Namuose praleidžiame daugiau negu pusę gyvenimo, todėl namai turi būti kruopščiai prižiūrimi, kad juose nesikauptų dulkės, mikroorganizmai ir virusai. Dulkės yra šalinamos šlapiu būdu, tai yra plaunant patalpas arba šluostant jas drėgnu audiniu. Parketą arba lakuotas grindis galima valyti vieną kartą per savaitę drėgnu skuduru. Linoleumas, medinės dažytos grindys gali būti plaunamos kasdien šiltu arba karštu vandeniu.

Dulkės namuose kaupiasidėlįvairiausių priežasčių: patenka iš gatvės, nuo drabužių, kilimų, užuolaidų, iš čiužinių, patalynės ir t.t. Jos turi būti šalinamos ne tik nuo grindų ar baldų, bet ir nuo užuolaidų, radiatorių, gėlių lapų ar sienų. Ne rečiau kaip tris kartus per metus yra būtina daryti generalinį patalpų valymą, kurio metu nuvalomos dulkės ir nuo horizontalių, ir nuo vertikalių paviršių.

Kilimai ir kiliminės dangos valomos dulkių siurbliu, kas kelis mėnesius papildomai valant drėgnu skuduru arba plaunančiu dulkių siurbliu.

Būtina nepamiršti durų rankenų, nes per jas namuose mikroorganizmai „keliauja“ iš vienos vietos į kitą. Jas galima valyti porą kartų per savaitę. .

Labai svarbu ypač kruopščiai prižiūrėti patalynę, nes joje gali veistis erkutės. Jos alergizuoja organizmą ir gali turėti neigiamos įtakos mūsų miego kokybei bei savijautai. Norint išvengti šių nemalonių „nuomininkių“, labai svarbu tinkamai prižiūrėti patalynę. Patalynė turi būti keičiama ne rečiau kaip kartą per savaitę, patalai vėdinami, laikomi gryname ore, kad gautų tiesioginių saulės spindulių.

Jeigu kuris nors šeimos narys yra alergiškas, namuose reikia atsisakyti kiliminių dangų, sunkių užuolaidų ir minkštų žaislų. Taip pat stenkitės naudoti kuo mažiau buitinės chemijos preparatų, kad nesukeltumėte papildomų alergijos reakcijų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close