Taip mokomės mylėti gamtą, branginti akimirkas su šeima

Rugsėjo pabaigoje Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro vaikai su šeimomis, lydimi centro darbuotojų, NKRP Prienų lankytojų centro administratorės Larisos Šaltienės, dalyvavo pažintinėje ekskursijoje į Punios šilą. Keliautojus taip pat lydėjo ir ekskursiją vedė Nemuno kilpų regioninio parko vyr. specialistas, ekologas Žydrūnas Preikša.

 IMGP0970

Pažintinė ekskursija į Punios šilą Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro vaikams ir šeimoms buvo organizuota iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamų projektų: veiklos projekto „Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centras“ pagal priemonę „Vaikų dienos centrų plėtra savivaldybėse, teikiant nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir šeimoms“ bei Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių šeimos gerovės srityje, veiklos projekto „Šeimos stabilumo didinimas“.

Kelionė po Punios šilą prasidėjo nuo Punios girininkijos, kur vaikai susipažino su šilo žemėlapiu, žyminčiu, jog šis unikalus ir didingas šilas yra antrasis Europoje pagal saugojamas gamtos vertybes. Keliautojai apžiūrėjo šile esantį partizanų bunkerį ir klausėsi pasakojimo apie partizanines kovas šiose apylinkėse. Vaikai galėjo įeiti į vidų ir nors trumpai pajusti tų laikų dvasią, pamatyti vidinę aplinką, kurioje vykdavo vadų pasitarimai.

Su dideliais įspūdžiais pajudėjus į šilo gilumą, ekskursijos dalyvių laukė dar įstabesni gamtos paminklai. Iš jų paminėtini 4 storiausi Punios šilo ąžuolai, 600 metų senumo liepa, apie pusę kilometro besitęsianti Kunigaikščių ąžuolų alėja, Žalčio slėnis, kuriame dar išlikę pagoniškų apeigų simboliai: akmuo ir koplytstulpiai. Teko iš arti pamatyti ir gluodeną bei užlipti pasižvalgyti po mišką iš medžiotojų bokštelio.

Iš to, jog niekam nesinorėjo išvažiuoti, kad ne tik poilsio valandėlę besivaišindami atsivežtais užkandžiais, bet ir riedėdami atgal autobusu visi nepertraukiamai kalbėjo apie patirtas emocijas ir dėkojo ekologui Ž. Preikšai už gražią ir naudingą ekskursiją, norisi tikėti, kad gamta savo stebuklinga galia, jėga ir didybe užbūrė mažas širdis, pripildė jas gerumo ir suvokimo, jog tokį unikumą reikia branginti ir saugoti. Ir ne tik Punios šilą – kiekvieną augalą, gyvį, aplinką, kurioje gyveni.

Sugrįžę iš ekskursijos Vaikų dienos užimtumo centro vaikai piešė piešinius ar ant lapų rašė savo įspūdžius. Štai keletas jų, perteiktų vaikų akimis:

„Man patiko visa ekskursija, bet labiausiai – įlipti į medžiotojų namelį, į medį, užlipti ant apeigų akmens. Pamačiau didelį ir storą šimtametį ąžuolą, daug augalų, kurių anksčiau nepažinojau. Ten buvo labai tvarkingas miškas“ (Kamilė M.)

„Man labiausiai patiko medinės statulos…ir grybauti“. (Gabija L.)

„Patiko vaikščioti po mišką, iš arti pamatyti bunkerį, daug įvairių daiktų iš praeities“. (Kamilė G.)

„Aš sužinojau, jog jeigu ant medžio yra auksinės spalvos, tai jis turi ne mažiau kaip šimtą metų. Visa ekskursija buvo labai gera, įdomu buvo klausytis gido, domėtis viskuo“. (Evelina B.)

„Man šioje ekskursijoje patiko tas nedidukas bunkeris, į kurį buvo galima įeiti. Ir aš pirmą kartą pamačiau gyvatę! Dar norėjau pamatyti šerną…Buvo smagi ekskursija su šeima ir visu centru. Tikiuosi, kad bus daugiau tokių įdomių ekskursijų su šeima“ (Kamilė S.)

Parengė Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close