„Ąžuolo“ progimnazijoje lankėsi istorinės asmenybės

Trečiadienį Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje po pietų mokyklos koridoriais sparčiais žingsniais skubėjo ne tik mokyklos darbuotojai, bet ir žurnalistai, fotografai, operatoriai. Netrukus progimnazijos fojė pasirodė ir Lietuvos krepšinio federacijos Garbės prezidentas Vladas Garastas. Taip prasidėjo socialinė akcija – „BEKO LKL krepšinio diena mokykloje“.

>>> DAUGIAU NUOTRAUKŲ ČIA <<<

Į progimnazija atvyko ir daugiau svečių – legendiniai krepšininkai Modestas Paulauskas ir Angelė Rupšienė, Prienų „TonyBet“ žaidėjai Gintaras Kadžiulis, Mindaugas Lukauskis ir Žygimantas Janavičius bei Prienų rajono savivaldybės atstovai. Juos lydėjo Prienų „TonyBet“ vyr .treneris Virginijus Šeškus bei klubo direktorius Aurimas Bartuška.

„Krepšinio diena“ prasidėjo aktų salėje, kur pirmą kartą tokio renginio istorijoje susirinko jaunieji krepšininkai, sportininkai iš trijų ugdymo įstaigų – „Ąžuolo“ progimnazijos, „Žiburio“ gimnazijos bei „Revuonos“ pagrindinės mokyklos. Renginio vedėjas stalo teniso treneris Linas Žilevičius susirinkusiuosius supažindino su kilniais ir tikrai daug per savo gyvenimą nuveikusiais legendiniais sportininkais. Apie juos buvo parodyta ir filmuota medžiaga. Patys svečiai vaikus skatino ne tik lavėti krepšinio srityje, bet ir apskritai sportuoti. M. Paulauskas pripažino, kad viską galima padaryti tik sunkiai dirbant ir siekiant užsibrėžto tikslo. A. Rupšienė apmaudžiai guodėsi, kad per savo gyvenimą apkeliavo pusę pasaulio, tačiau į Prienus atkeliavo tik dabar. V. Garastas mokiniams vardino, kokių gyvenimo taisyklių ir kaip reikia laikytis, kad galėtum tapti profesionaliu sportininku, bei pasidžiaugė, kad Prienai turi pačią lietuviškiausią „TonyBet“ komandą. Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Visockas džiaugėsi, kad jis yra pirmosios „Ąžuolo“ laidos absolventas ir jam didelė garbė pirmą kartą  mokyklos istorijoje sutikti tokius garbius svečius.

Po svečių pasisakymų aktų salę užvaldė viktorinos azartas. Mokiniams buvo užduodami klausimai apie krepšinį, o atsakiusieji gavo įvairių dovanų.Dauguma dovanų gautus marškinėlius apsirengė tuojau pat.

Progimnazijos sporto salėje pasirodymą surengė ir pradinių klasių šokių, gimnastikos mokytojų ugdomi pradinukai. Visiems jų šokius įvertinus kurtinančiu plojimu, prasidėjo simbolinės trejetų varžybos, paskui – ir baudų mėtymo varžybos. „TonyBet“ žaidėjai su malonumu prisijungė prie moksleivių.

Šis renginys Prienuose vyko pačių svečių iniciatyva. Vieni tituluočiausių Lietuvos krepšininkų A. Rupšienė ir M. Paulauskas kartu su legendiniu krepšinio treneriu V. Garastu įsteigė Krepšinio paramos ir plėtros fondą. Fondui vadovauja Mindaugas Gobikas. Svarbiausias naujos organizacijos tikslas – prisidėti prie Lietuvos krepšinio plėtros organizuojant įvairius krepšinio renginius bei vykdant edukacinius ir krepšinio populiarinimo projektus. Fondas bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio krepšinio organizacijomis, savo veiklai finansuoti siekia pritraukti užsienio kompanijų paramą ir investicijas.

Ko gero, šie trys legendiniai sportininkai – geriausias pavyzdys moksleiviams.. Visus V. Garasto pasiekimus sunkoka būtų ir įvardinti. Sporto istorijoje didžiosiomis raidėmis įrašyta, kad jis – olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas (1992 m., 1996 m.), Europos čempionato sidabro medalio laimėtojas (1995 m.), tarpkontinentinės Džonso taurės laimėtojas (1986 m.), SSRS čempionas (1983 m., 1985 m., 1986 m.), ilgametis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas, Lietuvos rinktinės bei „Žalgirio“ treneris.

M. Paulauskas – olimpinių žaidynių čempionas (1972 m.), olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas (1968 m.), pasaulio čempionas (1967 m., 1974 m.), pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas (1970 m.), Europos čempionas (1965 m., 1967 m., 1969 m., 1971 m.), Europos čempionato bronzos medalio laimėtojas (1973 m.), Studentų universiados čempionas (1970 m.), septynis kartus išrinktas geriausiu Lietuvos sportininku.

A. Rupšienė – olimpinių žaidynių čempionė (1976 m., 1980 m.), pasaulio čempionė (1971 m., 1975 m.), Europos čempionė (1972 m., 1976 m., 1978 m.), Studentų universiados čempionė (1977 m.), Europos jaunių čempionė (1971 m.).

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close