudiškų kapelų varžytuvių „Grok Jurgeli“, „Suvalkietiškas kiemas“, festivalio „Čiulba lakštingėlė“ dalyvė. Lietuvos ir užsienio klausytojus kapela džiugina jau 15 metų.

 

Marijampoliečius pakeitė jau lietuviška legenda tapusi Jungėnų kaimo liaudiškos muzikos kapela „Gegužio žiedai“. Vincento Kazimiero Svitojaus vadovaujamas kolektyvas gyvuoja jau 35 metus. Legendiniai kapelos „Gegužio žiedai“ jau skambėjo ir Lenkijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Suomijoje, Graikijoje, Airijoje. 2012 m. Jungėnų kaimo kapela savo klausytojus linksmino 2000-ajame koncerte. Gerai pažįstamos dainos sulaukė daug dėmesio ir žiūrovų pritarimo. Skambant legendinėms dainoms, visi žiūrovai jas dainavo atsistoję ir susikibę rankomis.

 

Suvalkijos kolektyvus keitė svečiai iš Dzūkijos. Alytaus rajono Simno kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Simnyčia“ šiemet švenčia savo gyvavimo jubiliejų. Savo krašto bei visos Lietuvos klausytojus ji jau džiugina 40 metų. Kolektyvas savo jubiliejaus proga išleido ir kompaktinę plokštelę. Taigi, jeigu nebuvote koncerte, šio kolektyvo kompaktinės plokštelės turėtumėte pasidairyti muzikos įrašų parduotuvėse. Bet ką ten plokštelė, palyginti su gyvai dainuojančiais dainininkais ir gyvai atliekamomis įspūdingo grožio melodijomis! Jovitos ir Roberto Vilkauskų vadovaujamas kolektyvas neleido žiūrovams pailsėti, ir šie toliau šėlo savo vietose.

 

Rodos, taip greitai pasibaigusias linksmybes pratęsė mūsų kraštiečiai – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kapela „Dvariukas“. Prieš 40 metų susibūrusi ir kadaise buvusi viena geriausių šio krašto kaimo kapelų šiek tiek ilsėjosi. O dabar kapelos vairą iš anapilin išėjusio Vytauto Garmaus perėmė ir tradicijas tęsia jo sūnus Giedrius. Sukvietęs savo geriausius draugus muzikantus, vadovas atgaivino „Dvariuko“ liaudiškos muzikos kapelą. Dabar joje muzikuoja ir dainuoja net 3 šeimos. Žiūrovus itin nudžiugino ir trijų „Dvariuko“ žmonų dainos. Trijų vyrų žmonos kolektyvui pridėjo ne tik gaivia banga tarp žiūrovų nukeliavusių švelnių balsų, bet ir moteriško, jaunatviško žavesio.

 

G. Garmus šįkart ne tik griežė pirmuoju smuiku savo kapeloje. Jis – ir šios šventės koordinatorius. Į jo pastangomis surengtą šventę atvyko ir dažnas Prienų krašto svečias, kompozitorius, dainininkas, maestro S. Liupkevičius. Pasirodžius puikios nuotaikos nestokojančiam ansamblio „Armonika“ vadovui, salėje vėl užvirė aistros. Skambant jo atliekamoms dainoms žiūrovai šoko atsistoję. Kultūros ir laisvalaikio centro skliautais, kaip ir prieš daugelį metų, nuvilnijo senos geros dainos. Žiūrovai vėl atsistojo ir dainavo kartu su kompozitoriumi. S. Liupkevičius džiaugėsi pilna sale žiūrovų, jų puikia nuotaika, džiaugėsi galėdamas pasidalinti dalele savęs su čia susirinkusiais žmonėmis.

 

Žinoma, kiekvienas renginys turi pabaigą. Skambant maestro V. Kernagio dainai „Linksminkimos“, į sceną žengė visi kolektyvai bei čia susirinkę sveikintojai. Sveikinimus ir linkėjimus kolektyvams bei didžiausias padėkas G. Garmui teikė Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, Tarybos narė Loreta Jakinevičienė, perdavusi linkėjimus ir nuo LR Seimo nario Vytauto Kamblevičiaus, bei Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorius Džordanas Jogimantas Aksenavičius.

 

Linksma šventė baigėsi S. Liupkevičiaus ir G. Garmaus duetu, kuriam pritarė visi kolektyvai bei pilnutėlė žiūrovų salė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close