Kas tai – ortodonto pagalba?

Daugelis tėvelių gana lengvabūdiškai vertina vaiko pieninius dantis ir mano, kad nebūtina jais labai rūpintis, neskuba juos gydyti ir nesijaudina, kad dėl to gali tekti vieną kitą dantuką pašalinti. Dėl tokio lengvabūdiškumo vėliau tenka metų metus vaiką vedžioti pas ortodontą. Kad taip neatsitiktų, derėtų visiškai pakeisti požiūrį.

  • Skirkite daugiau dėmesio pieniniams dantims!

Pieniniai dantys yra tokie pat svarbūs, kaip ir nuolatiniai. Todėl reikia stengtis, kad jie tarnautų vaikui tiek, kiek jiems lemta. Ėduonies pažeistus pieninius dantis reikia nedelsiant gydyti. Pašalinus pieninį dantį, būtina kreiptis į ortodontą, kuris esant reikalui, tarp likusių dantų gali įdėti specialų ortodontinį aparatą, kuris neleis jiems iškrypti.

  • Dauguma ortodontinių anomalijų priklauso nuo paveldėjimo

Jeigu vyresnieji šeimos nariai turėjo problemų dėl sąkandžio, jiems buvo tiesinami dantys, tai vaiką būtina nuvesti pas ortodontą. Ir kuo anksčiau, tuo geriau. Kol kaulai aktyviai auga, netaisyklingą žandikaulių padėtį ir nelygius dantis galima nesunkiai pakoreguoti. Vėliau šioms problemoms išspręsti gali prireikti net chirurgijos.

Dažnai dantys iškrypsta dėl blogų įpročių!

Kad susiformuotų taisyklingas sąkandis, būtina atkreipti dėmesį į daugelį veiksnių, kurie kartais atrodo nelabai svarbūs. Pavyzdžiui, vaiko blogas įprotis čiulpti pirštuką arba pernelyg ilgai gerti iš buteliuko su čiulptuku. Dėl šio įpročio apatiniai priekiniai dantys pakrypsta į vidų, o viršutiniai – į išorę, sutrinka normalus viršutinio žandikaulio augimas ir tt. Jeigu vaiko tėveliai laiku kreiptųsi į ortodontą, šis ne tik pakoreguotų krypstančius dantis, bet ir padėtų jam atsikratyti blogo įpročio (burnoje pritaikyti ortodontiniai aparatai paprasčiausiai užkirstų tam kelią).

  • Ortodontinio gydymo ypatumai 

Jokiu būdu negalima leisti vaiko dantims augti taip, “kaip jie nori“. Blogas sąkandis kenkia ne tik grožiui, bet ir sveikatai: maistas yra blogai sukramtomas, sunku  ištarti kai kuriuos garsus, sunku gerai išsivalyti dantis, dėl ko jie greičiau sugenda ir tt.Geriausias laikas tiesinti dantis  yra tada, kai vaikas yra dar augantis ( 11-13 m..).Tada galima koreguoti net ir daugumą sakandžio problemų žandikaulių augimo sąskaita.Vaikų kreivų dantų ir sąkandžio koregavimui gaminama daug įvairių aparatų: vieni jų naudojami tik dalį dienos ar naktį, kiti – nuolatos, bet nuimami valgant arba valant dantis. Pats efektyviausias gydymas šiuo metu atliekamas breketų sistemomis. Breketų pasirinkimas šiuo metu yra labai įvairus: metaliniai, safyriniai, liežuviniai ir tt. Tačiau tik ortodontas gali nuspręsti kokius naudoti konkrečioje situacijoje. Priklausomai nuo situacijos dantų tiesinimas breketais trunka maždaug 1,5-2.5 metus. Vėliau jie pakeičiami vadinamaisiais reteineriais- užlaikančiais aparatais, kurie naudojami maždaug tiek pat laiko. Kruopščiai  laikantis ortodonto nurodymų  ir rūpinantis burnos higiena, dantys išsitiesina, todėlbelieka džiaugtis  gražia šypsena.

 

Gyd.ortodontė G.Trakinienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close