Lapkričio 20 dieną Birštono kurhauze įvyko iškilmingas Birštono trečiojo amžiaus universiteto (TAU) visuotinis susirinkimas, kuriame gausiai dalyvavo būsimi universiteto studentai (klausytojai), atėjo savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas ir atvyko svečių iš Vilniaus, Kauno, Alytaus ir Marijampolės.

Susirinkusiuosius sveikino, muzikinius kūrinius dovanojo ir linkėjimus sakė jaunosios Birštono kartos atstovai, gimnazistai.

 TAU visuotinio susirinkimo iskilmes

Mokytis niekada nevėlu

Mokytis, semtis žinių ir dalintis patirtimi niekada nevėlu. Tad ir Trečiojo amžiaus universiteto steigimas Birštone buvo neeilinis įvykis, sutiktas entuziastingai, juolab kad aplinkiniuose rajonuose ir savivaldybėse tokie universitetai veikia jau keletą metų.

Trečiojo amžiaus universitetas Birštone buvo įsteigtas šių metų spalio 6 d., kai Roma Urbonienė, Libertina Grigarienė ir Aleksandras Gorinas nutarė, kad pats laikas ir Birštonui turėti Trečiojo amžiaus universitetą.

Pasak R. Urbonienės, birštoniečiai ilgai mindžikavo vietoje, kol ryžosi pradėti steigimo procedūras, tuo tarpu kiti jau nuėjo toli ir turi daug klausytojų.

„Šiandien kurhauze neeilinis renginys, TAU visuotinis susirinkimas. TAU – ne pelno siekianti organizacija, įsteigta prie Birštono savivaldybės, skirta darniam vystymuisi ir sklaidai, siekianti paversti žmogaus gyvenimą svarbiu visais laiko tarpsniais“,– sakė R. Urbonienė.

Trečiojo amžiaus universitetas turi daug tikslų, vienas svarbiausių – visokeriopai remti Birštono senjorų geresnę socialinę integraciją į visuomenę, galimybių realizavimą ir jų aktyvų dalyvavimą formuojant visuomenės nuomonę ir priimant sprendimus. Trečiojo amžiaus universitete bus rengiamos paskaitos, konferencijos, seminarai, kursai ir susitikimai su Lietuvos bei užsienio šalių specialistais, gydytojais ir visuomenės veikėjais.
Iškilmingame susitikime dalyvavo atstovai iš Lietuvos sporto universiteto, su kuriuo Birštono savivaldybė jau turi pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. Birštono savivaldybė bendradarbiauja su įvairiais universitetais, tad tikimasi, kad dėstytojai su malonumu atvyks skaityti paskaitų senjorams aktualiomis temomis.
Sveikinimo ir padrąsinimo žodžius tarė svečiai iš Vilniaus Medardo Čoboto, Marijampolės, Alytaus, Prienų trečiojo amžiaus universitetų.

„Nuo pat pradžių palaikiau ir palaikysiu šią gražią iniciatyvą, todėl džiaugiuosi, kad nuo šiol Birštono senjorai ne tik realizuos save įvairiose meninėse veiklose, aktyviai dalyvaus kurorto renginiuose, bet ir tobulins savo žinias, gebėjimus akademinėje aplinkoje. Manau, kad Trečiojo amžiaus universitetas Birštone bus ta institucija, kuri suvienys vyresnio ir pensinio amžiaus asmenis. Aktyvūs senjorai įgys naudingų žinių, įgyvendins jau seniai turėtas svajones bei siekius išmokti konkrečių akademinių dalykų, savo patirtimi ir žinojimu pasidalinti su kitais“, – teigė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Pasak Birštono trečiojo amžiaus universiteto direktorės Romos Urbonienės, renkantis paskaitų modulius, bus atsižvelgta į būsimų klausytojų poreikius, jų norus pagilinti konkrečias žinias, tobulėti norimose srityse. „Teigiamas trečiojo amžiaus universitetų viruso plitimas tik dar kartą parodo, kad vyresnio amžiaus žmonės yra smalsūs, veiklūs, siekiantys žinių ir tobulėjimo. Trečiojo amžiaus universitetai – geriausi universitetai visame pasaulyje, kur nereikia bijoti sesijų, atsiskaitymų, laikyti egzaminų ir visada esi laukiamas. Reikia vieno gebėjimo – mokėti klausyti ir išgirsti. Tikiu, kad Birštono trečiojo amžiaus universitetas bus reikalingas ir gyvuos, nes mes dirbsime vieni kitiems ir savo laiką skirsime žmonėms, svajonėms, darbams“, – sakė R. Urbonienė.

Po oficialių iškilmių ir steigėjų apdovanojimo vyko konkretus pokalbis su būsimaisiais klausytojais dėl nario mokesčio bei paskaitų lankymo. TAU direktorė atsakė į iškilusius klausimus. Manoma, kad mokslas prasidės ateinančių metų sausio mėnesį.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close