Viešnagė Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje

Artėjant naujiems mokslo metams, Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos grupės ir „Šeimų klubo“ vaikai su mamytėmis bei socialinėmis darbuotojomis lankėsi Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje.

IMG_4968

 

Vos įžengusius į bibliotekos patalpas vaikus, kaip ir visus skaitytojus, pasitiko įspūdinga knygnešio skulptūra. Kadangi vaikai bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, metodininkė Dalia Bredelienė pravedė edukacinę programą, išsamiai papasakojo apie visus bibliotekos skyrius, jų veiklą.

Pirmajame bibliotekos aukšte yra suaugusių skaitytojų skyrius, turintis 29 tūkstančių knygų fondą. Taigi galima teigti, kad kiekvienam rajono gyventojui tenka po vieną knygą. Tame pačiame aukšte veikia periodikos ir internetinė skaityklos. Periodikos skaitykloje galima paskaityti naujausius periodinius leidinius: laikraščius ir žurnalus, o skyrelyje „Lietuva – margoje Europos mozaikoje“ rasti daug informacijos apie Europos Sąjungą. Internetinėje skaitykloje gausu suaugusių lankytojų. Pirmojo aukšto koridoriuje lankytojams suteikta galimybė pasigrožėti „Revuonos“ pagrindinės mokyklos moksleivių parengta paroda. Tai teigiamas pavyzdys ir Socialinių paslaugų centro lankytojams, kurie, užimtumo specialistų padedami, taip pat ruošia įvairius kūrybinius darbelius.

Antrame bibliotekos aukšte įrengtas erdvus memorialinis Justino Marcinkevičiaus atminimo kambarys. Rašytojo žmona Genovaitė Marcinkevičienė bibliotekai padovanojo 2,5 tūkst. knygų ir autentiškas lentynas joms sudėti. Memorialiniame kambaryje gausu fotografijų iš lietuvių literatūros klasiko gyvenimo. Važatkiemio kaime gimęs rašytojas visą gyvenimą jautė nuoširdžius sentimentus gimtajam kraštui.

Trečiasis bibliotekos aukštas skirtas vaikams. Čia veikia vaikų literatūros skyrius, stovi keliolika kompiuterių, kuriuos ypač pamėgę moksleiviai. Metodininkė vaikams paaiškino, kad kiekviena knygelė turi savo vietą lentynose. Norint rasti norimą knygą, reikia žinoti jos autorių. Šiame skyriuje dažnai organizuojamos edukacinės programos vaikams – vaikai gamina angelus, patys kuria knygeles. Veikia ir lėlių teatras, linksminantis lankytojus. Artimiausiu metu planuojama pastatyti spektaklį pagal Kristijono Donelaičio pasakėčias. Metodininkė D. Bredelienė parodė vaikams kolekciją įvairių knygų, kurios išsiskiria iš kitų savo dizainu, apipavidalinimu, dydžiu. Dailininkai, norėdami, kad mažieji norėtų pažinti knygų pasaulį, pamiltų knygeles, jas papuošia įmantriausiais paveikslėliais ir pan. Metodininkė pasakojo, kad bibliotekoje yra delne telpančių knygelių, kišeninių žodynėlių, bet galima rasti ir neįprastai storų knygų, pavyzdžiui, viena knyga turi net 1364 puslapius. Bibliotekos fonde yra labai senų, 1926 m., 1947 m. išleistų knygų.

Metodininkė paaiškino, kaip kuriamos, iliustruojamos, apipavidalinamos, spausdinamos, įrišamos knygos. Vaikams labai patiko vaikų pagamintos knygelės, todėl jie mielai kartu su metodininke kūrė bendrą „Šeimų klubo“ ir Vaikų dienos grupės lankytojų knygelę „Vasaros biblioteka“, kuri puikuosis Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekoje veikiančioje vaikų sukurtų knygelių parodoje.

Viešnagė bibliotekoje, metodininkės pasakojimas visiems paliko gilų įspūdį, praplėtė akiratį, žinias apie šią biblioteką ir bendrą supratimą apie knygų, spaudos pasaulį ir jo slėpinius.

 

Socialinės darbuotojos Irena Danilevičienė, Danguolė Juodsnukienė, Birutė Songailienė                 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close