Taupyti šilumą skatina energetikos profesionalai

Pasibaigus šildymo sezonui Lietuvos verslo įmonių ir savivaldybių atstovai susirinko į konferenciją aptarti naujų galimybių, kurias būtina įdiegti Lietuvoje, siekiant efektyviau taupyti išlaidas šildymui, elektrai ir kitiems resursams. Konferencijoje, organizuotoje pastatų priežiūros bendrovės „Mano būstas“, dalyvavo daugelio Lietuvos savivaldybių atstovai.

 Vytautas_Turonis_3

Gyvenamųjų namų perspektyvos

 

Konferencijoje buvo pristatyti konkretūs pavyzdžiai ir moksliniai tyrimai apie tai, kaip galima būtų efektyviau valdyti pastatus ir sutaupyti išlaidas šildymui.

 

Apie būtinybę efektyviau valdyti pastatų ūkį bei efektyviau ir atsakingiau renovuoti namus kalbėjo VGTU energetikos mokslų daktaras Romanas Savickas. Jo atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei 60 proc. gyvenamųjų pastatų mūsų šalyje sudaro namai, pastatyti iki 1985 metų, o to laikotarpio pastatai išsiskiria mažu šilumos energijos suvartojimo efektyvumu.

 

„Dėl prastos medžiagų ir darbų kokybės senuose namuose turime didžiulius šilumos nuostolius, todėl sąskaitos yra 40 proc. didesnės lyginant su naujai pastatais namais. Gyventojai turi pasirinkimą: pasiryžti renovacijai, kuriai reikia didelių investicijų, arba nuolat diegti smulkius patobulinimus, kuriems reikia mažiau investicijų, bet daugiau gyventojų įsitraukimo“, – teigė R. Savickas.

 

Didžiausios Lietuvoje pastatus valdančios bendrovės „Mano būstas“ generalinis direktorius Vytautas Turonis teigė, kad nedideliems namo šilumos ūkio patobulinimams „Mano būstas“ turi parengęs „5 žingsnių taupymo programą“, kuri leidžia pagerinti energetinį efektyvumą daugiau nei 13 proc.

 

Gyventojai gali patys taupyti šilumą

 

R.Savickas pateikė pavyzdį, kaip svarbu atlikti net ir nedidelius žingsnius, leidžiančius sutaupyti šilumos. „Neapšiltintuose pastatuose, kur sutvarkytos šildymo sistemos ir kiekvienas butas gali reguliuoti šilumą bei  mokėti tik už suvartotą energiją, šilumos suvartojimas 25 proc. mažesnis nei panašaus tipo pastatuose, kuriuose tokių sprendimų nėra įdiegta“, – savo tyrimo duomenimis dalijosi R.Savickas.

 

Vytautas Turonis savo ruožtu pabrėžė, kad „Mano būstas“ sukurta „5 žingsnių šilumos taupymo programa“ gali būti įžanga į namo renovaciją. Ši taupymo programa arba „mažoji renovacija“, numato darbus, kuriuos žmogus gali atlikti pats: baldus bute išdėstyti taip, kad neužstotų radiatorių, namuose turi būti tinkamas vėdinimas, tinkamas langų, durų sandarumas, kad šiluma neišeitų iš buto.

 

„Ne mažiau svarbus bendrų namo elementų remontas: lauko durų ar langų keitimas, rūsio langių keitimas, išėjimų į palėpes ar ant stogo izoliavimas. Be to, būtina nuolatinė namo šildymo sistemos priežiūra, kurią turi atlikti profesionalus namo prižiūrėtojas“, – pabrėžė V.Turonis.

 

Pasak jo, nedideli pastato šilumos ūkio pakeitimai ir tinkama priežiūra vien pernai  Vilniaus miesto gyventojams sutaupė keliolika milijonų litų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close