Mirusiųjų sąrašai žiniasklaidai ir toliau galės būti teikiami

Teisingumo ministerija rado sprendimą, kaip nepažeidžiant įstatymų nuostatų suteikti žmonėms aktualią informaciją. Vietinės civilinės metrikacijos įstaigos toliau galės perduoti žiniasklaidai per tam tikrą laiką mirusių bendruomenės gyventojų sąrašus, prieš tai gavę mirusiųjų artimųjų sutikimą.

 

Mirusiųjų sąrašų skelbimas iki šiol nesiderino su galiojančiu teisiniu reguliavimu, todėl Teisingumo ministerija ieškojo sprendimo. Tokia informacija labai svarbi nedidelėse bendruomenėse, miesteliuose, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems vietinis laikraštis – vienas pagrindinių informacijos šaltinių. Todėl nuo šiol kartu su prašymu registruoti mirtį, artimieji galės pasirašyti ir sutikimą, kad tokia informacija būtų paviešinta.

Teisingumo ministerija rekomendavo civilinės metrikacijos įstaigoms sutikimo dėl mirties fakto viešinimo tekstą įtraukti į rašytinio prašymo įregistruoti mirtį formą, todėl papildomų administracinių rūpesčių nei civilinės metrikacijos darbuotojams nei mirusiųjų artimiesiems tokio sutikimo reikalavimas nesukels.

LR Teisingumo ministerijos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close