TEO sudarė galimybę per Prezidento rinkimus balsuoti televizijos pulteliu

Gegužės 11-ąją vyksiančiuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose pirmą kartą Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje šalies piliečiai galės balsuoti tiesiai televizoriuje. Tokią galimybę išmaniosios TEO televizijos klientams suteikė didžiausia Lietuvoje integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėja TEO.

 http://www.youtube.com/watch?v=NS0wL5aRyvs

Europos šalyse populiarėja elektroninio balsavimo internetu sprendimai. Lietuva žengė vieną žingsnį į priekį ir įgyvendino dar patogesnę ir pažangesnę naujovę – galimybę balsuoti TV ekrane.

Piliečiams, turintiems teisę dalyvauti rinkimuose, ne visada patogu vykti į rinkimų apylinkes dėl laiko stokos ar dėl didelio atstumo iki jų, dėl to rinkėjų aktyvumas nuolat mažėja. Pasak TEO Paslaugų plėtros ir rinkodaros tarnybos vadovo Nerijaus Ivanausko, šiuolaikinės TV technologijos gali sumažinti tokią rinkėjų atskirtį.

Norėdami sudaryti palankesnes sąlygas piliečiams pasinaudoti rinkimo teise ir didinti rinkimuose dalyvaujančiųjų skaičių, jau šiems Prezidento rinkimams sukursime ypač patogią ir patikimą balsavimo platformą – sudarysime galimybę balsuoti tiesiai išmaniojoje TEO televizijoje TV pulteliu“, – sako Nerijus Ivanauskas.

Kadangi ši TEO televizija teikiama interneto tinklais, technologijos leis patikimai identifikuoti balsuojantį asmenį. Tam jo registracija bus susieta su elektroninės bankininkystės sistema. Šiuo metu yra sudaromi TEO televizijos žiūrovų, turinčių balsavimo teisę, sąrašai.

Kad užtikrintume balsavimo konfidencialumą, savo klientams išsiųsime rekomendacijas, kad balsuoti į kambarį eitų po vieną, – pasakoja TEO Paslaugų plėtros ir rinkodaros tarnybos vadovas N. Ivanauskas. – Svarbu išlaikyti analogijas su balsavimo kabinomis, tad kambaryje, kuriame bus balsuojama, vertėtų užtraukti užuolaidas“.

Rengiantis elektroniniam balsavimui kovo pradžioje buvo atnaujintas išmaniosios TEO televizijos meniu, sukurtas patogesnis ir aiškesnis paslaugos valdymas. Per rinkimus TV žiūrovai balsuoti galės itin paprastai – norimą kandidatą galės išsirinkti „Veiksmų“ mygtuku.

Šiuo patogiu elektroniniu būdu TEO klientai galės balsuoti savaitę iki rinkimų ir rinkimų dieną, o balsai nuo pat paspaudimo momento automatiškai bus skaičiuojami rinkimo komisijos duomenų bazėje. Jei balsavimo per 2014 m. LR Prezidento rinkimus projektas pavyks sėkmingai, planuojama sudaryti galimybės internetu balsuoti ir per Europos Parlamento, savivaldos bei Seimo rinkimus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close