Sportinėse kovose jėgas išbandė Birštono ir Prienų rajono mokiniai

Balandžio 30 dieną aistringos sportinės kovos virė renovuotame Birštono stadione. Čia vyko Prienų rajono ir Birštono savivaldybių mokinių lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybos, skirtos Stakliškių kūno kultūros mokytojui Pranui Kundrotui atminti ir taurei laimėti bei Prienų rajono ir Birštono savivaldybių mokinių lengvosios atletikos vaikinų keturkovės varžybos, skirtos buvusiam Prienų sporto mokyklos direktoriui Juozui Lodai atminti ir taurei laimėti.

 DSC_7427

Į kurorto stadioną įžygiavo Prienų „Žiburio“ gimnazijos, Jiezno gimnazijos, „Ąžuolo“ progimnazijos, Išlaužo pagrindinės mokyklos ir Veiverių T. Žilinsko gimnazijos sportininkai. Susirinkusius sportininkus pasveikino ir sportinės sėkmės bei gerų rezultatų palinkėjo Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius ir Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Visockas. Vicemerai pasidžiaugė greta esančių savivaldybių bendravimu sporto srityje. J. Aleksandravičius pabrėžė, kad šie metai yra Vaikų sveikatingumo metai, tad tokie renginiai labai prasmingi. Be to, tai labai puiki proga išbandyti ką tik įrengtą stadioną, bėgimo takelius, sporto sekcijas.

Atskirose lengvosios atletikos rungtyse varžėsi ir merginos, ir vaikinai. Visose bėgimo distancijose pirmavo „Žiburio“ gimnazijos sportininkės. 100 m bėgime pirmąją vietą laimėjo „Žiburio“ gimnazijos mokinė Jovilė Jakonytė, pelniusi 25 taškus. 400 m distanciją greičiausiai nubėgo Gintarė Černevičiūtė, o 1 kilometrą greičiausiai įveikė Ieva Šukevičiūtė.

Šuolių į tolį rungtyje irgi sėkmė lydėjo žiburietes – Airina Juodžiukynaitė nušoko 455 cm ir surinko 25 taškus, o antrąją vietą laimėjo birštonietė Giedrė Kederytė, surinkusi 22 taškus, trečioji vieta atiteko Jiezno gimnazijos mokinei Emilijai Jakutavičiūtei su 19 taškų.

Į aukštį daugiausiai iššoko (1,18 m) jieznietė Eitvilė Acūtė, nuo jos tik 1 cm atsiliko žiburietė Karolina Mieldažytė.

Rutulio stūmimo rungtyje geriausiai pasisekė „Žiburio“ gimnazijos sportininkei Karolinai Bendinskaitei, nustūmusiai rutulį 8,55 m ir pelniusiai 25 taškus. Antrąją vietą laimėjo Severina Gegužytė, o trečiąją – Akvilė Umbrasaitė iš Jiezno gimnazijos.

Estafetės rungtyje 4×100 nugalėjo „Žiburio“ gimnazijos sportininkės (25 taškai), o antroje vietoje liko jieznietės su 22 taškais.

Sėkmė lydėjo ir „Žiburio“ gimnazijos vaikinus. 100 m distanciją pirmas nubėgo Erikas Skromovas. Antroje vietoje liko jieznietis Rokas Buimila, o trečią ir ketvirtą vietas užėmė birštoniečiai Aleksas Petraška ir Robertas Betraška.

400 m distanciją greičiausiai įveikė žiburiečiai Ūdrys Žalys ir Edvinas Stravinskas, o birštonietis Gintas Pačėsa šioje rungtyje buvo trečias.

Ilgiausią 1 km distanciją greičiausiai nubėgo „Žiburio“ gimnazijos sportininkai Tomas Pagirys ir Arnas Bakys. Trečiąją vietą iškovojo jieznietis Egidijus Bajoras, o 4–5 ir 6 vietas – birštoniečiai Dalius Šarakojis, Arnas Deltuva ir Evaldas Petraška.

Į tolį daugiausiai nušoko Jiezno gimnazijos mokinys Martynas Kazakevičius, antras – žiburietis Deividas Juknys, o 3–4 ir 5 vietos atiteko Birštono gimnazijos mokiniams Ernestui Vilkui, Lukui Kimbirauskui ir Justinui Mikailai.

Rutulį toliausiai nustūmė žiburietis Adomas Lukovas, antras buvo birštonietis Renaldas Vokietaitis, o trečias – jiezniškis Gabrielius Aleknavičius. Estafetę laimėjo „Žiburio“ gimnazija, antrą vietą užėmė Jiezno gimnazija, o trečioji atiteko stadiono šeimininkams birštoniečiams.

Merginų komandinėje įskaitoje pirmoje vietoje atsidūrė „Žiburio“ gimnazija (150 taškų), antroje – Jiezno gimnazija (129 taškai), o trečioje liko Birštono gimnazija (92 taškai). Vaikinų komandinėje įskaitoje pirmieji buvo žiburiečiai, surinkę 144 taškus, antri – jiezniečiai su 135 taškais ir treti – birštoniečiai su 113 taškų.

Keturkovės varžybose geriausiai sekėsi „Ąžuolo“ progimnazijos sportininkams. „Ąžuolo“ merginos surinko 717 taškų, Jiezno gimnazijos – 607, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos – 455, Išlaužo pagrindinės mokyklos – 420, Birštono gimnazijos – 406, Veiverių T. Žilinsko gimnazijos sportininkės – 374 taškus.

„Ąžuolo“ vaikinai į savo sąskaitą įsirašė 700 taškų. Išlaužo pagrindinės mokyklos sportininkai surinko 696, Birštono gimnazijos – 664, Jiezno gimnazijos – 552, o Veiverių T. Žilinsko gimnazijos moksleiviai – 526 taškus.

Prienų sporto mokyklos direktoriaus taurė atiteko „Ąžuolo“ progimnazijai, nes komandinėje įskaitoje ir merginos, ir vaikinai užėmė pirmąsias vietas ir surinko iš viso 1417 taškų.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close