„Piano šou“ viliojo ir mėgėjus ir profesionalus (GALERIJA)

Penktadienį prieš Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą išrikiuoti penki pianinai ir kėlė praeivių smalsumą, ir glumino. Čia vyko atvira fortepijono muzikos pamoka.

DSC_7190

 

>>> DAUGIAU NUOTRAUKŲ ČIA <<<

Galima drąsiai teigti, kad Nemuno kilpų kraštas vis labiau pasineria į meno ir kultūros pasaulį. Išrikiuoti penki pianinai kvietė ne tik į juos pažiūrėti ar paliesti, bet ir sugroti.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Prienų meno mokykla bei VšĮ Fortepijonų derintojų mokykla suteikė galimybę ne tik žvilgtelėti į pianinų skleidžiamų garsų pasaulį, bet ir prisijungti prie jo.

Organizuotoje akcijoje „Piano šou“ galėjo dalyvauti visi praeiviai, visi norintieji bei ketinantieji savo ateitį susieti su fortepijonu. Čia pat buvo vykdoma ir norinčiųjų studijuoti 2014–2015 mokslo metais Prienų meno mokykloje perklausa ir gebėjimų patikrinimas. Nenorintieji studijuoti arba jau išlavinę savo įgūdžius galėjo pasikonsultuoti apie instrumentus, standartus ir pianinų remontą. Tačiau svarbiausia akcijos dalis buvo lėšų rinkimas.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centrui bei Prienų meno mokyklai reikia fortepijonų. Šių muzikos instrumentų kainos siekia per 10 tūkst. Lt, geresnių – ir per 20 tūkst. Tai nemažos vertės pirkinys. Organizatoriai, siekdami kuo greičiau surinkti reikiamą lėšų sumą, netgi sutiko akcijos metu aukcione parduoti tuos pačius penkis pianinus. Deja, norinčiųjų pirkti neatsirado.

Pasak vieno iš organizatorių, VšĮ Fortepijonų derintojų mokyklos direktoriaus Valerijaus Sogachevo, lėšos renkamos dviem koncertiniams fortepijonams. Surinkus reikiamą sumą, Prienų kultūros ir laisvalaikio centre klausytojus džiugintų Grotrian-Steinweg (Vokietija) fortepijono skleidžiami garsai, o Prienų meno mokyklos mokiniai ir studentai galėtų priliesti prie fortepijono FEURICH (Austrija) klavišų. Deja, aukotojų daug neatsirado. Besibaigiant akcijai, V. Sogachevo sąraše puikavosi tik keturi geradariai.

Tačiau pati akcija vyko sklandžiai. Paliesti staiga miesto centre atsiradusių pianinų traukė ne tik vaikai ir smalsuoliai, bet ir profesionalai. Tarp aukštų baltų sienų skambėjo ir pažįstamos, greitai prikaustančios dėmesį melodijos, ir pavieniai dar norinčiųjų tobulėti klavišų paspaudimai.

Pasak V. Sogachevo, groti pianinu geriausia pradėti mokytis nuo dvejų metų. Tokio amžiaus vaiką jau reikėtų supažindinti su instrumentu, leisti jį paliesti, išgirsti, su juo žaisti. Vaikus visų pirma reikia pripratinti prie instrumento, o vėliau, nuo 6 metų – galima pradėti mokyti ir groti.

Kada vėlu pradėti mokytis? Turbūt niekad. Akcijos metu V. Sogachevas ne tik dalijo patarimus, bet ir pats grojo, ir atėjusius mokė. Ne vieną vaiką smalsumas užkariavo ir matant Valerijaus jaunėlį sūnų, nesunkiai klavišų paspaudimus paverčiantį į vandenyno bangas skrodžiantį „Titaniką“.

Pasak V. Sogachevo, fortepijono pamokos vaikams Prienų meno mokykloje kainuoja šiek tiek daugiau nei 30 litų per mėnesį, todėl tikrai negalima sakyti, kad jos yra brangios.

Nors akcija sulaukė nemažai norinčiųjų pagroti, dauguma smalsuolių tik praeidavo pro šalį. Nemažai buvo ir norinčiųjų sužinoti, kada prasidės koncertas. Stebėjusieji kitapus Vytauto gatvės, prie Prienų rajono savivaldybės, vykusį Baltijos kelio minėjimą pageidavo dar ilgesnės muzikinės programos. Deja, jiems teko nusivilti.

Reikia tikėtis, kad „Piano šou“ Prienuose vyko ne vienintelį kartą ir kitą kartą į jį suskubs daugiau norinčiųjų prisidėti ir prie vaikų užimtumo, ir prie jų įgūdžių tobulinimo. Juk gražu stebėti vaiką, koncerte grojantį Mocarto kūrinius? O gal pačiam baigti groti Bethoveno sonatą aidint audringiems plojimams?

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close