home Aktualijos Nuo šio rudens mokyklos pastate glausis ir darželinukai (GALERIJA)

Nuo šio rudens mokyklos pastate glausis ir darželinukai (GALERIJA)

Pirmadienį nuskambėjęs mokyklinis skambutis į mokyklų klases pakvietė daugiau negu 34 tūkstančius šalies mokinių. Kartu su jais į mokslo metus žengė ir 97 Pakuonio pagrindinės mokyklos mokiniai, o į pirmą kartą įkurtą ikimokyklinio ugdymo grupę – 18 ikimokyklinukų. Simbolinę patalpų atidarymo juostelę perkirpo rajono meras Vytas Bujanauskas, Savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas Henrikas Vepštas ir l. e. p. direktorė Audronė Vaicekauskienė. DSC_9206   >>> DAUGIAU NUOTRAUKŲ ČIA <<<   Mokslo ir žinių dienos šventėje Pakuonio pagrindinėje mokykloje dalyvavo ir kiti valdžios atstovai: mero patarėjas Raimundas Markūnas, Tarybos nariai Alvydas Vaicekauskas ir Jonas Vilionis, Pakuonio seniūnijos seniūnas Audrius Narvydas. Mokyklos svečius vestibiulyje pasitiko kraštotyrininkės mokytojos Onos Zmejauskienės paruoštas stendas, kuriame užfiksuotos mokyklos istorijos nuotraukos. Svečiams buvo įteiktas ir šios mokytojos bei ilgamečio mokyklos direktoriaus Jono Mikelionio parengtas mokyklos laikraštukas. Į naujus mokslo metus pirmokėlius, atsisveikinusius su savo vaikystės žaislais ir dovanojusius juos mažiesiems darželinukams, už rankos palydėjo mokyklą bebaigiantys dešimtokai. Skambant Lietuvos himnui, Lietuvos Respublikos vėliavą pakėlė keturi geriausi mokyklos mokiniai, o 2014–2015 mokslo metų pradžią paskelbė l. e. p. Pakuonio pagrindinės mokyklos direktorė Audronė Vaicekauskienė. Pradedantiems nesibaigiančią kelionę į žinių šalį laikinoji įstaigos vadovė linkėjo būti veržliems, smalsiems, kūrybingiems ir atkakliems. Šešiems mokyklos pirmokams buvo įteikti Lietuvos pirmoko pasai. Šiemet 195 metų jubiliejų švenčianti Pakuonio pagrindinė mokykla naujus mokslo metus pasitiko prieš keletą metų renovuota ir išgražėjusia išore. Bendruomenė norėtų, kad tokia ji būtų ir iš vidaus – pilna informacinių technologijų bei naujausių mokymo priemonių, juolab kad nuo šių metų mokykla įvedė elektroninį dienyną. Šią viltį, kreipdamasi į rajono vadovus, išreiškė mokyklos vadovė A. Vaicekauskienė, o jos žodžius palydėjo bendruomenės narių plojimai. Po mokyklos stogu įrengtoje ikimokyklinio ugdymo grupėje nuo šio rudens glausis mažieji Pakuonio seniūnijos gyventojai. Už ikimokyklinės grupės įsteigimą, palaikymą ir pagalbą įrengiant patalpas direktorė padėkojo ir įteikė padėkos raštus Prienų rajono savivaldybei, kraštiečiams Tarybos nariams. Padėkos raštai taip pat buvo skirti UAB „Rūdupis“, mokyklos rėmėjams Arvydui Bijaminui, Dovilei ir Dangirui Skrockiams, Kęstučiui Grabauskui, Violetai ir Kaziui Martovičiams, Žydriui Tercijonui, kuris padarė ikimokyklinei grupei virtuvės baldelius ir parėmė finansiškai. Nuoširdūs ačiū tartas ir rėmėjams, panorėjusiems likti nežinomais, ir tiems, kurie nešė žaislus ir dovanojo juos mažiesiems.  

Didžiausios dovanos ikimokyklinukams

Sveikindamas mokyklos bendruomenę Mokslo ir žinių dienos bei ikimokyklinės grupės atidarymo proga Prienų rajono savivaldybės meras V. Bujanauskas pasidžiaugė, kad darželio atidarymas rodo, jog kaimas yra gyvas. Su džiugiais pasikeitimais mokyklos bendruomenę sveikino Tarybos narys A. Vaicekauskas, palinkėjęs sėkmės moksle ir darbuose, o ikimokyklinukams padovanojęs šūsnį žaislų. Dar daugiau žaislų, sukrautų į dailų vežimaitį, įriedėjusį tiesiai ant scenos, mažiesiems draugams paliko priešmokyklinukai. Kalbinami savo auklėtojos Reginos Eidukevičienės, auklėtiniai labiau liūdėjo, nei džiaugėsi. Galima suprasti – juk sunku atsisveikinti su savo pamėgtais žaislais... Sveikindamas su pirmąja mokslo diena mokinius, jų tėvelius ir mokytojus, Prienų rajono savivaldybės Tarybos narys Jonas Vilionis, priešingai nei meras, net ir šventinę dieną neslėpė nerimo, kad kaimas nyksta būtent dėl kaimuose uždaromų mokyklų. Vis dėlto savo kalbą apie verslo ir žemės ūkio problemas kaime jis baigė optimistiška gaida, vildamasis, jog mokykla laikui bėgant atsinaujins ir vidumi, o, įkūrus darželį, jaunimas bei naujakuriai turės daugiau galimybių įsikurti kaime ir tvirtai įleisti čia savo šaknis. Prisidėdamas prie sveikinimų Pakuonio seniūnas A. Narvydas pabrėžė, kad rugsėjo 1-oji yra ne tik Mokslo ir žinių, bet ir Laisvės diena. Ta proga jis palinkėjo mokiniams užaugti tikrais Lietuvos piliečiais – dorais, patriotiškais, siekiančiais ir pasiekiančiais savo tikslų. Prisimindami Laisvės dieną, kai prieš 25 metus į vieną Baltijos kelio grandinę susijungė trijų Baltijos šalių žmonės, mokiniai į sceną „išskraidino“ Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų spalvomis nuspalvintus Taikos balandžius. Prasmingais žodžiais savo dešimtokus pasitiko ir sėkmės verčiant paskutinį lapą mokykloje linkėjo auklėtoja Rita Markovskaja, pridurdama, kad būsimus gyvenimo ir likimo uždavinius jie spręstų lengvai, neskausmingai, tada ir atsakymas visada bus teigiamas. Rugsėjo 1-osios šventę papuošė mokinių atliekamos dainos, eilės ir daugybė rudeninių gėlių, skirtų mokytojams bei auklėtojams.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close