Jiezno kultūrizmo klubo „Uola“ sportininkų pergalės ir ateities planai

Kai prieš pusę metų Jiezno kultūrizmo klubo „Uola“ prezidentas Vytautas Sadauskas dalinosi mintimis apie ateities planus, pasiruošimus pavasario sezono varžyboms, augančius perspektyvius sportininkus ir ypač nemažai vilčių ateičiai teikiančius penkiolikmetį Joną Umbrasą bei gimnaziją bebaigiančią Eveliną Sadauskaitę, galbūt nesitikėjo, jog po pusmečio jie padarys tokį didelį šuolį į priekį.

IMG_1748

 

Pusė metų kasdienių treniruočių sporto salėje ir griežtas mitybos režimas. Taip pastarąjį laikotarpį gyveno V. Sadausko auklėtiniai Jonas ir Evelina. Užsispyrimas padėjo pasiekti trokštamą rezultatą – pavasario sezono gegužės mėnesio varžybos buvo itin sėkmingos, o mažo miestelio klubas įrodė, kad gali varžytis su galingais didesnių miestų klubais.

 

Didelis šuolis į priekį

Vos metus besitreniruojantis šešiolikmetis Jiezno gimnazijos moksleivis J. Umbrasas gegužės 3 d. Kėdainiuose vykusiame IFBB Lietuvos kultūrizmo ir fitneso (kūno rengybos) čempionate tapo jaunučių (kategorijoje iki 16 metų) pirmenybių nugalėtoju, o gegužės 17 d. Kaune vykusiame Tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso čempionate, kuriame dalyvavo pajėgūs Latvijos, Estijos ir Lietuvos sportininkai, užėmė trečiąją vietą.

Per metus laiko meistriškumu ūgtelėjo ir kūno rengybos (fitneso) atstovė E. Sadauskaitė. Prieš metus debiutavusi kultūrizmo ir fitneso varžybose, nuo pradinių startų ambicinga sportininkė, nors priklausė jaunimo kategorijai, ryžosi dalyvauti ir moterų kategorijoje bei varžytis su didesnę patirtį turinčiomis konkurentėmis – pasaulio ir Europos čempionėmis. Vienas iš svaresnių jos laimėjimų buvo penktoji vieta Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionato finale.

Šių metų gegužės mėnesį sportininkė dalyvavo penkiuose turnyruose ir iš visų grįžo su apdovanojimais. Atvirose 2014 m. Vilniaus bikinio, kūno rengybos, klasikinio kultūrizmo ir kultūrizmo pirmenybėse merginų iki 23 m. amžiaus kūno rengybos (fitneso) kategorijoje užėmė trečią vietą, o iš visų kitų parsivežė sidabro medalius. Antrosios vietos laimėjimus Evelina pelnė Lietuvos kultūrizmo, fitneso ir bikinio čempionate Kėdainiuose, Šiaulių apskrities atvirajame kultūrizmo ir fitneso čempionate, taip pat Šiauliuose vykusiose tradicinėse tarptautinėse „Saulės taurės“ kultūrizmo varžybose, kur teko varžytis su tituluotomis sportininkėmis iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

 

Džiugi staigmena – dukros laimėjimas

Didele, tačiau ypač džiugia staigmena V. Sadauskui tapo dukros laimėjimas NAC „Vilnius Open“ kultūrizmo varžybose. „Mis Figūra“ rungtyje arba absoliučioje įskaitoje Evelina nusileido tik ilgametei sportininkei Rasai Švabauskienei, tačiau aplenkė daugkartinę Latvijos čempionę Mariją Gordiną.

Pasak trenerio, kai kuriose varžybose Evelina akivaizdžiai buvo pranašesnė, atrodė gražiausiai, proporcingiausiai, tačiau šiame sporte, kaip ir dailiajame čiuožime, neretai galutinį rezultatą lemia garsios pavardės. „Mes iš mažo miestelio. Mūsų nedaug – lašas jūroj…. Kita vertus, tai verčia nenuleisti rankų, kovoti ir eiti į priekį“, – nenusimena V. Sadauskas.

Vis dėlto šio sezono startai parodė, kad ir mažo miestelio sportininkai buvo pastebėti. J. Umbrasas, pasak klubo „Uola“ prezidento, jau įėjo į istoriją – IFBB jį pažįsta. „Jis treniruojasi dar tik metus laiko, bet yra labai motyvuotas vaikinas. Jei ir toliau taip mąstys, atsakingai treniruosis – žengs tolyn“, – sakė į auklėtinį daug vilčių dedantis treneris. Sustoti, juolab ilsėtis Jonui dabar ne laikas. Kitą pavasarį jis startuos ne jaunučių, o jaunių kategorijoje, todėl naujiems startams reikės ilgesnio pasiruošimo.

O Evelina šį pavasarį padarė tai, ko tėtis ir treneris nesitikėjo ir nemanė, jog pavyks. „Evelina yra mūsų čempionė“, – sakė Vytautas. Anot jo, įgauti puikias kūno formas dukrai padėjo sunkus darbas, alinančios treniruotės ir griežtas režimo laikymasis, derinant mitybą ir treniruotes. Evelina pasiekė auksinį fizinės formos viduriuką ir dabar, pasak trenerio, gali savo kūno masę valdyti kaip nori.

Prie Evelinos pergalių savo patirtimi bei patarimais prisidėjo ir geras

V. Sadausko bičiulis, didelę varžybų patirtį turintis kultūrizmo sporto profesionalas Rolandas Žeimys. Vytautas sako esantis dėkingas žemiečiui ir priduria, jog patyrę sportininkai dega aistra šiam sportui, todėl gali duoti daug vertingų patarimų.

 

Ateities planai

Kultūrizmo klubo „Uola“ prezidento V. Sadausko, degančio aistra kultūrizmui ir fitnesui, todėl niekada nenuleidžiančio rankų, laukia nauji planai. Rudenį Vytautas kartu su dukra Evelina ketina dalyvauti pasaulinio ir europinio lygio kultūrizmo ir fitneso turnyruose. Taip pat žada neatitolti ir nuo NAC federacijos (kuriai vadovauja prienietį pasaulio kultūrizmo čempioną Gedvydą Norkevičių išugdęs treneris Karolis Žilinskas), nes yra sužavėtas šios federacijos aukšto lygio turnyrų organizavimu ir objektyviu vertinimu.

Prieš keletą metų sugrįžęs į aktyvų sportą, o pernai tapęs tarptautinio Lietuvos čempionato ir atrankinių varžybų į Lietuvos rinktinę čempionu, V. Sadausko žino, kad iškeltiems tikslams įgyvendinti prireiks ne tik sunkaus pasiruošimo, draugų palaikymo, bet ir finansinės paramos. Mintimis, jog parems Lietuvos kultūrizmo federacija, labai savęs neguodžia, bet tikisi, jeigu viskas klostysis gerai ir suras rėmėjų, stengsis įrodyti, kad yra verti dalyvauti aukšto lygio turnyruose.

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close