„Prienų” sirgaliai įkvėpė gryno oro (GALERIJA)

Sekmadienį Prienų sporto ir pramogų arenoje susitiko dvi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) varžybose dalyvaujančios krepšinio komandos – Prienų „Prienai“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“.

DSC_4489

Vienodas pozicijas prieš rungtynes užėmusios komandos turėjo po 4 pralaimėjimus ir po vieną pergalę. Būtent šiose rungtynėse turėjo paaiškėti, kuri komanda žengs žingsnį arčiau lyderių, o kuri – arčiau autsaiderių.

Pačiose pirmose LKL rungtynėse nugalėję Panevėžio „Lietkabelį“, „Prienai“ patyrė 4 pralaimėjimus iš eilės. Šių rungtynių pradžioje atrodė, kad pralaimėjimų serija nenutrūks. Praėjus vos pusei pirmojo kėlinio, Pasvalio krepšinio komanda jau pirmavo rezultatu 10:17. Ir skirtumas vis augo. Likus 1 min. 40 sek. iki kėlinio pabaigos, „Pieno žvaigždės“ įžengė į trečiąją dešimtį, o „Prienai“ vos viršijo „dešimtuką“ – 13:21. Kėlinio pabaigoje skirtumas prieniečiams jau neatrodė toks bauginantis – 16:23.

Viltis sužibo jau pirmomis antrojo kėlinio minutėmis. Po Vidmanto Sragauskio tritaškio bei Domanto Šeškaus dvitaškio skirtumas ištirpo jau pirmąją minutę – 21:23. Po Giedriaus Staniulio atakos rezultatas tapo lygus. Po įnirtingų grumtynių „Pieno žvaigždėms“ pavyko atsiplėšti 25:30, tačiau „Prienai“ atkakliai žengė paskui. Po „Prienų“ klaidų serijos antrojo kėlinio pabaigoje skirtumas tarp komandų išaugo iki 36:47. Tik paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis prieniškiams skirtumą pavyko sumažinti iki 9 taškų – 40:49.

Trečiajame kėlinyje komandos žaidė vienodu tempu, o jas skyrė tas pats 10 taškų skirtumas. Tačiau prieš pat kėlinio pabaigą prieniškiams skirtumą vėl pavyko sumažinti iki 7 taškų – 59:66.

To, kas vyko pirmomis ketvirtojo kėlinio sekundėmis, turbūt negalėtų paaiškinti nei „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai, nei komandos treneris. G. Staniulis per dvi atakas pelnė 4 taškus ir skirtumą sumažino iki 63:66, o Arnas Labuckas, dar labiau baugindamas aikštelės svečius, pataikė į krepšį iš trijų taškų zonos. Matydami vėl ištirpusį skirtumą ir lygų rezultatą 66:66, „Prienų“ sirgaliai pašėlo. Į areną po ilgos pertraukos vėl grįžo didingas ir kurtinantis skandavimas: „Prienai, Prienai“. Prasidėjo žaidimas „taškas į tašką“. Nors kėlinio pabaigoje svečiai persvėrė rezultatą į savo pusę, skirtumas išliko minimalus – 1–2 taškai. Likus 2 minutėms iki varžybų pabaigos, „Pieno žvaigždės“ vis dar pirmavo 76:78, o likus 1 min. 34 sek. – 78:80. Tačiau po taiklių A. Labucko ir Pauliaus Vaitiekūno metimų bei svečių pražangos, rezultatas – jau 82:80 „Prienų“ naudai. Po P. Vaitiekūno taiklaus baudinio – rezultatas 83:80. Likus 19 sek. priešininkai skirtumą sušvelnina iki 83:82. Taiklus Ovidijaus Varanausko baudos metimas – 84:82. Likus 4 sek., dar vienas taiklus A. Labucko baudos metimas – 85:82. Likus 2 sek. Iki rungtynių pabaigos, fiksuojama pražanga „Prienų“ komandai. „Pieno žvaigždžių“ krepšininkas Kyle E La Monte įmeta pirmąjį baudos metimą, o antruoju bando surengti dar vieną ataką, tačiau laiko limitas ne jo pusėje ir, aidint finalinei varžybų sirenai, kamuolys praskrieja šalia krepšinio lentos.

Žiūrovų audringos ovacijos ir sveikinimai gaudė švieslentėje šviečiant pergalingam „Prienams“ rezultatui 85:83.

Krepšinio rungtynės, panašu, atgyja. Atgyja ir sirgaliai. Vis gausiau salėje susirinkę sirgaliai gali pasidžiaugti tobulėjančiu naujosios komandos žaidimu. Šiose rungtynėse daugiausiai taškų pavyko surinkti „Prienų“ žaidėjui A. Labuckui – 22 tšk. „Prienai“ surinko mažiau nei priešininkai pražangų – 17.

Šįkart varžybose nemažai darbo turėjo ir arenos pagalbininkai. Nuolat griuvinėjantys „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai sportiniais bateliais sudrėkindavo dangą ir ją tekdavo kruopščiai nušveisti. Rungtynes stebėjusiems žiūrovams kilo klausimas, kur jie perka tokius sportinius batus?