Sveikos mitybos įpročiams – 5 milijonai litų

Lietuvos mokyklose ir toliau bus įgyvendinama vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose programa, Europos Komisija skyrė tam 5,4 mln. Lt paramos.

Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose programa Lietuvoje pradėta įgyvendinti 2009 mokslo metais. Pagrindinis šios programos tikslas – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikus ir pradinių klasių mokinius valgyti vaisius ir daržoves, nuolat skiriant šių produktų tuo metu, kai formuojasi vaikų mitybos įpročiai. 2014–2015 metais iš EK lėšų bus finansuojama 90 proc. programos.

„Šiuo metu daugybė vaikų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje kenčia nuo antsvorio, nutukimas tapo tikra problema, todėl būtina nuo mažens formuoti sveikos mitybos įpročius. Todėl ši programa yra itin naudinga, smagu, kad joje dalyvauja vis daugiau mokyklų ir darželių“, – pažymėjo Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės skyriaus vedėjas Vidmantas Ašmonas. Šiuo metu daugybė vaikų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje kenčia nuo antsvorio, nutukimas tapo tikra problema, todėl būtina nuo mažens formuoti sveikos mitybos įpročius. Anot specialistų, Europoje 2010 metais antsvorio turėjo arba buvo nutukęs vienas iš trijų 6–9 metų vaikų. Ši tendencija sparčiai auga, todėl pastaraisiais metais skiriama itin daug dėmesio sveikai gyvensenai.

Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose savanoriška programa veikia visoje Europos Sąjungoje jau šešerius metus. Joje dalyvauja 25 ES valstybės. Lietuvoje 2013-–2014 mokslo metų programoje iš viso užsiregistravo dalyvauti 1505 ugdymo įstaigos. Programoje savarankiškai dalyvavo 91 ugdymo įstaiga, 1347 ugdymo įstaigoms vaisius ir daržoves dalijo 73 tiekėjai. Mokyklose ir darželiuose vaikams nemokamai dalijami tik ekologiški ir išskirtinės kokybės produktai (obuoliai, kriaušės, morkos, natūralios vaisių ir daržovių sultys). Vaikai gauna po porciją vaisių kiekvieną dieną.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close