Patirta trauma nesutrukdė laimėti sidabrą

Gegužės 17–24 d. Vengrijoje, Kazincbarcikoje vyko Europos sunkumų kilnojimo veteranų čempionatas. Jame varžėsi per 300 dalyvių iš visos Europos. Net 7 veteranai atvyko iš Lietuvos, tarp jų – ir birštonietis Romas Matažinskas.

Vaizdas (8)

Į kasmetinį šiemet Vengrijoje organizuotą čempionatą atvyko sportininkai nuo 35 iki 86 metų amžiaus iš 32 Europos šalių. Teisę vykti į šį čempionatą sportininkai iškovoja savo šalies atrankiniuose čempionatuose. Būtent visi Europos čempionate dalyvavę lietuviai buvo geriausi gruodžio mėnesį Panevėžyje vykusiose varžybose. R. Matažinskas iš jų parsivežė geriausio Lietuvos sunkiosios atletikos senjoro taurę.

Trauma

Pasaulio rekordininkas R. Matažinskas šiemet dalyvavo M70 amžiaus grupėje ir 69 kg kategorijoje. Toje pačioje kategorijoje varžėsi dar vienas lietuvis – alytiškis Vaclovas Kleponis. Pirmuoju bandymu R. Matažinskui pavyko išrauti 60 kg, o raudamas 63 kg padarė klaidą, kurią ištaisė trečiuoju bandymu, tad jo geriausias rovimo rezultatas liko 63 kg. Atlikdamas stūmimo veiksmą sportininkas pirmuoju bandymu pastūmė 75 kg, o stengdamasis pastumti 80 kg pasitempė nugarą, todėl jau nebegalėjo atlikti trečiojo bandymo. Taigi jo geriausias stūmimo rezultatas – 75 kg.

Pasak R. Matažinsko, dėl traumos galėjo būti „kaltos“ net kelios aplinkybės. Šiemet pirmą kartą rezultatų ir dalyvavimo laiko eilės monitoriai buvo atskiri ir skirtingose vietose, todėl daugeliui sportininkų buvo sunku tiksliai žinoti, kada jų eilė. Šįkart toliau įrengta ir apšilimo salė. R. Matažinskas, padaręs apšilimą, turėjo eiti kone 100 metrų iki varžybų salės, o atėjęs sužinojo, kad prieš jį varžysis dar viena grupė sportininkų. Būtent tos 10 minučių, kurias reikėjo laukti savo eilės, ir pakišo sunkiaatlečiui koją. Apšilimas nuėjo perniek, nugara atvėso ir atlikti savo veiksmo R. Matažinskas atėjo nepasiruošęs.

Greitai stumdamas štangą R. Matažinskas pasitempė nugarą ir net nėjo atlikti kito veiksmo.. Pasak sportininko, skausmas jaučiamas iki šiol.

Sidabras

Nors ir patyręs traumą, R. Matažinskas rovimo veiksmu bei vienu sėkmingu stūmimo bandymu surinko 138 kg – svorį, kurio užteko, kad iškovotų antrąją vietą. R. Matažinską aplenkė Mikhailas Vasiljevas iš Ukrainos, išrovęs 65 kg ir pastūmęs tuos birštoniečiui lemtingus 80 kg. Alytiškiui V. Kleponiui pavyko išrauti 55 kg ir pastumti 78 kg – jis iškovojo bronzą.

Geriausiai iš lietuvių sekėsi 77 m. amžiaus 55 kg svorio Albinui Nausėdai, dabar gyvenančiam Londone. Jis iš Vengrijos parsivežė auksą. Sidabrą, kartu su R. Matažinsku, iškovojo dar du lietuviai.

Po šių varžybų Vengrijoje buvusį alytiškį R. Matažinską pasikvietė ir nuoširdžiai padėkojo Alytaus meras Jurgis Krasnickas.

Pasaulio rekordininkas R. Matažinskas savo sąskaitoje iš Europos ir pasaulio čempionatų jau turi iškovojęs 7 aukso, 10 sidabro bei 3 bronzos medalius. Tarptautiniuose veteranų sunkiosios atletikos čempionatuose sunkiaatlečiui pavyko iškovoti 2 aukso, 1 sidabro bei 1 bronzos medalį. Tarp gausybės apdovanojimų, taurių, namuose yra pereinamasis prizas. Pernai, tarptautinėse varžybose Estijoje iškovotas prizas atitenka varžybose geriausią rezultatą pagal Sinklerio taškų skaičiavimo lentelę parodžiusiam sunkiaatlečiui. Tris kartus iš eilės tapus nugalėtoju – prizas visam laikui atitenka čempionui. Praėjusias varžybas šią galimybę iš esto Aivar Zarubin atėmė būtent R. Matažinskas. Dar šiemet vyksiančiose varžybose paaiškės, ar prizas liks pas R. Matažinską, ar keliaus toliau.

Vengrija

Pasaulio čempionas dažnai iš sutaupytų lėšų keliauja į tarptautines varžybas kitose valstybėse, todėl nenuostabu, kad didesnę laiko dalį praleidžia besižvalgydamas po jas.

Į Vengriją R. Matažinskas su žmona ir dar keliais lietuviais keliavo automobiliais, todėl pakeliui aplankė ir kitas šalis. Vengrijoje jie buvo apsistoję Miškolce, maždaug už 30 km nuo varžybų vietos Kazincbarcikoje. Sunkiaatletis labai mėgsta senus miestus su įspūdingais pastatais, tad Miškolcas jam patiko. Miškolco istorija prasideda 1210 m. Nors karo metais miestas buvo subombarduotas, šiuo metu dauguma senųjų pastatų atstatyti tokie, kokie buvo dar prieš karą. Beveik 170 tūkst. gyventojų turinčiame mieste yra ir tramvajus.

Lietuviai lankėsi ir Vengrijos sostinėje Budapešte. R. Matažinsko dėmesį ten vėl prikaustė seni pastatai. Budapeštas karo metais išvengė bombardavimo, todėl išlikę senieji pastatai yra ir autentiški, ir istoriškai gražūs. Sunkiaatlečio širdį pavergė ir gausybė tiltų per Dunojų.

Vos grįžęs iš Europos čempionato, R. Matažinskas jau ruošiasi varžyboms Danijoje. Rugpjūčio 30–rugsėjo 6 dienomis Kopenhagoje vyks 2014 m. pasaulio sunkiosios atletikos veteranų čempionatas. Jame R. Matažinskas tikisi laimėti dar vieną tauresnio metalo medalį.

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close