A. Mikėno memorialo varžybose daugiausiai apdovanojimų pelnė svečiai

Šeštadienį, balandžio 26-ąją Birštone vyko tradicinės, tarptautinės A. Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos. Melburno olimpinio ėjimo vicečempiono A. Mikėno memorialo varžybos šiais metais rengiamos jau dvidešimt aštuntąjį kartą. Į žaliuojantį ir gražėjantį kurortą susirinko svečiai, sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Slovakijos. 

 DSC_4867

Šiais metais į Birštoną atvyko beveik pusantro šimto sportinio ėjimo entuziastų, meistrų ir veteranų, kurie pamėgo šią sporto šaką ir pasiekė gražių rezultatų.

Kaip visada, sportininkus darnia rikiuote vedė Birštono lengvosios atletikos A. Mikėno sportinio ėjimo klubo treneris Jonas Juozaitis, kuris ir raportavo apie pasirengimą varžyboms. Varžybų dalyvius, trenerius ir gausiai susirinkusius svečius sveikino savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Netrukus prie starto linijos stojo patys jauniausi dalyviai, o po jų – vyresni, didesnius atstumus turėję įveikti vyrai, jaunuoliai ir veteranai.

Taip ir sukosi varžybų ratas – vieni finišuoja, kiti – startuoja, žengia spartų žingsnį pergalės link.

Daugelis žinojo savo rezultatus, tad laukti oficialios apdovanojimų ceremonijos nebuvo sunku, net ir matant išrikiuotas gražias ir blizgančias taures. Pirmiausia buvo apdovanoti patys jauniausi dalyviai. Trenerio Jono Juozaičio mažoji anūkė Miglė džiaugėsi iš senelio rankų gavusi tokį šaunų apdovanojimą – baltą didelį meškiną. Kitas panašus meškutis atiteko jauniausiam varžybose dalyvavusiam berniukui – 8 metų Liudui Grincevičiui iš Švenčionių.

Ant stalų buvo išrikiuota ir 14 medalių komplektų. Daugiausiai jų išsivežė svečiai, sportininkai iš kitų Lietuvos vietų bei užsienio. Birštoniečiai šiose varžybose labai nesublizgėjo, leido laimėti kitiems, nors dalyvių gausa pranoko kitas komandas. Už tai jų vadovui J. Juozaičiui teko lipti ant pakylos ir pasiimti saldųjį prizą – tortą. Nors geriausiai Birštone sekėsi Krakių ėjikams, kurie ir išsivežė daugiausia visų trijų spalvų medalių ir taurių. Neliko nuskriausti iš lenkai, išsivežę net 3 aukso medalius, bei latviai, tiesa, gavę tik vieną „auksinuką“.

Po du aukso apdovanojimus pelnė Vilniaus ir Švenčionių atstovai, po vieną – Alytaus ir Birštono.

Pirmoji aukso medalį užsitikrino birštonietė Agnė Smailytė, kuri savo amžiaus grupėje aplenkė varžoves ir įveikusi 1000 m distanciją pirmoji kirto finišo liniją. Antroji buvo Reda Dičpetrytė, o trečioji – prienietė Miglė Dominaitytė. Mergaitėms apdovanojimus įteikė buvusi olimpietė Vida Vencienė.

Tarp mergaičių 1 km distancijoje Emilija Ražanskaitė užėmė antrąją vietą.

10 kilometrų distancijoje merginų grupėje trečiąją prizinę vietą laimėjo prienietė Ieva Šukevičiūtė, o jaunuolių grupėje tokią pačią distanciją įveikęs Tomas Pagirys iš Prienų – antrąją.

Pagrindinis varžybų prizas atiteko vilniečiui Tadui Šuškevičiui, kuris distanciją įveikė per 41 min. 29 sek. Antras buvo baltarusis Dzianisas Simanavičius, o trečias finišavo švenčioniškis Artūras Mastianica. Moterų grupėje nugalėtoja tapo taip pat vilnietė Neringa Aidietytė, 10 km atstumą nužingsniavusi per 44 min. 15 sek. Beje, žiūrovai ir sportininkai plojimais palinkėjo jai sėkmės netrukus vykstančiose varžybose Kinijoje.

Antroje vietoje liko Agnė Klebauskaitė, o trečioji prizinė vieta ir bronzos medalis bei taurė – lenkaitei Monikai Mavrockai. Šios distancijos nugalėtojams teko rėmėjų piniginiai prizai.

Kelis kartus dalyvavęs ir laimėjęs A. Mikėno memorialo varžybas Marius Žiūkas šį kartą jis buvo tik žiūrovas.

Olimpinio čempiono, sidabro medalio laimėtojo dukra Eglė Mikėnaitė įteikė apdovanojimus 3 km distancijoje žingsniavusiems berniukams ir 10 km distanciją įveikusioms moterims.

Baigiantis apdovanojimų ceremonijai, E. Mikėnaitė treneriams Jonui ir Povilui Juozaičiams įteikė savo tėvo olimpinio medalio kopiją. P. Juozaitis pažadėjo, kad tai bus varžybų svarbiausias ženklas.

Varžybų uždarymo metu už gražias varžybas dėkojo ir Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius.

Stasė Asipavičienė

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close