Mišką sodiname ateinančioms kartoms

Laikas bėga greičiau, negu mes spėjame suvokti, kad jau praėjo metai, kad metų ratas jau apsisuko ir pas mus sugrįžo pavasaris. O drauge su juo – ir svarbūs pavasario darbai. Kol žemdirbiai ruošiasi žemės dirbimui ir sėjai, į miškus sodinti medelių išeina miškininkai.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Birštono girininkijoje, kur sausesni ir lengvesni dirvožemiai, miškasodis šiemet prasidėjo jau kovo viduryje. O penktadienį, balandžio 4 dieną, į Trakelių miškus prigužėjo ir visas būrys talkininkų.

Nebuvo šią žiemą nei didelių šalčių, nei speigų, tad įšalas žemėje irgi ilgai neužsibuvo. Vasario pabaigoje atrodė, kad greitai ateis šiluma, bet pavasaris dar neskubėjo pasipuošti žaliu rūbu. Gal ir gerai, nes medžių sodinimas – atsakingas laikotarpis, ir labai gerai, kai žemė būna ilgiau drėgna, o jaunų medelių nedžiovina vėjas ir per didelė šiluma.

Puikus reginys, kai žmogaus rankos ima mažytį eglės, pušies ar ąžuolo daigelį, palaiko jį ir deda į drėgną žemę, atiduodamas jos globai ilgiems dešimtmečiams, o gal ir šimtmečiams. Tie, kas dabar sodina, turi viltį, kad jų pasodinti medžiai ilgai gyvens, o suvešėjęs puikus miškas teiks visokeriopą naudą žmogui ir gamtai.

Į medelių sodinimo talką Trakelių miške susirinko visų Prienų miškų urėdijos girininkijų atstovai, Lietuvai pagražinti draugijos Birštono skyriaus nariai, „Lokupio“ būrelio medžiotojai ir Siponių kaimo bendruomenė, gyvenanti Nemuno kilpoje, miškų apsuptyje.

Pasak Birštono girininkijos girininko, talkininkams buvo patikėta atsodinti pernykščio gaisro nuniokotą miško plotą. Gausus būrys talkininkų, kurių susirinko apie 40, pasodino 6000 dvimečių berželių, užaugintų Išlaužo girininkijos medelyne 4 ha plote.

„Talkininkai atliko didelį darbą. Labai smagu, kad visi drauge sodino medelius, kuriais džiaugsis ateinančios kartos. Malonu, kad prie talkos prisidėjo vietiniai gyventojai, kartu dirbo kelių šeimų nariai, kaimynai“, – sakė Birštono girininkijos girininkas Tadas Zubavičius.

Po darbo medžiotojai vaišino talkininkus ant laužo išvirta sriuba. Išalkusiems talkininkams buvo labai skanu, o kai kuriems net ir kartoti reikėjo.

Birštono girininkijoje liko užsodinti tik keletas nedidelių kampelių, tad sodinimo darbai šią savaitę jau bus baigti.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close