Sėlenos – šių dienų panacėja nuo visų ligų?

Vienos geriausių Australijos dietologių dr. Rosemary Stanton teigimu, šiais laikais galima įsigyti įvairiausių sveiko maisto produktų, tačiau daugelio žmonių mitybos racionas tebėra skurdus – vis dar vartojame daug riebalų, druskos, alkoholio ir mažai maistinių skaidulų. Dėl to sparčiai daugėja antsvorio turinčių žmonių, o nutukimas pasireiškia vis jaunesniame amžiuje. Savo knygoje „Sveikos mitybos vadovas“ dietologė rašė, kad sėlenos – vienas geriausių maistinių skaidulų šaltinių. Ar tikrai jos – šių dienų panacėja nuo visų ligų?

fot. Dariusz Kanak

Sėlenos yra nesuvirškinamas išorinis kviečių ar kitų grūdų apvalkalas. Kadaise malant grūdus didžioji sėlenų dalis būdavo išmetama, kol 7-ame praėjusio amžiaus dešimtmetyje britų gydytojas Dennis p. Burkittas paskelbė keletą mokslinių pranešimų, kuriuose teigė, kad sėlenos ir kitos skaidulos gali apsaugoti nuo širdies priepuolių, žarnyno sutrikimų, storosios žarnos, prostatos ir gimdos vėžio.

Miltai su sėlenėlėmis yra vienas geriausių maistinių skaidulų šaltinių

Dennio p. Burkitto tyrinėjimus mūsų dienomis tęsia daugelis mokslininkų. Vieną reikšmingiausių tyrimų šioje srityje atliko Pondicherry universiteto (Indija) prof. S. Haripriya ir dr. S. Premakumari. Jos tyrinėjo, kokią įtaką kviečių sėlenos daro diabetu sergantiems žmonėms. Tyrimo išvadose, kurios buvo paskelbtos 2010 m. Indijos mokslo ir technologijų moksliniame žurnale, teigiama, kad kviečiai yra veiksminga priemonė kovojant su diabetu ir gali būti naudojami kaip papildoma priemonė, užtikrinanti geresnę tokių žmonių savijautą.

Įvairių šalių mokslininkai jau seniai neleidžia nutilti kalboms, kad kviečių miltai su sėlenomis yra ypač geras maistinių skaidulų šaltinis storosios žarnos ligų (įskaitant vėžį), skrandžio vėžio, krūties vėžio, tulžies pūslės ligų, hemorojaus ir stemplės išvaržų prevencijai. Tokie miltai skatina biologiškai veiklių medžiagų – butiratų, slopinančių vėžinių ląstelių vešėjimą, susidarymą. Miltai su sėlenomis taip pat padeda gydant vidurių užkietėjimą, padidėjusį cholesterolio kiekį, aukštą kraujo spaudimą, ir kaip jau buvo minėta, 2 tipo cukrinį diabetą.

Kaip veikia sėlenos?

Anot dietologės dr. Rosemary Stanton, jau ištirta, kad įvairios sėlenų rūšys turi skirtingų savybių ir ypatybių, pavyzdžiui, kviečių sėlenas daugiausia sudaro netirpios skaidulos, kurios absorbuoja didelį kiekį vandens, tačiau per virškinamąjį traktą pereina nesuvirškintos. Sėlenos puikiai valo žarnyną ir skatina gerųjų bakterijų dauginimąsi jame bei greitesnį maisto judėjimą ir jo pasišalinimą. Tyrimais net įrodyta, kad skaidulinių medžiagų (ypač esančių grūdinėse kultūrose) turintys produktai padeda sulieknėti. Tokį maistą ilgiau kramtome, todėl greičiau pasisotiname ir mažiau suvalgome. Be to, tokį maistą tenka ilgiau virškinti, jis paprastai turi mažiau kalorijų nei mažiau skaidulinių medžiagų turintis maistas.

Geriausia sėlenas vartoti esančias kituose produktuose

Savo knygoje „Sveikos mitybos vadovas“ dietologė rašė, kad kai tik pasirodė pirmieji pranešimai apie sėlenų teikiamą naudą žmogaus organizmui, žmonės į kasdien vartojamus produktus pradėjo dėti neribotą jų kiekį, o tai daryti pavojinga, nes per daug neapdorotų sėlenų gali sukelti pilvo pūtimą dėl žarnyne susidariusių dujų, taip pat dirgliosios žarnos sindromą. Sėlenų nereikėtų perdozuoti, neapdorotas naudoti patariama atsakingai – nedideliais kiekiais. Geriausia sėlenas vartoti šiek tiek apdirbtas, esančias kituose produktuose, tokiuose kaip, pavyzdžiui, kvietiniai miltai su sėlenėlėmis, iš kurių vėliau kepama duona, bandelės, pyragai ir kiti kepiniai.

Šiandien miltai nebėra tik miltai, didžiosios grūdus perdirbančios kompanijos stengiasi, kad iš jų būtų galima ne tik paprastai ir greitai pagaminti įvairius gaminius, tačiau jie būtų kuo naudingesni žmonių sveikatai. Štai todėl stengiamasi miltus praturtinti sėlenėlėmis, gemalais ir kitais sveikatai naudingais priedais, kad juose būtų daug žmonėms naudingų skaidulų, baltymų, vitamino E ir mikroelementų.

Inga Lebrikaitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close