Darbo bei Žaliųjų partijų skyriai į savivaldos rinkimus eis suvieniję jėgas

Dažniausiai savo paramą ir palaikymą viena kitai partijos deklaruoja po rinkimų. Didieji rinkimai jau praėjo, Prezidentas ir Europarlamento atstovai išrinkti, tačiau artėja savivaldos rinkimai. Nors iki jų dar yra laiko, formalų sprendimą apie bendradarbiavimą rinkiminės kampanijos į savivaldybės Tarybą metu ir galimybę bendrai dirbti po rinkimų jau paskelbė Darbo partijos ir Žaliųjų partijos Prienų skyrių pirmininkai.

DSC_2942

 

„Atsakingai į rinkimus žiūrinčios partijos pradeda ruoštis iš anksto“, – pabrėžė Darbo partijos Prienų skyriaus pirmininkė Rima Zablackienė, kuri spaudos konferencijoje, vykusioje birželio 3 d. Darbo partijos Prienų skyriaus būstinėje, kartu su Žaliųjų partijos skyriaus vedliu Gintautu Sodaičiu pristatė savo skyrių sprendimus dėl bendradarbiavimo, ateities vizijas bei politinę poziciją.

 

„Niekada neturėsime stiprios valstybės be stiprios savivaldos“

Ši sparnuota frazė patinka ir Darbo partijos skyriaus lyderei R. Zablackienei, kurios teigimu, „norint turėti stiprią savivaldą, reikia turėti stiprią Tarybą, tik tada bus stipri stipri valdančioji dauguma ir stiprūs savivaldybės vadovai“.

Anot pirmininkės, diskusija apie jėgų suvienijimą, bendrus siekius savivaldoje su Lietuvos žaliųjų partijos Prienų skyriumi vyko jau kuris laikas, o praėjusią savaitę Darbo partijos skyriaus Taryba priėmė sprendimą dėl bendradarbiavimo su žaliųjų skyriumi per savivaldybių tarybų rinkimus ir po jų.

R. Zablackienė pabrėžė matanti galimybę su šios partijos atstovais dirbti vienoje koalicijoje ir net vienoje frakcijoje po rinkimų, priklausomai nuo to, kiek partijos turės mandatų, ar bus verta sudaryti bendrą frakciją, ar dirbti atskirai.

Darbo partijos skyriaus lyderės nuomone, Žaliųjų partijos Prienų skyrius turi didelį potencialą, daug jaunų perspektyvių žmonių. „Žaliųjų partija – naujas politinis darinys, kuris tiek Seimo, tiek vėlesniuose rinkimuose pasirodė geriau, negu kai kurie kiti skyriai. Gintautas – dar nežinomas politikas, bet vienmandatininku startuodamas Seimo rinkimuose aplenkė žinomus politikus. Tai labai perspektyvu ir, žiūrint į ateitį, tokį potencialą reikėtų panaudoti rajono labui“, – pabrėžė R. Zablackienė.

 

Jauni, bet jaučiasi tvirti

Žaliųjų partijos skyriaus lyderio G. Sodaičio teigimu, nė viena partija dar neišdrįso viešai deklaruoti, su kuo ji galėtų dirbti po rinkimų. Politikoje, anot jo, šiuo metu nėra nei kairės, nei dešinės, visi žiūri, kaip užimti kažkokį postą ir nuo viešų pasisakymų susilaiko. Jie pirmieji su Darbo partijos Prienų skyriaus pirmininke išdrįso pasakyti ir deklaruoti, kad abiem partijoms yra priimtini ir siektini tam tikri tikslai, kuriuos reikia įgyvendinti Prienų rajone.

Savo skyriaus apsisprendimą bendradarbiauti G. Sodaitis pagrindė pirmiausia pagarba skyriaus pirmininkei, kaip patyrusiai politikei ir charizmatiškai asmenybei. Atremdamas galimus skeptikų pamąstymus, esą Žaliųjų partija dar labai jauna, silpna, galbūt todėl glaudžiasi prie didesnių, pirmininkas pabrėžė, jog jauna partija praėjusiuose Europarlamento rinkimuose surinko daugiau negu 3,5 proc. rinkėjų balsų ir turi finansavimą. Skyrius turi 70 oficialiai registruotų narių ir dar apie 50–60 prijaučiančiųjų, kurie ketina įsilieti į partijos gretas. Taip pat turi nemažą palaikymą Birštone, kur rinkimuose į Europarlamentą šios partijos atstovas Linas Balsys gavo 78 balsus. 2012 m. LR Seimo rinkimai parodė, jog G. Sodaitis, nors ir neturėjo biudžeto, finansų ir užnugario, neliko paskutinis ir savo apylinkėje nusileido tik Andriui Palioniui. O turint vieni kitų palaikymą ir dirbant kartu su Darbo partijos Prienų skyriumi, žaliųjų lyderio teigimu, galima pasiekti daug geresnių rezultatų.

Politinėje arenoje naujokais laikomus žaliuosius daug kas gali supainioti su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. G. Sodaitis pabrėžia, kad Žaliųjų partijos veiklos specifika – atliekos, žalioji energija, ekologiška bendruomenė, kas nieko bendra neturi su Žaliųjų sąjunga, kuri neaišku kokiais tikslais tą „žaliąją uodegą“ prisiklijavo. Anot jo, Lietuvos žaliųjų sąjungoje nieko žalio nėra: „Yra ūkininkai, kurie deklaruodami žaliąją politiką daugiausiai naudoja pesticidų ir chemikalų, teršiančių mūsų gamtą, tačiau rinkėjams reikia atsirinkti, kiek jie yra „žali“. Iki šiol nėra aiškūs jų tikslai, o Žaliųjų partija dėl to praranda nemažą dalį žmonių balsų“.

 

Kalbėjo apie kertines problemas

Spaudos konferencijos metu jų organizatoriai buvo paklausti ir apie partijų rinkimų programas. R. Zablackienės teigimu, apie partijų programas per anksti kalbėti, nes naujai rinkiminei kampanijai jos dar nėra parengtos. Anot jos, kol kas įgyvendinama Darbo partijos skyriaus rinkimų programa, su kuria ji startavo 2011 m. savivaldos rinkimuose, o Žaliųjų partija apskritai neturi savivaldos rinkimų programos, nes šio lygio rinkimuose nėra dalyvavusi. Skyrių pozicijos, politikų pozicijos, R. Zablackienės patikinimu, daugeliu atžvilgių sutampa: „Lyderiai randa bendrą kalbą tose srityse, kur jos labai reikia. Viena iš jų – atliekų tvarkymo sistema, kuri dar nėra nei tobula, nei išbaigta. Juolab kad keičiasi įstatyminė bazė, kuri nėra labai stabili, savivaldybėms sunku priimti sprendimus, o gyventojai nėra iki galo patenkinti šia sistema“.

G. Sodaitis taip pat akcentavo, kad abi partijos deklaruoja vieną nuomonę, jog atliekų surinkimo sistema turėtų būti tobulinama. Jo įsitikinimu, atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemos mokesčius reikėtų diferencijuoti, kad kaina priklausytų ne nuo ploto, o nuo konkretaus atliekų išmetimo kiekio. „Mokesčių mokėtojai neturi visos informacijos, o savivaldybė – iniciatyvos, kad žmonės būtų skatinami rūšiuoti. Kaip Prienuose kalbėjo ir L. Balsys, turi būti galimybė plastiką ir popierių priduoti, o atliekų supirkėjas žmonėms turėtų mokėti, o ne atvirkščiai. Prienuose, kaip ir kitose vietose, yra galimybė įkurti rūšiuotų atliekų supirkimo punktus. Tačiau norint įgyvendinti tokius sprendimus, reikia pradėti nuo politinės valios“, – kalbėjo Žaliųjų partijos skyriaus pirmininkas.

Detalizuoti, kokia turėtų būti politinė valia, politikai nesiryžo. Darbo partijos skyriaus pirmininkės R. Zablackienės teigimu, per anksti kalbėti apie smulkias detales ir patį atliekų tvarkymo sistemos keitimo mechanizmą, kuris, anot jos, yra toks sudėtingas, jog nėra taip paprasta jį pakeisti: „Juolab kad turime derintis ir prie kitų savivaldybių, nacionalinių teisės aktų. Tačiau privalome rasti būdų, kaip mažinti atliekų kiekius, kad išgelbėtume savo rajono gyventojus nuo didinamo mokesčio“. R. Zablackienė pasidžiaugė, kad Darbo partijos atstovams esant valdžioje, pavyko suvaldyti įsiskolinimo augimą, buitinių atliekų, kurios keliauja tiesiogiai į sąvartyną, srautus, ir yra galimybė nesvarstyti klausimo dėl mokesčio už atliekų surinkimą didinimo. Tačiau ji pripažino, jog tikrai reikia diferencijuoti mokestį. Esą žmonės, kurie atsakingai tvarko atliekas, neturėtų mokėti vienodai su tais, kurie atsainiai žiūri į šią problemą.

 

Ši koalicija galėtų dirbti ir po savivaldos rinkimų

Spaudos konferencijos metu partijų lyderiai išsakė vienodą požiūrį ir į daugiabučių namų renovacijos skatinimą, šilumos kainos mažinimo galimybes. Baigiantis konferencijai Darbo partijos Prienų skyriaus lyderė R. Zablackienė pabrėžė, kad dabartinė koalicija galėtų dirbti ir po naujų savivaldybės Tarybos rinkimų. Be abejo, Tarybos sudėtis, anot jos, kažkiek keisis, bet principiniai dalykai gali išlikti – ir būtų naudinga, kad jie ir išliktų, nes darbų tęstinumas yra reikalingas: „Tose savivaldybėse, kur valdančioji dauguma arba branduolys išsilaiko ne vieną kadenciją, darbų perspektyvumas matomas plika akimi. Kada ir savivaldybės vadovybė, ir valdančioji dauguma kardinaliai keičiasi kiekvieną kadenciją arba keletą kartų per kadenciją, labai gerų rezultatų tikėtis sunku. Daromi tik momentiniai darbai, tačiau perspektyviniai veiksmai nėra vykdomi…“

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close