Mokiniai laikė JMB pakopų normatyvus

Balandžio 30 dieną Nemuno kilpų regioninio parko Prienų lankytojų centre vyko bendrojo lavinimo mokyklų jaunųjų miško bičiulių (JMB) pakopų normatyvų laikymas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Laikyti I–III pakopų normatyvus atvyko 53 Balbieriškio, Šilavoto, Prienų „Revuonos“ pagrindinių mokyklų ir Jiezno gimnazijos mokiniai. 16 jaunųjų miško bičiulių laikė I, 32 – II ir 5 mokiniai – III pakopos normatyvus.

Mokinių atsakymus į normatyvų anketų klausimus vertino komisija, kurios sudėtyje buvo VĮ Prienų miškų urėdijos Ryšių su visuomene specialistas, JMB koordinatorius Kastytis Tarasevičius, Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokytojos Ona Žvaliauskienė ir Irena Petraškienė, Šilavoto pagrindinės mokyklos mokytoja Rita Kišonienė, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokytoja Lina Guobienė ir Jiezno gimnazijos mokytoja Jovita Jurkevičienė .

Visi mokiniai puikiai susidorojo su užduotimis, atsakė į testo klausimus. O klausimai iš tikrųjų buvo sunkūs ir sudėtingi. I pakopos užduotys šiek tiek lengvesnės, kad jas pajėgtų įveikti ir jaunesni, dar neseniai JMB nariais tapę mokiniai. Pavyzdžiui, jiems reikėjo sugrupuoti miško augalus į krūmus ir medžius, atsakyti į klausimus, kaip teisingai pasodinti medelį, kas gresia už elgesio miške taisyklių pažeidimus ir kt.

II pakopos testų klausimai buvo sudėtingesni, reikalaujantys jau daugiau žinių. Moksleiviai turėjo atsakyti į klausimus, kokios yra saugomos teritorijos? Kokie augalai ir gyvūnai įrašomi į Raudonąją knygą? Kokios yra miško lankymo taisyklės? III pakopos testus laikė miškininkyste besidomintys mokiniai, o gal ir būsimieji miškininkai, todėl jiems reikėjo turėti žinių apie programą „Natura 2000“, privačių miškų savininkų teises ir pareigas.

Išlaikiusiems pakopų normatyvus jauniesiems miško bičiuliams bus įteikti tai liudijantys pažymėjimai.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close