home Mokslas Arčiau tų, kurie gyvena viltingu laukimu

Arčiau tų, kurie gyvena viltingu laukimu

Jau beveik dešimtmetį kartu su Alytaus profesinio rengimo centro socialinio slaugytojo specialybės mokiniais lankomės vienoje iš Lietuvoje veikiančių klinikų ,,Diaverum“. Pirmoji Alytuje įsikūrusios klinikos pavadinimo dalis ,,dia“ reiškia pagrindinę veiklą, kuriai ir skiriamas didžiausias dėmesys – dializę. Antroji pavadinimo dalis ,,verum“, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia ,,tiesa“. Clipboard01 Nuotraukoje Alytaus profesinio rengimo centro socialinio slaugytojo profesijos mokytoja Rita Ribinskienė (antra iš kairės) su mokiniais ir Alytaus apskrities ligonių, susijusių su organų persodinimu, visuomeninės organizacijos „Dalia“ pirmininkė Vida Bieliūnaitė (viduryje) Šių metų spalio 10 dieną klinikoje vyko netradicinė pamoka inkstų ligų, hemodializės ir transplantacijos temomis. Kaip ir kiekvieną kartą, mus mielai sutiko Alytaus apskrities ligonių, susijusių su organų persodinimu, visuomeninės organizacijos ,,Dalia“ pirmininkė Vida Bieliūnaitė, kuri būsimiems socialiniams slaugytojams suteikė informacijos apie inkstų ligas ir kitas priežastis, kurios lemia tolesnį ligonio gydymą klinikoje, atliekant hemodializės procedūras. Hemodializės metu pašalinamos susikaupusios kenksmingos medžiagos ir skysčių perteklius iš organizmo.  Mokiniai turėjo galimybę pamatyti procedūras, bendrauti su atvykusiais pacientais. Kai kurie pacientai labai noriai ir atvirai pasakojo apie savo ligą, prisitaikymo laikotarpį, pasikeitusį gyvenimo būdą, pojūčius hemodializės metu. Mes turėjome galimybę akivaizdžiai įsitikinti, kad ,,Diaverum“ suvokia lėtinių inkstų ligų poveikį pacientų gyvenimo kokybei. Klinikos personalas suteikia tinkamiausią kiekvienam pacientui gydymą, pačią geriausią priežiūrą ir paramą, prasmingą bei žmogišką bendravimą. Mums taip pat buvo labai naudinga informacija apie donorystės galimybes Lietuvoje, kaip ir kokiais atvejais galima tapti donoru, kiek Lietuvoje žmonių šiuo metu laukia inkstų transplantacijos. Mokiniams ypač įdomu sužinoti, kokios procedūros laukia prieš transplantaciją, kaip ji atliekama ir kaip pasikeičia paciento gyvenimas gavus donoro inkstą. Nuoširdžiai dėkojame klinikos ,,Diaverum“ administracijai, suteikiančiai Alytaus profesinio rengimo centro mokiniams galimybę stebėti hemodializės procedūras, atkreipti dėmesį į ankstyvuosius ligos požymius, bendrauti su pacientais, įgyti žinių ir įgūdžių bei taikyti juos praktikoje. Socialinio slaugytojo profesijos mokytoja Rita Ribinskienė  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close