„Camelia“ vaistinėse – profesionalios konsultacijos dėl antibiotikų vartojimo

Įsibėgėjant peršalimo ligų sezonui, Lietuvoje sparčiai daugėja gyventojų, kurie aukštą temperatūrą, kosulį ir kitus virusinio susirgimo simptomus bando įveikti griebdamiesi antibiotikų, pastebi vaistininkai. „Camelia“ specialistai perspėja, kad netinkamai vartojami antibiotikai ne tik nepadės įveikti tokius negalavimus, bet ir gali turėti ilgalaikių neigiamų pasekmių sveikatai.

 -20 visom prekem_158x202mm_Prienai

„Bakterijų sukeliamoms infekcijoms, tokioms kaip bakterinis plaučių ar gerklės uždegimas, gydyti antibiotikai būtini, jų skiria gydytojas. Tačiau, kaip rodo praktika, neretai žmonės, „pasiklausę kaimyno“, tuos pačius antibiotikus vartoja savo nuožiūra ir kitiems negalavimams gydyti, o tai jau kelia pavojų sveikatai, nes silpninamas imunitetas. Nors ši tendencija nėra taip paplitusi kaip, tarkime, prieš dešimt metų, visgi tokių apraiškų pasitaiko gan dažnai, todėl kviečiame visus į vaistines, kuriose suteiksime profesionalias konsultacijas“, – pažymėjo Prienuose esančios vaistinės „Camelia“ vaistininkė Birutė Gulbinienė.

 

Jos teigimu, dažniausiai klaidingai manoma, kad antibiotikai yra efektyvūs gydant peršalimą ir gripą, t. y. virusines infekcijas. „Būtina atsiminti, kad antibiotikai virusų neveikia, o net 80 proc. visų bronchitų, sinusitų, gerklės uždegimų yra būtent virusinės kilmės. Taip pat klystama galvojant, kad antibiotikai mažina temperatūrą, malšina skausmą, lengvina atsikosėjimą, padeda esant sutrikusiai žarnyno veiklai. Bandant atsikratyti šių simptomų antibiotikais galima sulaukti ne naudos, o žalos“, – sakė „Camelia“ vaistininkė.

 

B. Gulbinienės tvirtinimu, net jeigu gydytojas paskyrė antibiotiką, šalia jo simptomams lengvinti dar reikėtų vartoti kitas simptomines priemones. „Pavartotas antibiotikas pradeda veikti tik per 2–3 dienas ir pašalina negalavimo priežastį, tačiau simptomai neretai išlieka. Todėl visuomet verta laikytis gydytojo ar vaistininko nurodymų, kada, kaip ir su kuo reikėtų derinti antibiotikus. Taip pat jokiu būdu nevertėtų nutraukti gydymo antibiotikais vos pagerėjus savijautai“, – aiškino „Camelia“ vaistininkė.

 

Pasak specialistų, viena pavojingiausių neteisingo antibiotikų vartojimo pasekmių yra atsparių bakterijų vystymasis. „Žmonės kartais stebisi, kodėl antibiotikai ne visuomet yra veiksmingi, reikia ieškoti kitų vaistų ir kitų gydymo būdų. Visuomenei dešimtmečiais vartojant antibiotikus netinkamoms ligoms gydyti ar neteisingomis dozėmis, taip pat vartojant ligų prevencijai ilgainiui išsivysto atsparumas jiems ir atsiranda vadinamosios superbakterijos, kurioms įveikti jau reikia sudėtinės terapijos. Prie to prisideda ir tendencija antibiotikų duoti galvijams, kurių pieną geriame ir mėsą valgome“, – pabrėžė „Camelia“ vaistininkė.

 

 

Profesionalūs patarimai „Camelia“ vaistinėse Prienuose

  • Vaistinė Vytauto g. 21 B, pirmadieniais–penktadieniais 8:00–19:00 val., šeštadieniais 8:00–13:00 val.
  • Vaistinė Vytauto g. 40, pirmadieniais–penktadieniais 8:00–19:00 val., šeštadieniais 8:00–13:00 val.
  • Vaistinė Birštono g. 18, pirmadieniais–penktadieniais 8:00–18:00 val., šeštadieniais 9:00–13:00 val.

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close