Neringos savivaldybės atstovų viešnagė Birštone

Dviejų Lietuvos kurortų Birštono ir Neringos savivaldybes sieja ilgametė draugystė. Praėjusiais metais Birštono savivaldybės delegacija viešėjo pajūryje, o šių metų spalio 24–25 dienomis mūsų kurorte svečiavosi Neringos savivaldybės atstovai. Neringos savivaldybės delegacijai vadovavo meras Darius Jasaitis, o jos sudėtyje buvo nemažai savivaldybės Tarybos narių, administracijos darbuotojų ir įstaigų bei organizacijų atstovų.

 IMGP4730

Pirmąją viešnagės dieną svečiai apsilankė Birštono savivaldybėje, kur susitiko su mere Nijole Dirginčiene, administracijos direktoriumi Valentinu Vincu Revucku bei administracijos skyrių vadovais ir specialistais, kurie pristatė Birštoną, papasakojo apie čia vykstančius pokyčius ir svarbiausius projektus.

Po to svečiams ekskursiją po kurortą vedė TIC direktorė Rūta Kapačinskaitė, kuri supažindino su lankytinomis ir įdomiomis kurorto vietomis, papasakojo jo istoriją. Neringos delegacija taip pat apžiūrėjo renovuotą lopšelį-darželį „Vyturėlis“, Birštono gimnaziją, statomus naujus „Eglės“ sanatorijos korpusus, bendravo su šių įstaigų vadovais ir darbuotojais.

Birštoniečiai svečiams surengė ekskursiją ir po savivaldybę, tad Neringos delegacija turėjo galimybę apsilankyti Nemajūnų dienos centre ir neseniai atidarytame Nemajūnų bendruomenės amatų centre, kur susipažino su dzūkų amatais, šio krašto tradiciniais valgiais, jų gamyba.

Vakare Birštono kultūros centre buvo atidaryta ir pristatyta Neringos savivaldybės atstovų atvežta paroda „Kuršių nerija – istorijos, kultūros ir gamtos ženklai“.

Kaip įprasta tokiais atvejais, sveikinimo žodį tarė ir parodą pristatė Neringos Liudviko Rėzos muziejaus laikinai einanti direktoriaus pareigas Aušra Mikalauskienė. Vakaro metu susirinkusiesiems koncertavo Nidos parapijos klebonas Rimvydas Adomavičius, sulaukęs daug plojimų ir dėmesio.

Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė taip pat sveikino Neringos delegaciją ir  džiaugėsi ilgamete, jau daugiau kaip 45 metus trunkančia Neringos ir Birštono savivaldybių draugyste ir bendradarbiavimu įvairiose gyvenimo srityse.

Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis dėkojo už malonų priėmimą ir kartu su birštoniečiais pasidžiaugė Birštone vykstančiais dideliais projektais ir darbais, infrastruktūros plėtra ir vis labiau gražėjančiu kurortu.

Po oficialių kalbų ir apsikeitimo suvenyrais bei dovanomis dviejų savivaldybių susitikimo dalyviai buvo pakviesti į Birštono kultūros centro suaugusiųjų teatro spektaklį A. Čechovo „Meška“.

Kitą dieną svečiai iš Neringos dar turėjo galimybę pasižvalgyti po Birštoną, aplankyti patikusias vietas. Namo jie parsiveš gerus įspūdžius apie savo draugus ir partnerius.

 

Nuotrauka: V. Klimavičiaus

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close