„Žalioji mūsų vasara“ sukvietė aktyviausius miško bičiulius

Pirmąją liepos savaitę pajūris sulaukė gausaus mokyklinio amžiaus gamtininkų būrio. Į tradicinę Jaunųjų miško bičiulių (JMB) sambūrio stovyklą „Žalioji mūsų vasara“ sugužėjo aktyviausi miško bičiuliai iš visos Lietuvos. Stovykla rengiama jau ne pirmus metus Šiemet ją organizavo VŠĮ ,,Lututės“ leidykla, kurios koordinatorė yra Lina Marmaitė. Šioje stovykloje atostogavo ir Šilavoto pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai.

 

Ši stovykla skirta aktyviausiems JMB organizacijos nariams. Visą savaitę vaikai sėmėsi žinių apie gamtą, įgijo naudingos patirties, susipažino su artimiausiais regioniniais parkais. Nevengė ir pareigų – tvarkė paplūdimį, rinko šiukšles. Kiekvieną išvyką lydėjo viktorinos, žaidimai, konkursai ir kitos pramogos gamtoje.

  Lektorius K. Obelevičius stovyklautojams pravedė praktinį užsiėmimą, kurio metu supažindino su stovyklos teritorijoje augančiais augalais. Ilgai atmintyje išliks nepakartojamos meno dienos akimirkos, kai vaikai paplūdimyje kūrė meną. Naktinio žygio metu visi leidosi ieškoti šikšnosparnių – stebėjo, klausėsi ir daug išgirdo apie šikšnosparnių gyvenimo ypatumus. Gamtininkas T. Kizas skaitė paskaitą apie Lietuvos amfibijas. Dauguma mokinių apie jas išgirdo pirmą kartą. Viena diena buvo skirta kelionei į Kretingos miškų urėdijos medelyną, Kretingos dvaro žiemos sodą ir Kretingos pranciškonių vienuolyną. Stovyklaudami gamtininkai nepamiršo ir savo pareigų. Atsidėkodami pajūriui už svetingumą, jie tvarkė Klaipėdos girininkijos teritoriją ties vaizdinga Olando kepure. Talkos – miško bičiuliams ne naujiena. Rinkti šiukšlių savo miškuose ir parkuose jie susiburia kiekvieną pavasarį. Tai daryti skatina ir kitus.

  Dėkojame Prienų  miškų urėdijai už bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant kelionę į stovyklą. Patirti įspūdžiai išliks dar ilgai, skatins ir įkvėps  imtis aplinkosauginės veiklos, kad kitą vasarą vėl galėtume ten sugrįžti.

  Šilavoto pagrindinės mokyklos JMBS organizacijos vadovė Rita Kišonienė

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close