Seniūnijų sporto žaidynėse nustebino Pakuonio sportininkai (atnaujinta) (GALERIJA)

Rugpjūčio 30 d. prie Prienų sporto ir pramogų arenos sugaudė Prienų rajono seniūnijų sporto žaidynių atidarymo fanfaros.

DSC_7775

>>> DAUGIAU NUOTRAUKŲ ČIA <<<

 

Dar nespėjus sulaukti kalendorinio rudens atvėsęs ir suprastėjęs oras, kaip užsakius, nuo ankstyvo ryto džiugino šilta saule bei giedru dangumi. Į žaidynes susirinko per 150 sportininkų iš Balbieriškio, Išlaužo, Jiezno, Naujosios Ūtos, Pakuonio, Prienų, Stakliškių, Šilavoto bei Veiverių seniūnijų. Šiais metais, ko gero, dėl intensyvaus ruošimosi naujiems mokslo metams neatvyko tik Ašmintos seniūnijos sportininkai.

Itin linksmai visus nuteikė iš Pakuonio atriedėjusi sportiškiausių pakuoniškių automobilių kolona su ryškia žalia vėliava. Pakuonio sportininkai vilkėjo taip pat žaliais sportiniais marškinėliais, ant kurių spindėjo sėkmės varžybose linkintis aukso obuoliukas. Kartu su gausia komanda atvykusi pakuoniškė Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė gyrėsi savo krašto „obuoliais“. Pakuonio seniūnas Audrius Narvydas – vienas iš nedaugelio seniūnų, kuris nepabūgo seniūnų rungties ir atvyko į žaidynes.

Žaidynių atidarymas prasidėjo tradiciniu garbės ratu. Aplink aikštę einančius kovai nusiteikusius sportininkus lydėjo menko vėjelio plaikstomos seniūnijų vėliavos bei puiki, azartiška nuotaika. Juos pasitikęs nenuilstantis visų sporto renginių vedėjas ir komentatorius Linas Žilevičius sveikino į seniūnijų sporto varžybas atvykusius sportininkus ir pristatė šių varžybų teisėjus. Pats L. Žilevičius apsiėmė teisėjauti šįkart menkai į varžybas susirinkusių stalo tenisininkų varžyboms.

Kartu su Sportininkus varžyboms įkvėpė ne tik vedėjas, bet ir Prienų kūno kultūros ir laisvalaikio centro solistas, šių metų „Balso“ konkurse ketinantis dalyvauti Vidmantas Miežinskas bei meninio lavinimo studijos „Ramunėlė“ solistė, šių metų konkurso „Dainų dainelė“ dalyvė Austėja Belenavičiūtė savo dainomis.

Netrukus, po Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojo Egidijaus Visocko sveikinimo žodžių ir palinkėjimų, visi skubėjo į savo sporto šakos varžybų vietą. Visas būrys sirgalių patraukė paskui stipriausius vyrus – į virvės traukimo varžybas. Greitai ir stipriai įsispyrę į pievą, Prienų rajono galiūnai bandė nutraukti virvę į savo pusę. Patys tvirčiausi ir ištvermingiausi buvo prieniškiai, antroji vieta atiteko balbieriškiečiams, o trečioje vietoje liko jiezniškiai.

Čia pat vyko ir rajone ne ką mažiau už krepšinį populiarios tinklinio varžybos. Ant smėlio šokinėjantiems ir kuo stipriau į priešininkų aikštelę nuskraidinti kamuolį siekiantiems sportininkams teko ilgokai paplušėti. Po jau vėstančia rudenio saule sėkmingiausiai kamuolį atmušinėjo Prienų sportininkai. Antroje vietoje jie paliko jiezniškius, o trečiąja turėjo tenkintis Išlaužo tinklininkai. Tarp moterų stipriausios vėl buvo prienietės. Joms nusileido antroje vietoje likusios pakuoniškės. Trečiąją vietą užėmė Jiezno sportininkės.

Tuo metų Prienų kūno kultūros ir sporto centre (KKSC) vykusių smiginio varžybų teisėjui Prienų seniūnui Algimantui Matulevičiui teko nesmagus siurprizas – nemažą triukšmą kėlė čia pat vykusios krepšininkų treniruotės. Tačiau Prienų komanda vis tiek užėmė pirmą vietą. Šiek tiek mažiau taiklūs buvo pakuoniškiai, o trečioje vietoje liko Naujosios Ūtos „ietininkai“.

Šalia KKSC, stadione, vyko futbolo varžybos. Iš jų nuleistomis galvomis grįžo prieniškiai, kurių šįkart kamuolys neklausė. Jiems teko pripažinti jiezniškių pergalę ir tenkintis antrąja vieta. Trečioje vietoje liko Stakliškių futbolininkai.

Krepšinio aikštelėje susikovė vyrai, moterys ir senjorai. Šįkart kamuolys į krepšį taikliausiai skriejo iš Stakliškių seniūnijos vyrų rankų, tad antrąją vietą užėmusiems Prienų seniūnijos krepšininkams bei trečioje vietoje likusiems veiveriškiams nieko kito neliko, kaip tik pripažinti stakliškiečių pergalę. Į varžybas užsiregistravus tik dviem Prienų krepšininkių komandoms, bet kuriuo atveju pergalė būtų buvusi užskaityta Prienų seniūnijai. Tačiau Prienų moterys ir merginos, tik prieš akimirką lieję prakaitą tinklinio aikštelėje, norėjo parodyti ko vertos ir krepšinio rungtynėse. Kova greitai tapo ne ką prastesnė negu vykstančios Sporto ir pramogų arenoje. Laikinojoje krepšinio sostinėje krepšininkų senjorų jau netrūko. Po atkaklių kovų nugalėtojų taurė atiteko prieniškiams, antrąją vietą iškovojo Balbieriškio senjorai, o trečiąją – Jiezno krepšininkai.

Tuo pačiu metu Sporto ir pramogų arenoje vyko stalo teniso varžybos, kuriose pasirodė ir Prienų rajono stalo teniso „grandai“ Raimonda Sakalauskienė, Renatas Preikša, Bernardas Žukas bei Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius. Pirmoji vieta be ginčų vėl atiteko Prienų seniūnijai, antroji – Balbieriškio, o trečioji – Stakliškių seniūnijai.

Po stalo teniso varžybų jų teisėjas L. Žilevičius grįžo į lauką ir kvietė visus pasivaišinti bei pasistiprinti nemokama koše. Košių būtų poros rūšių, todėl ne vienas ragavo abiejų.

Sporto ir pramogų arenoje vyko ir mažiau judresnės, tačiau ne ką mažiau sportinės įtampos reikalaujančios varžybos. Šachmatų varžyboms vadovavęs nacionalinės kategorijos teisėjas, XXII Lietuvos korespondencinių šachmatų čempionato nugalėtojas Algirdas Rauduvė pasakojo, kad Prienų rajone stipriausi yra Veiverių ir Prienų šachmatininkai. Nors komandų susirinko daugiau, tačiau teisėjo prognozės pasitvirtino. Varžybų nugalėtojais tapo veiveriškiai, o jiems nusileidę prieniškiai liko antri. Trečiąją vietą užėmė pakuoniškiai.

Beveik visų varžybų lyderiai prieniečiai už nesėkmę šachmatų varžybose „atsigriebė“ šaškių varžybose. Čia jie gan sunkiai, bet vis tiek iškovojo pirmąją vietą. Antroje vietoje liko Pakuonio „žalieji“, trečioje – jiezniškiai.

Visų sporto šakų varžybas vainikavo seniūnų trikovė. Jiems teko įveikti net tris rungtis: krepšinio aikštelėje įmesti tris baudinius, smiginio lentoje surinkti 50 taškų bei įveikti KKSC direktoriaus Audronio Deltuvos čia pat parengtą orientacinio sporto trasą. Varžybos praėjo gana greitai, nes jose dalyvavo tik šešių seniūnijų atstovai.

Greičiausiai visas rungtis įveikė Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius. A. Narvydas, nors ir išliejęs daug prakaito orientacinio sporto rungtyje, iškovojo antrąją vietą. Rungtys nebuvo lengvos ir seniūnėms. Geriausiai sekėsi Balbieriškio seniūnei Sigitai Ražanskienei, kuri sportiškumu sužavėjo ne vieną varžybų dalyvį. Antroje vietoje liko Naujosios Ūtos seniūno pavaduotoja Danutė Bacvinkaitė, o trečiąja pasidalino Šilavoto seniūnė Neringa Pikčilingienė bei Stakliškių seniūno pavaduotoja Nijolė Ivanovienė. Seniūnų rungtis kaip visada sukėlė didelį susidomėjimą bei audringas sirgalių ovacijas. Beje, sirgaliai negailėjo ir naudingų patarimų.

Visus nugalėtojus sveikino Prienų rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, vyriausiasis specialistas Adomas Kubilius bei Sporto ir pramogų arenos direktorius Arūnas Vaidogas.

Visos komandos, nugalėjusios šiose Prienų rajono seniūnijų žaidynėse, atstovaus Prienų rajonui jau kitą savaitgalį vyksiančiame VII Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finale. Nors seniūnų trikovėje buvo du pirmos vietos laimėtojai, Jiezno seniūnas A. Bartusevičius garbingai atsisakė galimybės dalyvauti finale, užleisdamas vietą kolegei. Todėl Prienų rajonui finalinėje seniūnų trikovėje atstovaus Balbieriškio seniūnė S. Ražanskienė.

Finalas, kaip ir praėjusiais metais, vyks Prienuose –  KKSC, Sporto ir pramogų arenoje bei jos prieigose. Pasak A. Kubiliaus, planuojama, kad į finalines varžybas atvyks per 1000 dalyvių iš 50 Lietuvos savivaldybių. Rugsėjo 13 d. varžybos prasidės 10.30 val.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close