home Gamta Pasibaigė patikrinimų akcija „Elnias – 2014“

Pasibaigė patikrinimų akcija „Elnias – 2014“

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūros, Alytaus apskrities VPK Prienų rajono policijos komisariato, Prienų miškų urėdijos pareigūnai bei neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai spalio 1–15 dienomis vykdė Aplinkos ministerijos paskelbtą akciją „Elnias – 2014“. Akcijos tikslas – užtikrinti tinkamą medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimo apsaugos kontrolę ir užkirsti kelią asmenims, planuojantiems pažeisti medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus.  Akcijos radiniai Akcijos metu suformuotos pareigūnų grupės lankėsi ir apžiūrėjo keletą sodybų, didžiausią dėmesį skirdamos galimų brakonieriavimo įrankių bei brakonieriavimo objektų liekanų, galimų nelegalių trofėjų paieškai, taip pat surengė pasalas prie miškų, išvažiavimo keliuose, stabdė iš miško važiuojančius automobilius, vertino, ar jie nesusiję su brakonieriavimu. Džiugu, kad transporto priemonių tikrinimo metu nenustatyta aplinkosaugos pažeidimų. Deja, apžiūrint sodybas vienoje jų aptikti žvejybiniai tinklai ir ežerinė gaudyklė, kurios laikyti šeimininkas neturėjo teisės. Už tai gresia ne tik administracinė atsakomybė, bet bus konfiskuota ir neteisėta įranga. Noriu atkreipti visų asmenų dėmesį, kad neverta laikyti draudžiamus žvejybos ar medžioklės įrankius, nes jų laikymas užtraukia didžiulę atsakomybę. Draudžiamų žvejybos įrankių laikymas užtraukia atsakomybę nuo 500 iki 1000 litų, o, pavyzdžiui, kilpų, skirtų medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti, laikymas, gaminimas, pirkimas ar pardavimas užtraukia baudą nuo 1000 iki 3000 litų. Todėl raginu visus, kas dar turi užsilikusių tokių įrankių, kuo skubiau jų atsikratyti: sugadinti (padaryti netinkamus naudoti ir atstatyti) ir atiduoti atliekų tvarkytojams.   Prienų aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Česlovas Meržvinskas  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close