Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga – garbingos nominacijos (GALERIJA)

Birštone Vasario 16-osios šventiniai renginiai prasidėjo Valstybinės vėliavos pakėlimu J. Basanavičiaus aikštėje ir gimnazijos mokytojų giedamu Lietuvos himnu.

Susirinkusius į minėjimą birštoniečius ir miesto svečius pasveikino savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Merė ir jos pavaduotojas Juozas Aleksandravičius padėjo gėlių prie J. Basanavičiaus paminklo.

Gimnazijos mokytojai ir mokiniai pateikė originalią literatūrinę kompoziciją, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Po iškilmių J. Basanavičiaus aikštėje kurorto bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios, meldžiamasi už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, už jos patriotus ir kovotojus.

Kultūros centre jau vienuoliktąjį kartą vyko iškiliausių ir labiausiai nusipelniusių birštoniečių pagerbimas ir teatralizuotas archeologinio kostiumo pristatymas „Baltijos sakmė“ bei Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ liaudiškų šokių grupės „Kalnapušė“ ir Birštono kultūros centro mažųjų šokėjų „Kupoliukų“ koncertas.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos apdovanojimų nominantams atrinkti komisija nusprendė apdovanoti šiuos Birštono savivaldybės žmones: Juliją Birutę Barutienę – už ilgametį, prasmingą, kūrybingą bei nuoširdų vadovavimą „Bočių“ bendrijai.

J. Barutienė nuo2006 m. sėkmingai, nuoširdžiai, kūrybingai vadovauja LPS „Bočiai“ Birštono miesto bendrijai – šiais metais išrinkta pirmininke aštuntai kadencijai. Aktyviai atstovauja  Birštono pensininkų interesams jų kasdienybėje ir visuomet skatina senjorų aktyvumą, dalyvavimą įvairiuose renginiuose. J. Barutienė ne tik pati labai aktyviai dalyvauja visuomeninėje Birštono savivaldybės veikloje, bet ir sutelkia Birštono senjorus savanoriškai socialinei veiklai, skatina būti aktyvius, domėtis Birštono ir Lietuvos istorija, kultūra. Šiais metais J. Barutienei LPS pirmininkas Petras Ruzgus įteikė aukščiausią LPS „Bočiai“ apdovanojimą – Garbės ženklą.

 

Vyto ir Danguolės Kederių šeimą – už nuoširdų darbą Birštono bendruomenėje ir šeimos vertybių puoselėjimą.

Vytas Kederys nuo2003 m. išrinktas Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininku. Dvi kadencijas yra Birštono savivaldybės tarybos narys, vadovauja Finansų ir biudžeto komitetui, yra daugumos savivaldybėje veikiančių komisijų narys. Dirbdamas Nemajūnų dienos centre, atsakingai sprendžia socialiai pažeidžiamų žmonių problemas. Danguolė Kederienė dirba Birštono gimnazijoje direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Abu jie išaugino tris gabius ir talentingus vaikus. Darni šeima aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime: Danguolė ir Vytas šoka Birštono kultūros centro kolektyve „Jievaras“, dainuoja Birštono vienkiemio vokaliniuose ansambliuose, kuria spalvingus vaidmenis kaimo teatre,  jų vaikai Giedrė, Vytautas ir Dalius taip pat aktyviai dalyvauja Birštono saviveikloje.

 

Antaną Ūzą – už ilgametį, profesionalų ir atsakingą darbą kultūros srityje.

A. Ūzas Birštono kultūros centre dirba nuo1993 m. Jo iniciatyva yra kokybiškai atnaujinta visa kultūros centro garso ir šviesos įranga. Pareigingumas, domėjimasis naujovėmis ir sugebėjimas spręsti problemas įvairiose srityse leidžia jam būti srities autoritetu. Profesionalumas ir dalykiškumas – A. Ūzo stipriosios savybės, už kurias dėkoja įvairūs į Birštoną atvykstantys atlikėjai ir kolektyvai.

 

Vytautą Jokimą – už neblėstančias verslo idėjas ir nuoširdžią pagalbą bei paramą Birštono bendruomenei.

Vytautas yra tikras birštonietis. Kurį laiką gyvenęs sostinėje, jis sugrįžo į gimtąjį Birštono kraštą ir aktyviai plėtoja savo verslą, kartu įgyvendindamas vis naujas idėjas. Dar vaikystėje pradėjęs šokti lietuvių liaudies šokius, V. Jokimas ir pastaraisiais metais yra aktyvus Birštono kultūros centro šokių kolektyvo „Jievaras“ narys. Taip pat jis aktyviai prisideda organizuojant ir teikiant pagalbą bei paramą Birštono savivaldybės ir bendruomenės renginių metu.
Birštono savivaldybės merę Nijolę Dirginčienę – už Birštono vardo garsinimą, kurorto atnaujinimą ir dėmesį kiekvienam.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė savo įgytomis žiniomis ir neišsenkama energija kuria labai gerą Birštono įvaizdį Lietuvoje ir už jos ribų. Aktyvios veiklos dėka buvo įgyvendinti infrastruktūros ir turizmo plėtros projektai, pritrauktos investicijos į kurortą, pagerėjo visų gyventojų gyvenimo kokybė, išaugo turistų srautai. Daugiausiai dėmesio N. Dirginčienė skiria Birštono kurorto atgimimui ir suklestėjimui. Nuolatinis merės rūpinimasis bendruomenės nariais, nevyriausybinių organizacijų veikla, biudžetinių įstaigų darbu, duoda gerus rezultatus: birštoniečiai noriai įsijungia į visuomeninę veiklą, jaučiasi įvertinti. Biudžetinių įstaigų veikla taip pat tobulinama atsižvelgiant į bendruomenės poreikius.2013 m. Birštono savivaldybė gavo „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą už įgyvendintus turizmo projektus, Birštono savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei buvo įteiktas „Metų kultūros politiko“ apdovanojimas „Auksinis feniksas“, o šių metų pradžioje – skirta pirmoji vieta „Geriausio 2014 m. mero“ rinkimuose.

 

Nominacijas gavę garbingiausi Birštono žmonės dėkojo, kad jų darbas buvo pastebėtas ir įvertintas, o tai skatina dirbti dar geriau.

Nominantus sveikino ir dovanėles įteikė Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Valė Petkevičienė, Neringos savivaldybės atstovai, taip pat kolegos, draugai, bendradarbiai.

Birštono kurhauze vakare vyko šventinis pobūvis.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close