Knygnešio diena
Diena veja dieną, metai lenkia metus. Daug kas lieka užmarštyje. Tačiau yra laikotarpiai, kurių negalima pamiršti, negalima apie tai nekalbėti. Tai labai svarbu perduoti jauniems, galintiems į ateitį nešti didžiausią knygnešių svajonę, kad Lietuvoje dainos skambėtų lietuviškai.
Apie stiprius, drąsius ir tikinčius ateitimi žmones Veiverių A. Kučingio meno mokykloje kalbėjo mokiniai, seniūnija, biblioteka, muziejus. Knygnešių kelias, išsaugojęs mums didžiausią dovaną- lietuvišką kalbą, yra laisvas visiems. Labai gražią programėlę, kurioje skambėjo tremtinių dainos ir ištraukos iš D. Raslavičienės knygos, vadovaujami mokytojos R. Budžiulienės paruošė ketvirtos klasės mokiniai. Dalytė Raslavičienė pasakojo apie lietuvišką žodį tolimoje šiaurėje, užrašytą sugrubusiomis nuo sunkaus darbo miške rankomis.
Prieš 65 metus kovo 25 d. pradėtas pats didžiausias šeimų vežimas į Sibiro šaltį. Šie istorijos puslapiai negali būti praversti tik paskubomis. Juos būtina atidžiai skaityti, todėl organizuodama renginius šiai datai prisiminti bibliotekininkė O. Venckūnienė pakvietė į integruotą pamoką gimnazistus ir pradinukus. Labai svarbi kiekviena pamoka, kurioje knygnešio neštas laisvės žodis pasakoja apie mūsų krašto grožį, žmonių valią siekiant šviesios ateities.
Kartu su muziejininke S. Ditkevičiene versdami Gimtojo krašto kalendoriaus puslapius, prisiminėme Lietuvos armijos generolo, Lietuvos ministro Kazio Skučo 120 metų jubiliejų. Generolo K.Skučo atminimui Skausmo kalnelyje yra pastatytas koplytstulpis. O generolo žirgo pakinktus norintys gali pamatyti Veiverių Klebono, generolo sunėno, K. Skučo Rimorystės muziejuje. Kiekviena diena- istorija, kiekvienas kraštas- istorija, kiekvienas žmogus – istorija. Labai svarbu istoriją gerbti ir ją vertinti kaip didelę dovaną , kurti ją geresne ir gyventi , kad ji būtų tokia, apie kokią svajojo mūsų tėvai ir seneliai. Tegu niekas nesiruošia jos keisti. Mūsų istoriją kurkime patys, maži ir dideli, jauni ir senjorai- visi drauge.