„Tekėk, švarus Nemunėli“

Kovo 25 dieną Balbieriškio pagrindinėje mokykloje vyko ekologinio plakato „Žemei reikia draugų“ konkurso laureatų ir nominantų apdovanojimas bei pagerbimas. Šiais metais konkurso tema „Tekėk, švarus Nemunėli“. Renginio organizatoriai pasidžiaugė, kad vertinimo komisija turėjo daug darbo – jiems reikėjo atrinkti pačius charakteringiausius ir geriausius iš 229 pristatytų piešinių.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Balbieriškio pagrindinės mokyklos direktorius Stasys Valančius, sveikindamas susirinkusiuosius, priminė, kad jų mokykla, kurdama savo viziją, parašė, kad čia bus vykdoma gamtosauginė veikla, kurios tradicijas perėmė iš buvusios Kunigiškių pagrindinės mokyklos. S. Valančius džiaugėsi, kad ekologinio plakato konkursas iš respublikinio jau tapo tarptautiniu. Šiemet konkursui „Tekėk, švarus Nemunėli“ keletą darbų pristatė ir Lenkijos Punsko mokyklos mokiniai.

Visas didelės mokyklos aktų salės patalpas puošė gražiausi ir spalvingiausi plakatai – piešiniai. Ir ne spalvų gausa, bet pati idėja ir supratimas, temos ir idėjos pajutimas vertė džiaugtis ir didžiuotis vaikais. Juk tas, kuris piešė ir užrašė tam tikrus žodžius, jau nenumes šiukšlės, pats pakels ir tai padaryti paragins greta esantį.

Renginį daina pradėjo Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Neringa Senavaitytė. Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė puikią inscenizaciją, pasakojančią apie gėlo vandens išsaugojimą, kaip svarbu turėti švarų vandenį, nes jame gerai jaučiasi ne tik žmogus, norintis išsimaudyti ar pailsėti, bet ir visos tos mažos gamtos būtybės, kurių gimtieji namai yra upės ir ežerai.

Iš daugybės konkursui pristatytų darbų buvo atrinkti patys geriausi, nors tai padaryti buvo gana sudėtinga. Vertinimo komisijoje dirbo Prienų savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistė Virginija Zujienė, Statybos ir ekonomikos skyriaus vyr. specialistė Ilona Ramanauskienė, Prienų švietimo centro metodininkė O. Radzvilavičienė ir Birštono dailės skyriaus vedėjas Remigijus Janušaitis (komisijos pirmininkas).

Pirmąją vietą laimėjo: I–IV klasių grupėje – Kamilė Statkevičiūtė iš Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos, (mokytoja Ona Krikštolaitienė); V–VIII klasių grupėje – Darija Ustilaitė irgi iš Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos (mokytoja Aušra Maslauskienė); IX–XII klasių grupėje – Gintarė Našlėnaitė iš Stakliškių vidurinės mokyklos (mokytoja Lina Andriukevičienė).

Antroji vieta teko: I–IV klasių grupėje – Vakariui Šarauskui iš Balbieriškio pagrindinės mokyklos (mokytoja Ramutė Švedienė); V–VIII klasių grupėje – Augustė Volungevičiūtė iš Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos (mokytoja Aušra Maslauskienė); IX–XII klasių grupėje – Karolina Pėstininkaitė iš Stakliškių vidurinės mokyklos (mokytoja Lina Andriukevičienė).

Trečioji vieta atiteko: I–IV klasių grupėje – Karolinai Kazlauskaitei iš Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos (mokytoja J. Pranskevičienė); V–VIII klasių grupėje – Laurai Charbakaitei iš Balbieriškio pagrindinės mokyklos (mokytoja O. Žvirblienė); IX–XII klasių grupėje – Toma Juodinskaitė iš Balbieriškio pagrindinės mokyklos (mokytoja taip pat O. Žvirblienė).

Pagal konkurso nuostatus, dar 8 dalyviai ir jų darbeliai buvo pristatyti įvairioms nominacijoms:

už originalumą – lopšelio-darželio„Saulutė“ priešmokyklinio ugdymo grupės bendras darbas (vadovė Sandra Leonavičienė);

už meniškumą – Marta Savickaitė iš Kauno r. Lapių pagrindinės mokyklos (mokytoja Adrija Džiugienė);

už kūrybišką idėjos perteikimą – Augustina Siaurukaitė iš Balbieriškio pagrindinės mokyklos Kunigiškių pradinio ugdymo skyriaus (mokytoja Aldona Gregerienė);

už idėjos aktualumą – Akvilė Kurmanavičiūtė iš Stakliškių vidurinės mokyklos (mokytoja Dalė Stankevičienė);

už poetiškumą – Jogailė Aušrotaitė iš Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos (mokytoja Virginija Poškaitė);

už dekoratyvumą – Viktorija Krušinskaitė iš Skriaudžių pagrindinės mokyklos (mokytoja Alma Kiškienė);

už tapybiškumą – Viltė Martusevičiūtė iš Prienų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ (vadovė Loreta Radzevičienė);

už minties gilumą – Silvija Babkauskaitė iš Lenkijos Punsko Dariaus ir Girėno gimnazijos (mokytoja Danguolė Dzemionienė).

Konkurso dalyvius ir prizininkus sveikino Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Laimutė Jančiukienė ir Virginija Zujienė, Prienų švietimo centro metodininkė Oksana Radzvilavičienė, Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Valė Petkevičienė, Prienų sveikos gyvensenos klubo ,,Versmenė“ narė Gražina Mikušauskienė, Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centro Prienuose administratorė Loreta Šaltienė. Prienų miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistas Kastytis Tarasevičius savo pasirinktiems piešinių autoriams įteikė Prienų miškų urėdijos urėdo Roberto Judicko pasirašytus padėkos raštus, pasidžiaugė, kad vaikai myli ir globoja gamtą, padeda sodinti medelius, kelia inkilus ir svarbiausia – tvarko aplinką ir renka šiukšles.

Prienų savivaldybės atstovai bei Balbieriškio pagrindinės mokyklos direktorius S. Valančius įteikė padėkas ir suvenyrus visiems rėmėjams.

Kaip ir praėjusiais metais, konkurso rėmėjai buvo Prienų rajono ūkininkai ir verslininkai, kurie negailėjo ne tik gerų žodžių, bet ir dovanėlių. Labiausiai jiems patikusių plakatų autorius apdovanojo ūkininkai Dalia ir Vincas Žvirbliai, Danutė ir Vidmantas Petraškai, Rasa ir Algimantas Mieliauskai, verslininkai Laimutė ir Pranas Dargužiai, Agnė ir Audrius Mitrulevičiai.

Visi esame šios Žemės vaikai, visi esame gamtos dalis ir gyvendami joje, turime elgtis taip, kad ateinančioms kartoms paliktume ją gražesnę, negu radome. Turime suprasti, kad esame ne Žemės šeimininkai ar viršesni už visus kitus, mažesnius ir silpnesnius. Tik mes turime svarbią pareigą ir atsakomybę – puoselėti ir saugoti tai, kas sukurta prieš mus. Suaugusieji ir vaikai nuo mažų dienų turi mokytis gyventi su gamta, padėti ją saugoti, tausoti, rūpintis, nes gamta žmogui suteikia labai daug – poilsį, maistą, sveikatą ir grožį. Tad būkime geri, leiskime ramiai keliauti boružei ar šokuoti varlei; nelaužkime medelio ir neskinkime be reikalo gėlės – tegul ji žydi visiems. Nešiukšlinkime, nemėtykime popierių, butelių gamtoje, nešūkaukime miške, netrikdykime jos gyventojų. Neterškime vandens telkinių pakrančių, leiskime tekėti švariam mūsų seneliui Nemunui, kuris mus taip myli, kad blaškosi nuo vienos pusės į kitą, nenorėdamas paleisti iš savo glėbio… O kad Nemunėlis tekėtų švarus – mūsų visų pareiga ir rūpestis.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close