Kiek reikės mokėti pajūryje? (IV iš IV)

Liepa jau artėja į pabaigą, bet atostogos dar nesibaigia. Pasidairėme po gražiąją Kuršių neriją, apsilankėme Palangos krašte, o šįkart užsukime į Lietuvos uostą – Klaipėdą.
Klaipėda
Nors daugelis atostogautojų Klaipėdą poilsiui renkasi itin retai, tačiau miestas turi keletą privalumų. Visų pirma – visa Klaipėda yra prie vandens. Pusė jos – prie tos pačios Baltijos jūros, kita pusė – prie šiltesnio vandens telkinio – Kuršių marių. Taigi vietos maudynėms daug.
Klaipėdai priklauso ir turistinė poilsio bazė Giruliuose. Didmiesčiui priklausančiame Šlaito g. esančiame „Pajūrio kempinge“ galima ir apsigyventi palapinėse arba nameliuose ant ratų. Suaugusiajam para kainuoja 15 Lt, vaikams nuo 5 iki 12 metų – 8 Lt. Patys mažiausieji (iki 5 metų) čia gali poilsiauti nemokamai. Vieta šeimyninei (iki 4 vietų) palapinei kainuoja dar 15 Lt , didesnei – 20 Lt už parą. Automobilio stovėjimas taip pat mokamas. Už jį teks pakloti dar 15 Lt. Jei atvykote mikroautobusu – ruoškite 20 Lt. Už autobusą teks mokėti 150 Lt. Už motociklo vietą aikštelėje mokėsite pigiausiai – 10 Lt. Namelių ant ratų parkavimas, priklausomai nuo to, ar reikia prisijungti prie inžinerinių tinklų, kainuos nuo 30 iki 60 Lt. Jei kartu atsivešite ir augintinį, už jį teks mokėti po 6 Lt už parą. Norite sutaupyti? Keliaukite grupėmis (daugiau nei 16 žmonių) – tuomet galėsite tikėtis įvairių nuolaidų iki 15 proc.
Tuose pačiuose Giruliuose yra ir kitų poilsiaviečių, kuriose nuomojami ir nameliai. Jų kaina asmeniui prasideda nuo 10 Lt. Melnragėje esantys kotedžai – kiek brangesni, juose kainos svyruoja nuo 30 iki 200 Lt.
Norintieji sutaupyti gali rinktis jaunimo nakvynės namus. Juose vienam asmeniui vienos paros kaina svyruoja nuo 28 iki 62 Lt. Tiesa, kambariai – daugiaviečiai, juose telpa po 5 ir daugiau žmonių.
Na, o jeigu sumanysite apsistoti pačioje Klaipėdoje, piniginę teks atverti dar plačiau. Klaipėdos svečių namuose kainos svyruoja nuo 60 iki 280 Lt už kambarį parai. Tačiau dažniausiai pasitaikantys pasiūlymai siekia 100–120 Lt. Viešbučių kainos priklauso nuo žvaigždučių. Vienos žvaigždutės viešbučiuose kambarį galima išsinuomoti už 80 Lt, dviejų žvaigždučių – už 130–150 Lt. Už kambarį trijų žvaigždučių viešbutyje teks mokėti jau apie 260 Lt, jeigu viešbutis keturių žvaigždučių – nuo 300 Lt iki minimalų atlyginimą viršijančių sumų. Suprantama, viešbutis Klaipėdoje dažniausia reiškia tik viena – į paplūdimį teks važiuoti automobiliu. Ir gana ilgai.
Apsigyvenus teks pasirūpinti ir automobiliu. Klaipėdos centre pilna įvairių stovėjimų zonų, kuriose kainos kartais yra ir nelabai patrauklios. Tačiau nereikia pamiršti, kad Klaipėda – ne kurortas, bet miestas, tad šiek tiek tolėliau nuo centro jūsų automobilis stovės gal mažiau saugiai, bet – nemokamai.
Jeigu jau gyvenate Klaipėdoje, tikrai bus ką aplankyti ir pačiame mieste. Apėję senamiestį, vokiškosios architektūros statinius, aplankykite ir muziejus.
Pilies muziejuje (Pilies g. 4) galėsite susipažinti su pilies ir miesto raida XVI–XVIII a. Pamatysite piliavietėje ir senamiestyje rastus ir eksponuojamus archeologinius radinius, dokumentus, Klaipėdos miesto antspaudus, rekonstruotus XVII a. kostiumus. Išvysite renesansinės Klaipėdos simbolį – pilyje rastą XVI a. vidurio auksinį žiedą su brangakmeniu bei XVII a. antrosios pusės Klaipėdos pilies ir miesto maketą. Bilieto kaina suaugusiems – 6 Lt, moksleiviams – 3 Lt.
Kalvystės muziejuje (Šaltkalvių g. 2, 2A)yra veikianti kalvė. Muziejus įsikūręs rekonstruotame pastate, priklausiusiame žinomam Klaipėdos šaltkalviui Fr. Grimui (Fr. Grimm). Kiemelyje jus pasitiks Klaipėdos krašte kaldinti metaliniai kryžiai. Kalvėje – autentiški įrankiai, dumplės, žaizdras, dar menantys žymų meistrą G. Kackę (G. Katzke). Muziejuje rasite tik uostamiesčiui būdingas kaltines vėtrunges ir tik čia galėsite pamatyti, kokiomis klumpėmis avėjo arkliai. Suaugusieji už bilietą turės mokėti 5 Lt, moksleiviai – 2,50 Lt.
Gintaro muziejuje „Amber Queen“ (Turgaus g. 3) lankytojų dėmesį patrauks senovinės pypkės, antikvariniai gintaro dirbiniai, gražiausi gintaro gabalai iš įvairių pasaulių šalių, unikalūs inkliuzai. Bilietai suaugusiesiems kainuoja 10 Lt, moksleiviams ir pensininkams 5 Lt, vaikams įėjimas nemokamas.
Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) galėsite susipažinti su pagoniška ir krikščioniška krašto kultūra, paklaidžioti senųjų kartografų žemėlapiais, suprasti, kaip formavosi Rytų Prūsija ir Klaipėdos kraštas. Pamatysite senąją Klaipėdą atvirukuose ir fotografijose. O besidomintys šio krašto amatais pamatys ne tik šio krašto žmonių apdarus, bet ir unikalius, iš šiaudų rištus bičių avilius. Bilieto kaina suaugusiesiems – 5 Lt, moksleiviams – 2,50 Lt.
Klaipėdos laikrodžių muziejuje (Liepų g. 12) jūsų laukia viena didžiausių Europoje laikrodžių ekspozicija, kuri lankytojus supažindina su laiko matavimo prietaisų istorine raida – kalendoriais, saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais laikrodžiais. Eksponuojami renesanso, baroko, klasicizmo, moderno apdailos laikrodžiai. Istorinį foną atkuria ir muziejaus baldai, paveikslai, graviūros. Muziejaus kiemelyje įrengtas ekvatorinis saulės laikrodis, vertikalusis bei horizontalusis saulės laikrodžiai. Suaugusieji laikrodžius galės apžiūrėti už 6 Lt, moksleiviai – perpus pigiau, už 3 Lt. Norintieji gali užsisakyti gidą už 30 Lt.
Klaipėdoje galite aplankyti rezistencijos ir tremties ekspoziciją (S. Nėries g. 4) buvusio sovietinio valstybės saugumo (KGB) Klaipėdos padalinio rūsyje (dabar Klaipėdos teritorinė muitinė). Trijose buvusiose kamerose lankytojams pateikiama informacija apie partizaninį judėjimą Vakarų Lietuvoje 1945–1954 m. bei Klaipėdos krašto gyventojų tremties istoriją. Visi norintieji apžiūrėti ekspoziciją turi užsiregistruoti Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje iš anksto. Ekspozicijos lankymas nemokamas.
Beveik visi muziejai dirba nuo 10 val. iki 18 val. Pirmadienis – poilsio diena.
Mėgstantys technikos stebuklus gali apsilankyti pačiame uoste, pasigrožėti laivais. Pačius didžiausius ir gražiausius laivus, ko gero, galite išvysti kruizinių laivų terminale. Šiemet Klaipėdos uoste turėtų apsilankyti net 63 kruiziniai laivai, 38 iš jų jau buvo atplaukę. Vasaros metu kruiziniai laivai čia atplaukia vos ne kasdien. Kartais jie ir užtrunka ilgėliau. Na, o jeigu atstogausite Klaipėdoje rugpjūčio 11 d., turėsite galimybę pamatyti ilgiausią šiemet uostą aplankantį kruizinį laivą iš Italijos. „Costa Pacifica“ ilgis – 290 metrų. Apsilankymas kruizinių laivų terminale – žinoma, nemokamas.
Lietuvos pajūris – vis dar brangoka pramoga atokesnių rajonų gyventojams. Tačiau galima drąsiai sakyti, kad tokių pramogų, tokio kraštovaizdžio namuose per langą tikrai nepamatysite. O jeigu pavyks susirasti jums patogią vietą ir išjungti visus telefonus – tikrai pailsėsite ir namo bei į darbus grįšite pilni jėgų.
Mantvydas Prekevičius