Išklausyti pasiūlymai ir priimti sprendimai

Balandžio 25 dieną vykusiame Birštono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 13 tarybos narių, savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, įmonių ir įstaigų vadovai, su pasiūlymais atvykę kurorto gyventojai ir svečiai, pateikę informacinius pranešimus.
Birštoniečiai siūlo naują tilto per Nemuną idėją
Neseniai Tarybos posėdyje buvo išklausyta galimybių studija apie galimą susisiekimą su kita Nemuno puse gondolomis. Dabar birštonietis Rimvydas Skorupskis pristatė savo idėją ir viziją apie pėsčiųjų ir dviračių tiltą per Nemuną. Jis pateikė konkrečių pavyzdžių iš užsienio ir Lietuvos vietovių apie jau pastatytus ar dar statomus tiltus. Iš tikrųjų Birštonui toks tiltas labai reikalingas, nes jis sujungtų abu Nemuno krantus, paskatintų kurorto plėtrą. Dabar į kitą Nemuno krantą vasarą galima patekti tik keltu, o ten gyvenantys, bet šioje pusėje dirbantys žmonės keliasi valtimis. Žiemą tenka keliauti ledu, žinoma, jeigu jis būna pakankamai tvirtas. R. Skorupskio nuomone, tai lyg savižudžių kelias. Per daugelį metų vietiniai gyventojai įprato rizikuoti, bet civilizuotoje šalyje tai lyg ir nepriimtina.
Plačiau apie tilto idėją ir galimybes kalbėjo kartu atvykęs architektas, kuris patvirtino, kad tiltas – ne tik susisiekimas ir abiejų Nemuno pusių eksploatavimas, bet ir tam tikras riboženklis, miesto struktūros elementas, iš kurio kurortas būtų atpažįstamas ne tik Lietuvoje. Tiltas per Nemuną – tai didesnės galimybės ir kurorto patrauklumas. Juk daugelis poilsiautojų norėtų palydėti saulėlydį, pasižvalgyti ir pasivaikščioti šiuo tiltu.
Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pasidžiaugė, kad birštoniečiai turi gerų idėjų, yra aktyvūs ir rodo iniciatyvą.
Vicemeras Juozas Aleksandravičius pažymėjo, kad tilto konstrukcija turėtų derėti prie Birštono senamiesčio, būti lengvesnės konstrukcijos.
Diskusija šiek tiek užtruko, nes visi Tarybos nariai suinteresuoti, kad greičiau prasidėtų realūs darbai, kad reikia pradėti derėtis su LR ūkio ministerija. Aišku, kad Birštonui reikia ne vieno, o net dviejų tiltų – dviračių ir pėsčiųjų bei antrojo – automobilių. O kol kas dabar yra iškilęs klausimas, kas geriau – gondolų lynų kelias ar pėsčiųjų ir dviračių tiltas?
Informacijos
Informaciją apie II ir III pakopų pensinį draudimą pateikė „Compensa Life Vienna Insurance group SE“ Lietuvos filialo finansų konsultantas Gintautas Bitvinskas.
Pranešėjas paaiškino, kodėl verta kaupti pensiją keliuose fonduose ir rūpintis savo ateitimi bei oria senatve.
Buvo pateikta ir informacija apie Vyriausybės atstovo reikalavimus dėl numerių suteikimo ir pakeitimo pastatams, namams ir butams bei žemės sklypams. Gyventojai turi būti informuoti apie šiuos pasikeitimus pagal priimtus sprendimus. Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas informavo, kad jau visi reikalavimai įvykdyti ir reikalingi dokumentai bei priedai išsiųsti.
Dėmesys keliams
Birštono savivaldybės administracijos Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Pranas Cvilikas pateikė net tris sprendimų projektus, susijusius su kelių priežiūros ir plėtros programomis, vietinės reikšmės kelių tikslinio finansavimo lėšų paskirstymo bei kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti ir prižiūrėti bei saugaus eismo sąlygoms užtikrinti. Pasak P. Cviliko, pagal šias programas turėtų būti skirta lėšų ilgai lauktai Birštono žiedinei sankryžai įrengti, pėsčiųjų takui, Birutės gatvės rekonstrukcijai ir kt. Visus sprendimų projektus Tarybos nariai priėmė vienbalsiai.
Lengvatos buvo suteiktos ne visiems
Tarybos posėdyje buvo svarstytas sprendimo projektas dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų kai kurių straipsnių pakeitimo. Kaip teigė Savivaldybės administracijos Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Algis Stasys Revuckas, reikia patikslinti sąrašus gyventojų, kurie jau turi galimybę naudotis buitinių atliekų konteineriais. Pasak seniūno Jono Kederio, sutvarkius kelius, buitinių atliekų surinkimo mašinos jau galės privažiuoti, tik reikia tuos gyventojus aprūpinti konteineriais. Sąrašai ir šiuo metu dar tikrinami, žiūrima į konkrečią situaciją ir galimybes.
Tai pat buvo svarstyti 4 prašymai dėl atleidimo nuo mokesčių už buitines atliekas. Tarybos nariai priėmė sprendimą: UAB „Birštono šaltinis“ (dabartinė „Eglės“ sanatorija) nutarta atleisti nuo rinkliavos mokesčio, o UAB „Conteksa“ atleisti nuo 2014 m . mokesčio iki 2014 m. liepos 1 dienos. Fiziniai asmenys lengvatų negavo.
Visiems sprendimų projektams pritarta
Tarybos nariai vienbalsiai pritarė sprendimo projektui dėl valstybės lėšomis finansuojamų melioracijos darbų programos lėšų paskirstymo 2014 m., taip pat patvirtino ir Birštono vaikų lopšelio-darželio teikiamų paslaugų kainas, pritarė bendradarbiavimo sutarties su Prienų rajono savivaldybe pasirašymui.
Birštono seniūnijos seniūnas J. Kederys pateikė Birštono seniūnijos 2014 m. veiklos programą, kurios visi punktai buvo patvirtinti. Seniūnija iš Savivaldybės biudžeto gavo 317,2 tūkst. Lt, kuriuos panaudos tam tikroms reikmėms. Daugiausia lėšų bus skirta vidaus kelių tvarkymui, greideriavimui, žvyravimui, kelių valymui, barstymui ir kt.
Birštono savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Noreika pristatė UAB „Birštono vandentiekis“ planuojamus vykdyti projektus: „ Nuotekų linijos ir šulinių Birštono miesto Algirdo gatvėje ir Kęstučio gatvėje rekonstrukcija“ ir „Pagrindinės nuotekų linijos nuo Birštono viensėdžio Saulėgrąžų gatvės iki šulinio Nr. 152a, esančio Birštono B. Sruogos gatvėje, rekonstrukcija“.
Savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėja pateikė projektą dėl kai kurių biudžeto straipsnių ir programų tikslinimo bei perskirstymo. Tarybos nariai tam pritarė be diskusijų.
Patvirtintas sprendimo projektas dėl Birštono savivaldybės biudžetinių įstaigų patalpų valytojų, kiemsargių bei lauko valytojų etatų skaičiaus nustatymo tvarkos papildymo. Vienbalsiai buvo pritarta ir dėl vienkartinių stipendijų skyrimo studentams ir kolegijų moksleiviams.
Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Jovita Tirvienė pateikė naują nenaudojamų, naudojamų ne pagal paskirtį, apleistų arba neprižiūrimų patalpų ir statinių sąrašą, kuris pasipildė dar keliais objektais.
Pritarta įstaigų vadovų ataskaitoms
Posėdyje buvo patvirtinta VĮ Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro veiklos ataskaita. Tarybos nariai Birštono PSPC direktorei Daivai Citvarienei papildomų klausimų neturėjo. Tik tiek direktorė, tiek merė paragino, kad daugiau savivaldybės gyventojų prisirašytų Birštone, tada būtų galima tikėtis didesnio finansavimo ir daugiau specialistų pagalbos.
Buvo pritarta ir „Tulpės“ sanatorijos veiklai. Sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė sakė, kad veikla vykdoma stabiliai, taikomi nauji gydymo būdai ir metodai. Pasak direktorės, tik gaila, kad negalima patenkinti visų norinčiųjų patekti į šią gydymo įstaigą. Tačiau padėtis turėtų pagerėti, nes po dabar vykstančios rekonstrukcijos ir renovacijos atsiras daugiau vietų.
Gana išsamiai savo įstaigos veiklą pristatė UAB „Birštono vandentiekis“ direktorius Cezaras Pacevičius. Jis pasidžiaugė, kad jau pavyko padengti dalį nuostolių ir juos sumažinti. Infiltraciją nuo 65 proc. pavyko sumažinti iki 58,7 proc., ateityje bus stengiamasi pasiekti ne daugiau kaip 20 proc. Direktorius kol kas nežadėjo didinti vandens kainos, bet apie sumažinimą taip pat nieko konkrečiai nepasakė. Juk dar ne visi vamzdynai ir trasos pakeistos, dar ruošiamasi vykdyti investicinius projektus.
Taryba pritarė ir UAB „Birštono šiluma“ veiklai praėjusiais metais.
Baigiantis posėdžiui, merė informavo, kad ji atostogaus nuo gegužės 12 iki 16 dienos, o ją tuo metu pavaduos vicemeras J. Aleksandravičius.
Stasė Asipavičienė
Daugiau informacijos – https://www.facebook.com/birstonotiltas