home Gamta Kas sutramdys įžūlius miškų šiukšlintojus?

Kas sutramdys įžūlius miškų šiukšlintojus?

Siekdamas išspręsti šiukšlinimo problemą, aplinkos ministras drastiškai padidino baudas už aplinkos teršimą. Gal šiek tiek ir sumažėjo šiukšlių, kurios patenka į mūsų miškus, ypač priemiestinius. Tačiau atsikvėpti lengviau dar negalima – pavojingos ir nepavojingos buitinės ir gamybinės atliekos vis dar karts nuo karto papuošia pamiškes ar išpilamos vos už keleto metrų nuo įvažiavimo į mišką. Kas iš to, kad baudos didelės, jų skirti nėra kam...  IMG_7646 Neseniai teko važiuoti keliu nuo Prienų Marijampolės link. Akį patraukė miške (Meškapievio girininkija), netoli kelio, išversta šiukšlių krūva, kurioje buvo visko, įskaitant ir automobilio sėdynę. Ir kas pasirodė įžūliausia, kad visos šios gėrybės buvo sukrautos prie pat Prienų miškų urėdijos pastatytų ženklų – „Neuždek miško“ ir „Nešiukšlink“. Ką čia ir bepridursi... Vadinasi, miškų šiukšlintojai jaučiasi nepagaunami ir nebaudžiami. Prieš žiemą niekas tų šiukšlių nerinks, o pavasarį teks organizuoti talkas ir švarinti pakeles, vaduoti miškus iš šiukšlių. Ir tai turės atlikti patys miškininkai su talkininkais, jaunaisiais miško bičiuliais ir moksleiviais. Gal ir šių žmonių, kurie elgiasi taip neatsakingai, atžalos rinks jų atvežtas šiukšles. Meškapievio girininkijos girininkas Robertas Tarasevičius sako, kad vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės šiukšles paprasčiausiai išverčia miške. Pagautų – būtų blogai, o jeigu ne, tai....Tik vienas kartas gali ir nemeluoti. Prie daugiabučių namų, viešose vietose, pamiškėse yra pastatyta įvairių šiukšlių konteinerių, įrengtos specialios stambių atliekų aikštelės. Įdomu, ko mūsų mieliems piliečiams dar reikia, kad išmestų šiukšles ir atliekas į joms skirtą vietą? Gal tikrai praverstų tūkstantinė bauda? Primename, kad bauda už išmestas statybines medžiagas buvo 1000 litų, už padangas – 1300 litų, už kitas nepavojingas atliekas – 1800 litų, už pavojingas atliekas – 12 tūkst. litų, o pagal naująjį įsakymą už pavojingųjų atliekų išmetimą bus baudžiama 36 tūkst. litų, nepavojingų – 15 tūkst. litų, už mažiausią taršą atitinkamai – 1500 litų ir 500 litų baudomis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close