„Viltis gyventi“ gyvena geresnio rytojaus viltimi

Birštono onkologinių ligonių klubas „Viltis gyventi“ skaičiuoja vienuoliktus savo veiklos metus. Laiko tarpas dar nedidelis, tačiau tai, ką nuveikė, matuojama visai kitais matais. Tai žmonės, kurie rado atramą, paguodą ir viltį užklupti šios klastingos ir sunkios ligos. Vieniems pavyko nelygią kovą laimėti, kitiems atsirado jėgų su ja kovoti ar susigyventi, išmokti ją valdyti ir gyventi kokybišką gyvenimą. O svarbiausia – turėti viltį gyventi…

 IMG_7838

Mažųjų draugų dovana

Lapkričio 19 dieną Birštono „Carito“ namuose į popietę „Pabūkime kartu, kol vienas kitą turime“ susirinko onkologinių ligonių klubo „Viltis gyventi“ nariai ir norintys juos palaikyti, pasakyti gerus žodžius, palinkėti stiprybės.

Pirmiausia nuoširdžias šypsenas ir gražias dainas padovanojo klubo mažieji draugai, Birštono vaikų lopšelio-darželio auklėtiniai, atėję kartu su savo auklėtoja Rosita Ulinskiene ir muzikos vadove Janina Budrevičiene.

Pasveikinusi susirinkusiuosius ir pristačiusi svečius, klubo „Viltis gyventi“ pirmininkė Anelė Pyragienė pateikė trumpą veiklos ataskaitą, kurioje buvo apžvelgta ir įvertinta tai, kas padaryta ir ką reikėtų atlikti artimiausiu metu.

 

Pasigendama dvasinės pagalbos

Onkologinių ligonių klubo tikslas – informuoti visuomenę apie onkologines ligas ir jų prevenciją, svarstyti, kaip galima daugiau skleisti žinias apie šią baisią ligą, kaip pagerinti onkologinių ligonių ir jų artimųjų gyvenimo kokybę.

Turimais duomenimis, Birštono savivaldybėje 2013 metais onkologinėmis ligomis, tarp jų – krūties, gimdos kaklelio, odos, skrandžio, žarnyno ir kt., sirgo 203 asmenys. 2010 metais nuo vėžinių ligų mirė 18, 2011 m. – 10, 2012 m.– 8, 2013 metais – 21 žmogus. Skaičiai verčia susirūpinti, nes jie reiškia žmogaus, šeimos nario netektį, skausmą, išgyvenimą.

Klubas „Viltis gyventi“ bendradarbiauja su daugeliu Lietuvoje veikiančių organizacijų, teikiančių tiek dvasinę, tiek švietėjišką informaciją, vykdančių onkologinių ligų prevenciją. Tačiau to aiškiai per maža.

„Susirgus vėžiu, iš pradžių neskauda, bet skaudina vienatvė. Tiesa, aplink daug žmonių, tačiau tam tikra prasme lieki visada vienišas. Visa, ką patiriame – baimę, liūdesį, abejones – patiriame vieni. Niekas už mus to neišgyvena. Todėl norėčiau visus sergančiuosius šia liga nebijoti, neužsidaryti savyje, o ateiti į mūsų klubą, pasikalbėti, pasidalinti išgyvenimais, abejonėmis ir nedideliais džiaugsmais su panašaus likimo žmonėmis“, – sakė A. Pyragienė.

Pasak pirmininkės, ne tik sergantieji, bet ir jų šeimos nariai, patiriantys netekties skausmą, labiausiai pasigenda dvasinės pagalbos ir palaikymo. Ne viską padarė ir valdžia, kad ligonis jaustų, jog juo bus tinkamai pasirūpinta, jis laiku gaus visą reikalingą kokybišką gydymą. Sunku gauti kai kurių kompensuojamų ir nekompensuojamų vaistų, sanatorinį gydymą. O ir ligoninėse niekas ilgiau nelaiko, nepaisant to, kad namuose nėra sąlygų tęsti gydymą, kad ligonis dar labai silpnas, o kartais ir slaugyti nėra kam.

A. Pyragienė teigė, kad klubas negali pasigirti dideliais ir gerais darbais visuomenei, nes jo nariai yra ligoniai ir dažnai dar turi rūpintis ne tik savo, bet ir artimųjų sveikata. Pirmininkė pasiguodė, kad slaugymo ir pagalbos srityje trūksta savanorių. Buvo trys žmonės, bet po kelių mėnesių išėjo, nors tai ką jie padarė, labai akivaizdu ir prasminga. Tačiau reikia tikėti, kad ateityje bus geriau, kad atsiras daugiau pagalbininkų, gal ir valdžia atkreips didesnį dėmesį į šių žmonių problemas.

Nepaisant negalios ir ligų, klubo nariai pagal galimybes yra aktyvūs, bendrauja ir bendradarbiauja su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, gražius santykius palaiko su muziejumi, biblioteka ir savo mažaisiais draugais darželinukais. Vasarą klubo nariai lankėsi Naisiuose, Kryžių kalne, šventėje „Tau, Vilniau“, dalyvauja konferencijose, paskaitose, mokymuose ir prevencinėse programose. A. Pyragienė pasidžiaugė, kad dar randa gerų rėmėjų, kurie vienaip ar kitaip padeda klubui ir jo nariams. Ji dėkojo Birštono savivaldybei, Seimo nariui A. Palioniui ir J. Palionio paramos ir labdaros fondui, UAB „Ernas“, prekybos centrui „Norfa“, „Tulpės“ ir „Versmės“ sanatorijoms, muziejui ir visuomeninėms organizacijoms.

 

Padėkos ir sveikinimai

Susirinkime dalyvavęs Birštono savivaldybės mero pavaduotojas pasidžiaugė klubo narių iniciatyvom ir gražia bendryste, kuri sustiprina žmogų. Anot vicemero, kai neįmanoma nuo ligos pabėgti, reikia su ja susigyventi, susidraugauti ir blogos mintys aplankys rečiau. Draugystė ir bendravimas su kitais panašaus likimo žmonėmis suteikia tiek dvasinių, tiek fizinių jėgų.

Pasveikinti klubo narių atvyko ir Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Valė Petkevičienė, kuri padėkojo už gražią ir prasmingą klubo veiklą, pasveikino gražius jubiliejus šventusias klubo nares, įteikė joms dovanų po knygą ir didelį gražų (ir skanų) tortą.

Taip pat kalbėjo klubo globėjai ir partneriai. „Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė ir pavaduotoja Aušra Mituzaitė džiaugėsi bendravimu, tarpusavio ryšiais, negailėjo patarimų ir dovanų (paslaugų komplektas).

Onkologinių ligonių klubo narius atvyko pasveikinti Birštono visuomeninių organizacijų atstovai. Su kraite vaisių atėjo Birštono bendruomenės pirmininkė Vitalija Adamonienė, „Carito“ atstovė Vilma Burbienė, Neįgaliųjų draugijos atstovė Julija Senavaitienė, „Bočių“ bendrijos pirmininkė Julija Jarutienė. Atvyko ir Jiezno neįgaliųjų draugijos atstovės.

Ilgų, prasmingų ir sveikatos metų linkėjo ir Birštono muziejaus direktorė Vilijeta Šalomskienė.

Už gerą ir nuoširdų darbą buvo padėkota ne tik klubo nariams, bet ir tiems, kurie prisidėjo savo darbu ir geromis iniciatyvomis. Padėkos raštus gavo Antanina Šestilienė, Aldona Šleikienė, Ona Dudavičienė, Rimutė Pašukevičienė, Ona Gečionienė, Nijolė Dusevičienė, Lina Zujienė, Marytė Raiskienė, Elvyra Beržinskienė, Aldona Žvaliauskienė, Ona Grybauskienė, Anelė Garškova, fotografas

Vytautas Klimavičius ir tarybos narė Renata Matiukienė.

„Viltis gyventi“ klubas kiekvienam savo svečiui ir sveikintojui kaip padėkos ženklą įteikė savo rankomis pagamintas atminimo dovanėles.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close