Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis Seimui pristatė 5 įstatymų pataisų  projektus (Prezidento rinkimų įstatymo – Nr. XIIP-1835, Referendumo įstatymo – Nr. XIIP-1836, Rinkimų į Europos Parlamentą įstatymo – Nr. XIIP-1837, Savavaldybių tarybų rinkimų įstatymo – Nr. XIIP-1838, Seimo rinkimų įstatymo – Nr. XIIP-1839), kuriais siekiama palengvinti rinkėjų dalyvavimą rinkimuose bei suteikti jiems platesnes galimybes balsuoti, įdiegiant balsavimo internetu sistemą.

„Internetinis balsavimas sumažins rinkimų rezultatų klastojimo galimybę bei panaikins prielaidas rinkėjų balsų pirkimui. Rezultatai bus apdorojami žymiai greičiau, bus užtikrinta asmens teisių ir duomenų apsauga, jų privatumas. Balsavimo internetu galimybe Lietuvoje vykstančiuose rinkimuose ir referendumuose galėtų pasinaudoti ne tik Lietuvos Respublikos teritorijoje gyvenantys piliečiai, bet ir užsienio lietuviai, kurie dažniausiai dėl galiojančios balsavimo tvarkos praranda galimybę pareikšti savo nuomonę rinkimuose“, – sakė ministras.

Pasak J. Bernatonio siūloma, kad rinkėjas internetu galėtų balsuoti kelis kartus, tačiau skaičiuojamas būtų tik vėliausiai gautas balsas.

„Tokiu būdu, sudarius rinkėjui galimybę pakeisti savo balsavimą, naikinamos prielaidos balsuojančių internetu rinkėjų papirkinėjimui“, – pabrėžė teisingumo ministras.

Projektams po pateikimo pritarė 50, prieš balsavo 13, susilaikė 31 Seimo narys. Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, projektus numatoma svarstyti pavasario sesijoje.

 

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close