Stažuotė Vokietijoje suteikė naudingos patirties

Sausio 13–17 ir 20-24 dienomis pagal Europos Sąjungos Socialinio fondo (ES SF) finansuojamą projektą „Alternatyvusis ugdymas“ jaunimo mokyklų pagalbos vaikui specialistams vyko stažuotė Leipcige ir Rostoke (Vokietija). Šioje stažuotėje dalyvavo Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Skučienė (Rostokas) ir psichologė Violeta Bendinskienė (Leipcigas).

Produktyvusis ugdymas, 1972 m. prasidėjęs JAV, 1996 m. atkeliavo į Vokietiją. Šio mokymosi modelio pagrindinis tikslas – sukurti tokias sąlygas, kad kuo daugiau mokinių įgytų pagrindinį išsilavinimą, tęstų mokymąsi toliau ir įgytų darbo rinkoje paklausią profesiją. Produktyviojo mokymosi klasėse mokosi mokiniai, kurie šalia tradicinio mokymosi pasiryžta išbandyti naująjį mokymosi būdą, suteikiantį kiekvienam mokiniui galimybę mokytis kitoje aplinkoje: pasirinktose praktikos vietose – įmonėse, įstaigose.

Stažuotės metu specialistai aplankė Leipcigo Georg-Schumann-Oberschule, Helmholtzschule mokyklas Leipcige ir Baltic schule bei kitas mokyklas Rostoke, kuriose įsteigtos produktyviojo mokymosi klasės. Šiose mokyklose buvo pristatyta produktyviojo mokymosi koncepcija, supažindinta su praktinio mokymosi galimybėmis. Produktyviojo mokymosi mokiniai mokyklos svečius supažindino su miesto lankytinomis vietomis, lydėjo į savo praktinio mokymosi įmones.

Iš stažuotės sugrįžusios „Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialistės džiaugėsi jos metu įgijusios žinių apie alternatyvųjį ugdymą, pagilinusios profesines žinias apie produktyvųjį mokymąsi, integravimosi į nacionalinės ugdymo programos galimybes ir teigė, jog tokią mokymosi koncepciją būtų labai naudinga taikyti mūsų šalyje.

 

„Naujojo Gėlupio“ informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close