Šeimų šventėje „Viena šeima! Viena Širdim!“ trūko tik vietos automobiliams (GALERIJA)

Šis savaitgalis, ko gero, buvo vienas iš tų, per kuriuos sunku išsirinkti, į kurį renginį važiuoti? Dauguma prieniečių, mieliau pasirinkę didesnę pramogų pasiūlą, nulėkė į Šeimų šventę Visuomenės harmonizavimo parke, Vazgaikiemyje.

DSC_5577

>>> DAUGIAU NUOTRAUKŲ ČIA <<<

Ir iš tikrųjų – gailėtis nebuvo ko. Kasmet vykstanti jau tradicinė šeimų šventė šiemet visiems atvykusiems vėl pažėrė visą pluoštą ir aktyvių, ir ramių pramogų, žinoma, ir koncertą.

Nemokamų pramogų gausa

Šventėje atsispindėjo lietuvių liaudies kultūra. Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Mažosios Lietuvos atstovai pristatė savo regionų šeimos tradicijas, įvairius papročius, šokius, dainas bei amatus.

Mažųjų šventėje laukė kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose jie galėjo piešti veidus, gaminti aitvarus, smėlio paveikslus, papuošalus iš karoliukų, lėktuvėlius, atlikti kūrybingumą lavinančias užduotis ir iš antrinių žaliavų kurti įvairius daiktus. Mažųjų giliukų erdvėje vaikai nuo 2 metų galėjo ne tik žiūrėti, bet kartu su pasakų personažais dalyvauti spektaklyje, žaisti, šokti. Šiek tiek vyresni mokėsi lankstyti origamį, pasigaminti drobinius drugelius ir vilnos peliukus bei pasipuošti veidukus.

Be to, visų mažųjų bei jų tėvelių laukė šeimų šokio pamokos, stalo žaidimai, lavinamieji žaidimai ir rungtys, Lietuvos šeimos medžio piešimas, prie kiekvieno etnografinio centro įsikūrę tam kraštui būdingi amatininkai, pripučiami batutai, pripučiami burbulai, didelis pripučiamas stalo futbolas, kurio žaidėjais galėjo tapti bet kuris panoręs vaikas, banglentės simuliatorius, sumo kostiumai, orientacinė rungtis „Surask giliuką“, didžiųjų šachmatų turnyras, Capoeira – brazilų menas, apimantis žaidimą, muziką, akrobatiką, kovos ir šokio elementus, žemutinis nuotykių parkas tarp beržų, skautų mokomieji užsiėmimai, sveikatingumo užsiėmimai, policijos dresuotų šunų pasirodymas, „Nuaro“ dresuotų šunų pasirodymas, muilo burbulai bei, žinoma, konkūre dalyvavę vaikų mylimi žirgai.

Visi tėveliai kartu su savo mažaisiais galėjo prisidėti prie kuriamo Lietuvos šeimų ąžuolų parko ir pasodinti savo šeimos ąžuoliuką.

Sporte vėl triumfavo Prienų krepšininkai

Pirmasis sporto renginys – Lietuvos Respublikos Prezidento taurės konkūras. Per kliūtis šokinėjantys žvilgantys žirgai labiausiai traukė mažuosius arklių mylėtojus.

Tuoj pat po konkūro vyko ir populiariausios sporto šakos Lietuvoje – krepšinio varžybos. Netgi tądien, kai Vazgaikiemyje lankėsi šeimos iš visos Lietuvos, Prienai apgynė laikinosios krepšinio sostinės vardą ir trejetų varžybose dvejose amžiaus grupėse iki 15 metų amžiaus ir nuo 15 iki 18 metų, aplenkę 7 komandas, tapo nugalėtojais.

Visų norinčiųjų laukė ir sporto profesionalai. Vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų, UEFA taurės laimėtojas, UEFA čempionų lygos laimėtojas, „Trakų“ futbolo klubo vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas vedė praktinį ir teorinį užsiėmimą. Sporto treneris, mokymų instruktorius Laimontas Rakauskas papasakojo apie šiaurietiško ėjimo ypatumus. Lietuvos plento ir treko čempionas (juo tapo 16 kartų) Tomas Vaitkus pasakojo apie dviračių sportą ir pasidalino praktiniais patarimais. Olimpinių žaidynių dalyviai Saulius Binevičius ir Rugilė Binevičienė dalinosi savo žiniomis ir patirtimi, susijusia su vandeniu ir plaukimu. Na, o geriausias Lietuvos badmintonininkas ir Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Kęstutis Navickas pristatė savo praktikuojamo sporto ypatybes.

Daug dėmesio vaikams

Tarp kelių tūkstančių šventėje pramogavusių šeimynų buvo ir tokių, kurioms atokvėpio gamtoje, dėmesio ir paramos reikia labiausiai. Tai daugiavaikės bei nepritekliuje gyvenančios šeimos. Joms šiemet parodyta itin daug dėmesio. „Senukų“ labdaros ir paramos fondas trims Prienų rajono daugiavaikėms šeimoms padovanojo kompiuterius ir dviratį.

Tradicinę Šeimų ir šeimynų šventę „Viena šeima! Viena širdim!“ globoja socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba savo ruožtu vykdė socialinę-informacinę akciją „Vaiko globa – neįkainojama dovana“ – prie stendo, panašaus į dovanų dėžę, buvo galima rasti informacijos apie vaikų globą šeimoje ir įvaikinimą, pabendrauti šiais klausimais su specialistais – tarnybos, vaiko teisių apsaugos skyrių ir globėjų bei įtėvių mokymo ir konsultavimo darbuotojais. Ši akcija prasidėjo gegužės 2 d. Vilniuje ir keliauja per visą Lietuvą. Projekto tikslas – ne tik suteikti informacijos, bet ir priminti visiems gerai žinomą tiesą, kad būtent šeimos aplinka, konkrečių žmonių rūpinimasis vaiku ir asmeninis dėmesys jam padeda užaugti atsakingam, rūpestingam ir doram. Projektas tęsis visą vasarą, o stendas keliaus per visas Lietuvoje rengiamas šventes.

Į koncertą norintieji vos tilpo

Tądien šventėje koncertavo visas pulkas atlikėjų: „Ša lia lia“, Miglė Šidlauskaitė (Lietuvos balso finalininkė), Lietuvos etnografiniams regionams atstovaujantys folkloro atlikėjai, įvairių šokių stilių atlikėjai („Energy Time“), Merūnas, „Božolė“, Šorena, Deivydas Zvonkus ir Katažina, Smaragdinis choras, Irena Starošaitė, „Pikaso“, Vaida Genytė, „Olia lia“ vaikučiai, Renata ir Deivis, Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, „Studentės“, Aistė Pilvelytė, Vilius ir Violeta Tarasovai, „Čilinam“ bei kiti garsūs atlikėjai.

Į nemokamą šventę ir koncertą susirinko tiek daug šeimų, kad jų automobiliais greitai buvo užpildytos ne tik asfaltuotos aikštelės bei žemutinė (pievoje), bet ir visos pievos aplink šventės vietą ant kalno. Eilė norinčiųjų įvažiuoti į šventę nusidriekė net iki magistralinio kelio. Prie scenos esančioje šachmatų aikštelėje žmonių eismas beveik sustingo.

Tačiau koncertui pasibaigus, užsibūti parke ilgiau norinčiųjų nebuvo. Ir parkas per porą valandėlių vėl tapo ramybės ir tylos oaze.

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close