Nepamirškime profilaktiškai patikrinti vaiko sveikatos

Kiekvienais metais vaikai, lankantys ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir bendrojo lavinimo mokyklas, iki rugsėjo 15 d. turi pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus (forma 027-1/a). Profilaktinis sveikatos patikrinimas yra reikalingas siekiant tinkamai įvertinti vaiko sveikatą. Šios patikros metu gydytojai gali laiku diagnozuoti ligas ir imtis savalaikio jų gydymo.

 

Profilaktiškai vaikų sveikatą reikia tikrinti kartą per metus. Sveikatos apsaugos ministro 2010 m. birželio 18 d. įsakyme Nr. V-586 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymo Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“ pakeitimo“ yra aiškiai nurodyta vaikų sveikatos tikrinimo tvarka.

Dėl moksleivio sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistravus bei atvykstant nurodytu laiku. Dantų būklę turi įvertinti gydytojas odontologas (dantų gydytojas). Rekomenduotina pas savo šeimos gydytoją atvykti jau pasitikrinus dantų būklę. Svarbu atminti, kad vaikas turi būti lydimas vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima.

Profilaktinio sveikatos patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis. Esant kokių nors nusiskundimų vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus. Turi būti atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai, tačiau jei tokie tyrimai buvo atlikti mažiau nei prieš metus ir nenustatyta pakitimų, tyrimų nereiktų kartoti. Tėvai turi atkreipti dėmesį, kad gydytojas nurodytų, kokią fizinio pajėgumo grupę mokinys galės lankyti. Taip pat turi būti nurodytos rekomendacijos, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl fizinio krūvio, dėl mitybos, dėl regos, vengtinų alergenų ir panašiai.

Mieli tėveliai, maloniai prašome iki rugsėjo 15 d. pasirūpinti savo vaikų sveikata, apsilankyti pas šeimos gydytoją ir profilaktiškai patikrinti vaiko sveikatą.

 

 

Parengė

Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuro

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

A. Matlauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close