Šventiška nuotaika įkvėpė kovai (GALERIJA)

Balandžio 8 d. pavakare Prienų sporto ir pramogų arenoje susitiko Prienų „TonyBet“ ir Estijos Tartu „TU Rock“ komandos. Čia vyko vienos paskutiniųjų BBL rungtynių varžybos.

DSC_1537

 

>>> DAUGIAU NUOTRAUKŲ ČIA <<<

Prieš pat varžybas „TonyBet“ krepšininkų laukė nedidelis siurprizas – už iškovotą Lietuvos krepšinio federacijos taurę kiekvienam asmeniškai padėkojo Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas. Kiekvienas krepšininkas bei komandos nariai gavo po dovaną bei gėlę iš „Trapuko“ merginų rankų.

Pirmasis kėlinys prasidėjo intensyviomis abiejų komandų atakomis. Žygimantas Janavičius, turbūt paveiktas iškilmingos dvasios, nesunkiai per 4 minutes pelnė 7 taškus. Martynas Linkevičius „įsūdė“ dar 2. Tuo metu estų sąskaitoje buvo du tritaškiai bei dvitaškis. Prieniečiai pirmavo ne tik surinktais taškais, bet ir drausme – neturėjo nė vienos pražangos, kai estai sugebėjo surinkti net keturias. Dar keletas akimirkų – prieniečiai išsiveržė 14:9 ir stengėsi išlaikyti atstumą nuo priešininkų. Kai komandas skyrė tik 4 taškai – 18:14, Ž. Janavičius nepasigailėjo netvirtos estų gynybos ir lengvai, kaip ant padėklo atnešęs įrideno kamuolį į krepšį – 20:14. Nors, „TonyBet“ krepšininkai pradėjo rinktis klaidas, iki pat pirmojo kėlinio pabaigos jie nenusileido priešininkams ir po nuostabių Gintaro Kadžiulio bei V. Čepukaičio dėjimų skirtumą dar padidino iki 24:14. Paskutinėmis sekundėmis estai prasižengė penktąjį kartą, o V. Čepukaitis skirtumą padidino dar vienu tašku – 25:14.

Antrąjį kėlinį, merginų šokio įkaitinti, krepšininkai pradėjo grumtynėmis ant grindų dėl kamuolio. V. Čepukaitis šią dieną, kaip niekada įniršęs, kamuoliu dalintis nepanoro. Aidint Tartu sirgalių būgnams, aikštelėje liejantis pražangoms, prieniečiai toliau užtikrintai stūmė svečius į neviltį – 30:17. Vėl pritrenkiantis V. Čepukaičio dėjimas, D. Šemeklio baudinys – ir skirtumas jau 33:19. Panašu, kad Tartu krepšininkams antrame kėlinyje surinktos jau 4 pražangos pasirodė nelabai solidu ir, nepraėjus nė pusei kėlinio, jie pasistengė, kad 5-oji pražanga būtų sportinė. Gintaras Kadžiulis tai pažymi dar labiau padidindamas skirtumą – 34:19. Tartu komandai susigriebus, skirtumas pradėjo tirpti ir per trejetą minučių sparčiai sumažėjo – 36:29. Abiem komandoms paprašius pertraukėlių, situacija nesikeitė. Aršios abiejų komandų atakos likdavo bevaisės. Vos per minutę laiko, likus pusei minutės iki kėlinio pabaigos, skirtumas vėl padidėjo – 42:34. Pražangų lietus vos nepasibaigė liūdnai Aurimui Valeikai, kuris su estų pagalba visų ūgiu „išmatavo“ aikštelę po krepšiu. Antrasis kėlinys baigėsi 43:34.

Ilgoji pertrauka taip pat buvo iškilminga. Jos metu meras Vytas Bujanauskas padėkojo bei apdovanojo iškiliausius šių metų Prienų rajono savivaldybės sportininkus.

Trečiasis kėlinys prasidėjo taikliu M. Linkevičiaus dvitaškiu – 45:34 bei trimis prieniečių pražangomis. Estų sumažintą skirtumą tuoj pat „ištaisė“ V. Čepukaitis – 47:36. Toliau žaidimas buvo panašus į pelės ir katės gaudynes. „TonyBet“ vis rinko taškus, o „TU Rock“ vijosi. Praėjus pusei kėlinio, po nuostabių abiejų komandų dėjimų į krepšį, skirtumas – 56:42. Pražangų skirtumas buvo 4:3 prieniečių nenaudai. Tačiau V. Čepukaičio ryžtas vėl pagyvino varžybas. Šįkart jam įsivėlus į grumtynes dėl kamuolio, estai bandė jį atimti dviese, net pakeldami V. Čepukaitį nuo grindų. V. Čepukaitis ir šįkart nepasidavė. Tada vėl prasidėjo klaidos, ir skirtumas tarp komandų dar labiau sumažėjo – 57:47. Likus pusei minutės trečiojo kėlinio pabaigos, nors skirtumą pavyko padidinti 61:47, „TonyBet“ vyr. treneris Virginijus Šeškus nebuvo patenkintas savo auklėtinių žaidimu. Tačiau jo patarimai jau nieko nepadėjo ir kėlinys baigėsi nepasikeitusiu rezultatu.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo ne tik staigiomis ir atkakliomis atakomis, bet ir taikliais metimais. Vos per tris minutes dėl taiklių estų metimų skirtumas vėl sumažėjo – 66:55. Artėjant rungtynių pabaigai, įtampa augo, tačiau skirtumas nesikeitė, nors taiklių metimų netrūko – jais džiaugėsi abi komandos. Prieniečiai vis pirmavo 10 taškų skirtumu. Likus dviem ketvirtojo kėlinio minutėms, skirtumas vėl buvo 11 taškų – 77:66, o likus 40 sekundžių – 80:69. Ir tada estų ataka bei nuostabus M. Lukauskio dėjimas – 82:71. Likus 13 sekundžių Tartu krepšininkai suprato, kad pakeisti jau nieko nepavyks ir pradėjo sveikinti BBL finalininkus – Prienų „TonyBet“.

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close