„Tonybet” – BBL vicečempionai (GALERIJA)

Šeštadienį Prienų sporto ir pramogų arena vėl prikaustė visus Lietuvos televizijos žiūrovus prie televizorių ekranų. Čia vyko BBL (Baltic Basketball League – Baltijos krepšinio lygos) finalinės varžybos. Jose susitiko Prienų „TonyBet“ ir Šiaulių „Šiauliai“ krepšininkai. 

DSC_3301

>>> DAUGIAU NUOTRAUKŲ ČIA <<<

Nors į areną rinkosi labai daug žiūrovų, bet varžybų metu dar buvo likę nemažai laisvų vietų. Tačiau televizijos kamerų ir fotografų buvo tiek daug, kad šias varžybas galėjo stebėti ir bet kuris televizijos žiūrovas ar interneto naršytojas.

Rodos, kad ką tik laimėta Lietuvos krepšinio federacijos taurė įkvėpė ne tik krepšininkus, bet ir „TonyBet“ sirgalius. Varžybų pradžioje pradėję triukšmauti Šiaulių sirgaliai greitai buvo nuslopinti „TonyBet“ sirgalių keliamo triukšmo.

Pirmasis kėlinys prasidėjo įspūdingai – nepraėjus nė 9 žaidimo sekundėms Laimonas Kisielius į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pražangą. Dar po kelių akimirkų Vaidas Čepukaitis, nepamiršęs kovos su estais, įsivėlė į grumtynes ant žemės dėl kamuolio. Praėjus vos vienai minutei švieslentėje pasikeitė tik vienas skaičius – šalia L. Kisieliaus pražangos sužibo ir V. Čepukaičio „uždirbta“ pražanga. Rezultatas švieslentėje vis dar buvo įspūdingas – 0:0. Šiauliai nusprendė V. Čepukaičiui atsakyti tuo pačiu – dar po minutės ir jie įsirašė pražangą. Todėl L. Kisielius, praėjus dviem varžybų minutėms, pagaliau įmetė pirmuosius du varžybų taškus. Po akimirkos Žygimantas Janavičius skirtumą padidino 4:0. Praėjus dar vienai minutei – galingas V. Čepukaičio dėjimas į krepšį ir prieniečiai – 6:0 priekyje. Praėjus 5 pirmojo kėlinio minutėms „Šiauliai“, pajudėję iš mirties taško, jau buvo sumažinę skirtumą iki 8:3, tačiau draugiškai lenkė prieniečius pražangomis – 4:3. Praėjus dar vienai minutei – skirtumas jau 13:5 „TonyBet“ naudai, pražangų skaičius – vienodas. Vis labiau aikštėje daugėjant „TonyBet“ klaidų, skirtumas palengva pradėjo tirpti. Likus trims pirmojo kėlinio minutėms – 13:7, dar po pusės minutės – 14:9. Dar po vieno triuškinančio B. Osby („Šiauliai“) dėjimo – jau 14:11. M. Lukauskio tritaškis, T. Leslie („Šiauliai“) dėjimas, ir skirtumas jau minimalus – 17:16. Likus pusei pirmojo kėlinio minutės, po R. Giedraičio („Šiauliai“) nesustabdomo dvitaškio „Šiauliai“ pirmavo – 17:18. Prieniečiai pirmą kėlinį paskutinę akimirką – pralaimėjo.

Trumpai pailsėję ir sugrįžę į aikštelę „TonyBet“ krepšininkai nesugebėjo gerai sužaisti ir antrojo kėlinio pradžios. Nors jie ir stengėsi, „Šiauliai“ buvo vienu žingsniu priekyje. Per porą minučių – jau 18:22 šiauliečių naudai. Pusė minutės šaunios strategijos – 22:24, bet „Šiauliai“ dar priekyje. Po beprotiškų metimų ir neįtikėtinai taiklaus kamuolių skrydžio skirtumas išlieka minimalus – 22:26, 27:28, 27:31. Po nerealaus M. Lukauskio dėjimo – 29:31, po R. Giedraičio vaiduokliško metimo – 29:33. Likus trims antrojo kėlinio minutėms, skirtumas minimalus – 32:33 „Šiaulių“ naudai. Minutės pertraukėlė, krūva šiauliečių pražangų ir keletas taškų, tačiau skirtumas nesikeičia – 34:35. Paskutinės kėlinio akimirkos, pora „TonyBet“ pražangų, pora taiklių šiauliečių metimų – ir antrasis kėlinys vėl pralaimėtas 36:39. Arena ūžia, rungtynės kaip tikros finalinės rungtynės – daugiau negu įtemptos.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dar tragiškiau, negu buvo galima tikėtis. „Šiauliai“ tiesiog „užmėtė“ „TonyBet“ krepšį ir per porą minučių pirmavo jau 43:36. Kamuolys prieniečiams tiesiog slysta iš rankų ir dar verčia prasižengti – 45:36. Dar viena minutė – 49:36. „Šiaulių“ sirgaliai tribūnose tiesiog šėlsta, poros sukasi apsikabinę. Per pusantros minutės „TonyBet“ pasitempia, ir skirtumas sparčiai sutirpsta 49:42. Likus keturioms su puse minutės, skirtumas jau tik 49:46, rodos, dar yra vilties laimėti. Sirgalių stovyklos apsikeitė nuotaikomis. Deja, likus daugiau nei 3 trečiojo kėlinio minutėms, skirtumas vėl pasididėja iki 51:46. Po minutės skirtumas vėl sumažėja – 52:49. Deja, šiauliečių kamuoliai skrieja taikliai, ir trečiasis kėlinys vėl pralaimėtas – 59:52.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo lygiai taip pat kaip ir pirmasis – nė pusei minutės nepraėjus M. Linkevičius gavo pražangą. Dar pora beprotiškų „Šiaulių“ atakų – 63:52. Per pusantros minutės – 64:57, dvi „TonyBet“ pražangos ir stiprus smūgis M. Lukauskiui į nugarą. Rodos, „TonyBet“ komanda vėl susiima, ir likus 7 minutėms iki rungtynių pabaigos komandas skiria tik 3 taškai – 66:63. Tačiau keletas klaidų, ir skirtumas padidėja – 68:63. Likus vos keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos, prasidėjo „TonyBet“ triuškinimas. „Šiauliai“ nepraleido nė vienos prieniečių atakos, kamuolys į „TonyBet“ krepšį skriejo kaip fantastiniame, o gal siaubo, filme – likus šiek tiek daugiau nei dviem minutėms, rezultatas buvo 76:63. „TonyBet“ vyr. treneris Virginijus Šeškus akivaizdžiai susitaikė su vicečempionų vardu ir išoriškai ramiai stebėjo paskutines rungtynių akimirkas. Kas vyko jo viduje, suprasti nesunku – tai išgyveno kiekvienas arenoje sėdintis prienietis. Likus 1 min. ir 40 s., skirtumas – 65:78, 1 min. – 66:78. Likus kelioms sekundėms, krepšininkai jau sveikino vieni kitus su pergale. Šiauliečiai laimėjo BBL taurę ir tapo Baltijos krepšinio lygos nugalėtojais, Prienų „TonyBet“ – vicečempionais.

Nors dauguma prieniečių areną paliko su liūdesiu ir apmaudu, tačiau ne vienas aptarinėjo, kad tokiems neįtikėtinai taikliems „Šiaulių“ metimams tiesiog nebuvo įmanoma geriau pasipriešinti. Visus guodžia tai, kad vos prieš kelias dienas pavyko įveikti Tartu „TU Rock“, kuriems pusfinalyje sekėsi šiek tiek geriau ir jie laimėjo trečiąją vietą.

O „TonyBet“ –antros vietos ir šiek tiek mažesnės taurės laimėtojai!

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close