Seimo nario P. Gražulio pranešimas

Seimo nario P. Gražulio pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Respublikos Prezidentę prašydamas vetuoti žemės saugiklių įstatymą, kuris yra korupcinio pobūdžio, sukuria naujas landas žemgrobiams ir yra kliūtis pradedantiems ūkininkams

 

Seimo narys Petras Gražulis savo kreipimesi nurodo šias priežastis, kodėl įstatymas turi būti vetuotas:

„Pirma, įstatymo projekte atsisakyta nuostatos, kad Lietuvos žemė – tai nacionalinis turtas, todėl žemės ūkio paskirties žemė bus naudojama neracionaliai, neskatinant žemės ūkio veiklą.

Antra, paliekamos landos stambiems žemgrobiams įsigyti daugiau kaip 500 ha plečiant, jeigu žemės ūkio paskirties žemės įsigyjama gyvulininkystei plėtoti ir įsigytos žemės ūkio paskirties žemės kiekis neviršija hektarų, tenkančių vienam asmens laikomam sąlyginiam gyvuliui, skaičiaus (1 sąlyginis gyvulys/1 ha).

Trečia, šiame įstatyme nėra pereinamojo laikotarpio nuostatų neviršijantiems 500 ha ūkininkams dėl iki šio įstatymo įsigaliojimo pradėtos dirbamos žemės perleidimo procedūros užbaigimo tvarkos.

Ketvirta, nebuvo atsižvelgta į mano pateiktą pasiūlymą: numatyti, kad atvejais, kai asmenys anksčiau gudraudami įsigijo daugiau kaip 500 ha žemės, viešąjį interesą ginantis prokuroras kreipiasi į teismą dėl viršijančio žemės ploto paėmimo ir perdavimo valstybės nuosavybėn. Valstybė Vyriausybės nustatyta tvarka skelbia viešą aukcioną dėl paimto žemės ploto pardavimo. Viešo aukciono metu surinktos lėšos išmokamos valstybės nuosavybėn paimto žemės ploto savininkui.

Penkta, Seimas atmetė mano siūlymą pateikti įstatymo projekto korupcinį vertinimą, todėl kyla daug pagrįstų abejonių, jog jis gali būti korupcinis.“

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close