Kuriama moderni Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistema

Šalia Alytaus regioninio nepavojingų atliekų sąvartyno netrukus pradės veikti mechaninio rūšiavimo įrenginiai

 

UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) įgyvendina projektą „Alytaus regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“. Šalia Alytaus regioninio nepavojingų atliekų sąvartyno baigta statyti mechaninio rūšiavimo ir apdorojimo įrenginių stotis, kurioje šiuo metu vyksta įrenginių testavimo darbai ir darbuotojų mokymai. Lapkričio pabaigoje ketinama pradėti eksploatuoti mechaninius įrenginius, į juos pateks Alytaus regione surinktos mišrios komunalinės atliekos.

1

„Nuo šiol mechaniniu būdu iš bendro mišraus komunalinių atliekų srauto bus galima atskirti įvairias frakcijas: biologiškai skaidžias atliekas, metalus, PVC ir PET, inertines, degias ir kitas frakcijas“, – teigė UAB ARATC Biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo padalinio vadovas Andrius Jučas. Mechaninio rūšiavimo įrenginiais atskirtos frakcijos toliau bus tvarkomos atskirai: vienos smulkinamos ir kompostuojamos, kitos – perdirbamos ar deginamos.

Modernią mechaninio rūšiavimo įrangą bus galima programuoti ir reguliuoti priklausomai nuo atliekų kiekio ir kokybės. Įrenginiai gali dirbti 25 tonų per valandą pajėgumu, tai kur kas efektyviau nei rūšiavimas rankomis. Pasak A. Jučo, tokių įrangos pajėgumų Alytaus regionui užteks, nes pastaraisiais metais regione susidarančių mišrių komunalinių atliekų kiekiai mažėja. Gyventojams išdalijus atskirus stiklo ir pakuočių atliekų konteinerius pagerėjo pirminis rūšiavimas.

Mišrių komunalinių atliekų tvarkymas

 

„Investicijoms į modernius mechaninio rūšiavimo įrenginius reikia labai atsakingo Alytaus regiono bendruomenės dėmesio komunalinių atliekų tvarkymui“, – akcentavo UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas. Mišrios komunalinės atliekos – išrūšiavus likusios buitinės atliekos, kurias sudaro tekstilės gaminiai, drabužiai, avalynė, sauskelnės, higienos priemonės, maisto atliekos (netinkamos kompostuoti) ir kt. Todėl svarbu, kad į mišrių komunalinių atliekų konteinerius nepatektų žaliųjų, statybinių, pakuočių, pavojingų, elektros bei elektroninės įrangos ir didelių gabaritų atliekų. Šie konteineriai skirti tik toms atliekoms, kurių negalima perdirbti ar pakartotinai panaudoti.

Biologinio apdorojimo įrenginiai pradės veikti kitų metų pavasarį

 

Į nepavojingų atliekų sąvartyną kasmet patenka vis mažiau perdirbti netinkančių, neišrūšiuotų atliekų. Jų kiekiai dar labiau sumažės pradėjus veikti mechaninio biologinio apdorojimo įrengimams, kuriuose sausuoju anaerobiniu fermentavimo būdu bus perdirbamos biologiškai skaidžios atliekos.

Planuojama, kad 2015 metų gegužės mėnesį pradės veikti ir biologinio apdorojimo įrenginiai. Biologinio apdorojimo įrenginiuose bus apdorojama iš mišrių komunalinių atliekų srauto atskirta biologiškai skaidi atliekų frakcija ir atskirai surinktos maisto atliekos. Biologiškai skaidi atliekų frakcija bus apdorojama anaerobiniu būdu, gaminant elektros energiją.

Projekto finansavimas

 

Projektas „Alytaus regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“ finansuojamas pagal 2007–2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonės Nr. VP3-3.2-AM-01-V „Atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas“ veiklą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra, sukuriant biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo infrastruktūrą ir (ar) atliekų naudojimo energijai gauti pajėgumus“. Bendra projekto vertė – daugiau nei 49 mln. Lt. Projekto veiklas ketinama įgyvendinti iki 2015 metų rudens.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras yra didžiausia atliekas tvarkanti įmonė Alytaus regione, įsteigta 7 šio regiono savivaldybių – Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Druskininkų, Lazdijų, Prienų ir Varėnos rajonų. ARATC pavesta tvarkyti visas buitines, komunalines, gamybines ir kitas atliekas.

Daugiau informacijos apie projektą ir ARATC veiklą: www.aratc.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close